Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2019 o 22:03, carfit napisał:

W sumie też tak pomyślałem , być może go spotkam gdzieś na trasie ;) 

Jednakże między Teneryfą a Jerez jest półtora tysiąca kilometrów trasy morskiej. Myślisz, że RK doda jeszcze pływanie oraz bieganie i zacznie trzaskać triathlony? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy u buka będzie można obstawiać, że Williams punktu nie zdobędzie w 2020. Jak to dobrze, że RK już tam nie ma. Masz kasę to możesz sobie kupić dni testowe w Williamsie, a podstawowi kierowcy mogą poczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kukson napisał:

Ciekawe czy u buka będzie można obstawiać, że Williams punktu nie zdobędzie w 2020. Jak to dobrze, że RK już tam nie ma. Masz kasę to możesz sobie kupić dni testowe w Williamsie, a podstawowi kierowcy mogą poczekać :D

 

 

A obstawiłbyś na początku sezonu kwalifikacyjne 21:0 dla Russella?

 

Ja w życiu, wręcz liczyłem na coś koło 16:5 dla RK. 

 

Williams dokładnie wiedział co i dlaczego się dzieje. Normalnie w połowie sezonu po takich statystykach by się z Robertem rozstali ale liczy się kasa i tyle. Wiedzą jakie padło dostał do jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sezonem 2019 bym nie obstawił ale teraz już tak jak w niewyjaśnionych okolicznościach bolid zmienia się sam i na treningu i kwali są dwa różne :D

Dwa ostatnie sezony mi pokazały na co stać Williams więc sukcesu w 2020 im nie wróżę i ciężko by było nawet jakby RK tam został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne. Williams nie powiedział ostatniego słowa, ciśnie jeszcze w dół. 

 

 

 

Valtteri Bottas okazał się najszybszy pierwszego dnia testów F1 w Abu Zabi. Skompromitował się za to Roy Nissany, który wykupił miejsce w Williamsie. Izraelczyk był ponad cztery sekundy wolniejszy od George'a Russella

 

 

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/857634/f1-testy-w-abu-zabi-valtteri-bottas-najszybszy-kompromitacja-roya-nissanyego-i-w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże między Teneryfą a Jerez jest półtora tysiąca kilometrów trasy morskiej. Myślisz, że RK doda jeszcze pływanie oraz bieganie i zacznie trzaskać triathlony? :mrgreen:

Testy w Jerez są 11-13.12 , wiec do 14 da radę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Hmmm, motorsport twierdzi, że 13-15 grudnia... Ale moga się mylić
 
https://pl.motorsport.com/dtm/news/kto-testuje-w-abu-zabi-4605942/4605942/

A to ciekawe bo 15.12 Niedziela , to jest tam finał jakiegoś pucharu .

http://www.circuitodejerez.com/index.php?id=87



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rosaskc napisał:

 

Właśnie widziałem. Co ciekawe, więcej zmianek, kiedy są te testy w necie nie znalazłem.

Olać to :) przyjedz 14.12 na teneryfę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russ lata dzisiaj Mercedesem. 

 

 

NAJLEPSZE CZASY DO GODZ. 13.18
George Russell (GB) Mercedes F1 W10 EQ Power+ 1.37,833 (79)
Lance Stroll (CDN) Racing Point RP19-Mercedes 1.37,999 (58)
Pierre Gasly (F) Toro Rosso STR14-Honda 1.38,166 (52)
Charles Leclerc (MC) Ferrari SF90 1.38,185 (52)
Carlos Sainz Jr (E) McLaren MCL34-Renault 1.38,729 (43)
Esteban Ocon (F) Renault R.S.19 1.39,193 (76)
Alexander Albon (T) Red Bull RB15-Honda 1.40,000 (53)
Nicholas Latifi (CDN) Williams FW42-Mercedes 1.41,002 (19)
Pietro Fittipaldi (BR) Haas VF-19-Ferrari 1.41,047 (61)
Antonio Giovinazzi (I) Alfa Romeo C38-Ferrari 1.41,738 (50)
Roy Nissany (IL) Williams FW42-Mercedes 1.43,892 (38)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć Jerzyka na czele, ale jak zwykle ciężko z tego jakieś wnioski wyciągać.

Dzisiejsze czasy czołówki (MB, RB, Ferrari) są prawie 3s gorsze niż w kwalifikacjach, więc raczej nie o najlepsze czasy im dzisiaj chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LINK

 

Ja rozumiem, że do takich statystyk się nie podchodzi poważnie, ale szkoda, że znawcy odnieśli się tylko do pkt Kubicy, tempa quali i ostatecznych wyników wyścigów, a dostali amnezję na to jak Kubica na przestrzeni całego sezonu zachowywał się w tej taczce na pierwszych kółkach względem Russell'a. Eh wiem, że świat jest pełen nieuczciwości, ale bycie dziennikarzem wymaga chyba odrobiny rzetelności, a niewspomnienie chociażby o tym, że na pierwszych kółkach po starcie na niedogrzanych gumach to Kubica tłukł Russella przez cały sezon jest ciut niesmaczne.

 

Nie postawili tezy, że powrót Roberta to strata czasu, ale samo wspomnienie o tym to już jest lekkie przegięcie, bo to faktycznie może ocenić sam Robert, to on wie najlepiej  z jakim sprzętem musiał się zmagać przez cały sezon, ja w ogóle nie rozumiem jak można oceniać człowieka przez pryzmat tego co Williams jako zespół prezentował przez cały sezon, no, ale jak widać, brytole są ślepi, w końcu nie będą opluwać własnego legendarnego zespołu, który z każdym miesiącem robi się legendą z fundamentem z porcelany.

 

Jeszcze rok i może w końcu zaczną pisać prawdę, a nie ją tuszować jak Clair, która w piarze jest najlepsza, ale chyba nie w zarządzaniu zespołem, pięknie to widać na przykładzie ich nowego nabytku z walizką kasy (Nissany), gość nie istniał w niższej lidze, natomiast w testach w F1 jest z niego zadowolona. Żałosna kobieta, szkoda tylko normalnych ludzi w zespole jak np mechanicy, o których wspominał sam Robert, że ludzie są spoko, mają sporą wiedzę, tyrają w trudnych warunkach, ale co oni mogą jak decyduje góra...

Edytowane przez nysiopysio84
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tego typu zabawy dziennikarskie to w ogóle szkoda zwracać uwagę.

 

W każdym innym teamie F1 management jest wybierany na podstawie kompetencji.

Tymczasem Williams jest monarchią dziedziczną :-)

Niestety dziedziczka nie ma do tego ani talentu, ani umiejętności ani specjalnego zapału, a w tak konkurencyjnym środowisku brak nawet jednego z tych elementów to gwarancja porażki.

 

Jak się poczyta wywiady z CW, albo obejrzy film o Williamsie na Netflixie czy zeszłoroczny serial o F1, w tym przede wszystkim wywiady z nią, to po prostu szkoda się jej robi.

Widać, że to nie jej bajka, chciałaby mieć czas dla rodziny, ale trzyma się kierowania zespołem bo nie chce sprawić zawodu ojcu i nie chce być odpowiedzialna za upadek legendy....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bosman napisał:

nie chce sprawić zawodu ojcu i nie chce być odpowiedzialna za upadek legendy....

 

A tak zostanie nie tylko odpowiedzialna ale i będzie twarzą tego upadku. 

 

Umiejętne zarządzanie interesem nie musi się łączyć z kierowaniem zespołem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kukson napisał:

DTM to gdzieś w tv można oglądać albo jakieś live w necie ?

W tym roku przez cały sezon był live na YT na kanale DTM. Relacje po niemiecku i angielsku + onboardy (cały wyścig) kilku kierowców. Nawet teraz można te relacje obejrzeć - wszystko jest dostępne.
Kilka wyścigów obejrzałem bo trochę przez iRacing wciągnąłem się ostatnio w wyścigi i powiem szczerze, że to bardzo fajna seria. A już na pewno jest w niej więcej walki niż w F1. Nawet DRS i overtake nie psują tak zabawy jak w F1 :)

Ot przykład

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba można już rozważać zmianę nazwy tematu na Kubica w DTM :P 

Jeżeli faktycznie tak to się potoczy, to chyba nawet lepiej.. F1 to zbyt dużo polityki, a zbyt mało ścigania niestety. Może Formuła E byłaby jakąś opcja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pablonas napisał:

W tym roku przez cały sezon był live na YT na kanale DTM. Relacje po niemiecku i angielsku + onboardy (cały wyścig) kilku kierowców. Nawet teraz można te relacje obejrzeć - wszystko jest dostępne.
Kilka wyścigów obejrzałem bo trochę przez iRacing wciągnąłem się ostatnio w wyścigi i powiem szczerze, że to bardzo fajna seria. A już na pewno jest w niej więcej walki niż w F1. Nawet DRS i overtake nie psują tak zabawy jak w F1 :)

Ot przykład

 

6 minut lepsze niz cały sezon F1,

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...