Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Kukson napisał:

Już wiemy dlaczego Alfa. Robert w wolnych chwilach ma poduczyć Kimiego jazdy rajdówką :D

 

Fakt ;)

Myślę, że chłopaki znajdą ze sobą mocną nić porozumienia. Choć z Kimim, z upływającym czasem wieczora, może być problem z logiczną komunikacją ;)

 

A tak BTW, to dwóch moich ulubionych kierowców, w mojej ulubionej marce.

Szkoda tylko, ze tylko jeden się ściga i dodatkowo zapowiada ściganie w...no właśnie- w mojej ulubionej dyscyplinie. 

 

Robert, patrz na starszego kolegę i naśladuj! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 22:40, carfit napisał:

jasne , ja to rozumiem , a wręcz cieszę się , że jest zainteresowanie wątkiem , coś się dzieję itd. :) 

Chyba to jedyne z nielicznych miejsc, gdzie dyskusja w temacie ma jakiś poziom ...

 

Carfit ucałuj od nas Roberta :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię często podpytać u źródła o aspekty techniczne , i dostałem odpowiedz na proste pytanie
. Wiadomo ze super auta sportowe , cywilne , typu Porsche , Lambo , Ferrari , hamują ze 100km/h do 0 w okolicach 32-35 m . A ile ówczesny bolid F1 ? Generalnie nikt tego mierzy bo bolid nigdy prawie hamuje do zera , ale od 340 do 60 , to ok 60 metrów , co mniej w przeliczeniu daje ok 15 m ze 100 do zera ...... Macie wyobrażenie ? Bo ja nie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, carfit napisał:

Lubię często podpytać u źródła o aspekty techniczne , i dostałem odpowiedz na proste pytanie
. Wiadomo ze super auta sportowe , cywilne , typu Porsche , Lambo , Ferrari , hamują ze 100km/h do 0 w okolicach 32-35 m . A ile ówczesny bolid F1 ? Generalnie nikt tego mierzy bo bolid nigdy prawie hamuje do zera , ale od 340 do 60 , to ok 60 metrów emoji2956.png, co mniej w przeliczeniu daje ok 15 m ze 100 do zera ...... Macie wyobrażenie ? Bo ja nie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ocho! Czuję, że z Robertem było rozmawiane! :) Jakieś dobre wieści???

 

Pozdrowienia!!!
Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, carfit napisał:

Lubię często podpytać u źródła o aspekty techniczne , i dostałem odpowiedz na proste pytanie
. Wiadomo ze super auta sportowe , cywilne , typu Porsche , Lambo , Ferrari , hamują ze 100km/h do 0 w okolicach 32-35 m . A ile ówczesny bolid F1 ? Generalnie nikt tego mierzy bo bolid nigdy prawie hamuje do zera , ale od 340 do 60 , to ok 60 metrów emoji2956.png, co mniej w przeliczeniu daje ok 15 m ze 100 do zera ...... Macie wyobrażenie ? Bo ja nie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Pamiętam jak Kuzaj wysiadł z dwumiejscowego F1 po pokazie w Poznaniu i na pytanie o wrażenia powiedział, że w sumie to przyspiesza jak WRC ale hamuje jak nic innego na świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chojny napisał:

 

Pamiętam jak Kuzaj wysiadł z dwumiejscowego F1 po pokazie w Poznaniu i na pytanie o wrażenia powiedział, że w sumie to przyspiesza jak WRC ale hamuje jak nic innego na świecie. 

image.thumb.png.fd35c52758503e0753b00640c8c757f4.png

image.thumb.png.58a9f58b83a09ed0ac19e793de55cf9c.png

0-100 km/h 2.5 sek

0-200 km/h 4.5 sek

0-300 km/h 9sek

 

Wrc-owi troche brakuje do takich osiagów, ale wiadomo co Kuzaj chciał przekazaćL różnice w przyspieszeniu sa znacznie mniejsze nic w hamowaniu pomiedzy f1, a wrc

Edytowane przez Korton
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Korton napisał:

Wrc-owi troche brakuje do takich osiagów, ale wiadomo co Kuzaj chciał przekazaćL różnice w przyspieszeniu sa znacznie mniejsze nic w hamowaniu pomiedzy f1, a wrc

 

 

Pół sekundy na przyspieszeniu do 100km/h to nie prawie połowa dystansu na hamowaniu, gdzie jest to nie różnica a przepaść. 

 

To była wypowiedź dla zgromadzonej publiczności, bez wchodzenia w szczegóły więc liczył się pewien obraz i emocje. 

 

Tu porównanie z autem drogowym. 

 

 

I kolejny fajny materiał. 

 

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chojny napisał:

 

Pół sekundy na przyspieszeniu do 100km/h to nie prawie połowa dystansu na hamowaniu, gdzie jest to nie różnica a przepaść. 

 

 

Dokladnie i tak tez napisalem, chodz w przyspieszeniu 100km/h do 200km/h jest juz przepasc, podobnie jak w hamowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w 2006 byliśmy na pamiętnej Monzie, to siedzieliśmy na wyjściu z paraboliki na wysokości zjazdu do boksów na zewnętrznej.

Nie wiem ile oni tam dokładnie jadą, ale pewnie coś pod 280km/h

Największe wrażenie robiły zjazdy do boksów (czyli hamowanie do chyba 80km/h), gdzie z punktu widzenia kibica bolidy nie tyle hamowały, co stawały w miejscu wbrew prawom fizyki.

Wyglądało to trochę jak w kreskówkach, TV tego niestety kompletnie nie oddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adi napisał:

Nie podoba mi się to. Nawet w takiej serii musi tworzyć własny zespół, za wlasne/sponsora pieniadze. 

To nie miara sportowca, tylko portfela

:(

 

Jako gwiazda powinien jeździć w fabryce albo wcale a nie znowu jakieś prywatne zespoły. 

 

Cięgle to samo... 

 

 

Teraz, Slawskip napisał:

Przecież to są tylko przypuszczenia, a jak będzie to pewnie dowiemy się w swoim czasie.

 

 

Obyś miał racje. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kukson napisał:

 

Doskonała wiadomość, bo już miałem drugi raz pierwszy sezon odpalać. 

 

Już się nie mogę doczekać odcinka z Mercedesem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dokladnie i tak tez napisalem, chodz w przyspieszeniu 100km/h do 200km/h jest juz przepasc, podobnie jak w hamowaniu

Miałem okazje jechać na prawym w WRC , hamowanie robiło piorunujące wrażenie , dlatego nie jestem w stanie sobie wyobrazić co się dzieje w F1 ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...