Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Kukson napisał:

Nikt nie każe Orlenowi tory budować ale jest to spółka państwowa więc mają kontakt z korytem na Wiejskiej i mogą im coś szepnąć na temat. Jeżeli spółki mogą sponsorować występy Zenka w Zakopanem to mogą również pomóc w tym temacie.

 

Taaa, a potem afera "Orlen-gate"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest jeden konkret. Robert za pieniądze Orlenu dostał robotę w Alfie, na takim samym stanowisku, na krorym odmówił w zeszłym roku w Ferrari. Tylko w Ferrari nikt nie musiał mu miejsca wykupywac, a podejrzewam, że dostawalby solidna wypłatę. 

 

No chyba, że usłyszymy inne konkrety... Te słabsze- jakieś piątki, lub te mocniejsze--miejsce w składzie na przyszły rok. 

Wtedy pieniądze Orlenu będę uważał za dobrze wydane. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w zeszłym sezonie to Robert był w trochę innym miejscu? Jak sam podkreślał już wielokrotnie nie żałuje podjętej decyzji pracy w Williamsie, więc po co drążyć dalej ten temat? I kogo jak kogo, ale Roberta chyba najmniej interesuje solidna wypłata, nie po to dążył do powrotu po ciężkim wypadku.

 

Jak dla mnie się dzieje, jeżeli wypali DTM i Robert w końcu otrzyma porządną dawkę adrenaliny, plus wyklaruje się "coś" w Alfie to może być na prawdę dobrze, Kimi młody już nie jest, Robert zna zespół od środka z dawnych lat, dla mnie same plusy, na pewno lepsze niż praca w Haasie, który to niby zabiegał o Roberta, ale czy aby na pewno? Gdyby chcieli Robsona to nie przedłużyliby kontraktu tak szybko z Groszkiem, a znowu w Racing Point Perez i synuś mają kontrakty na dłużej, więc dla mnie osobiście to świetna sprawa, że trafił właśnie do Alfy i będzie "prawdopodobnie" się ścigał w DTM...właśnie, ścigał - słowo klucz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adi napisał:

Na razie jest jeden konkret. Robert za pieniądze Orlenu dostał robotę w Alfie, na takim samym stanowisku, na krorym odmówił w zeszłym roku w Ferrari. Tylko w Ferrari nikt nie musiał mu miejsca wykupywac, a podejrzewam, że dostawalby solidna wypłatę. 

Nie do końca się zgodzę. Robota w Ferrari miała polegać na siedzeniu w symulatorze. Kropka. I to zapewne głównie w nocy między piątkiem, a sobotą. Słyszałeś, że tę robotę robił Kwyat, a ostatnio Wehrlein (czy jak on tam). Niezbyt to prestiżowa robota. Tyle, że dla czerwonych.

 

W Alfie będzie miał piątki (ile - tego pewnie nie wiadomo jeszcze albo i wiadomo) + testy w Barcelonie. No i do tego zgoda na inną serię.

Za 

Cytat

Za "powrotroberta.pl"

 

Roberto Chinchero potwierdził, że Robert Kubica będzie bardzo aktywny w pierwszej fazie sezonu w symulatorze Alfa Romeo Racing Orlen. Polaka czeka też występ podczas przedsezonowych testów F1 w Barcelonie.

Tekst Chinchero skupia się na symulatorach Formuły 1 i ich rosnącym znaczeniu wobec braku testów w trakcie sezonu i ograniczonej liczbie dni testowych przed sezonem. Chinchero pisze, że jednym z przykładów przykładania większej wagi do symulatorów jest zatrudnienie przez Alfę Romeo Roberta Kubicy.

„W przypadku polskiego kierowcy praca będzie wykonywana również na torze (już podczas testów w Barcelonie w lutym) i częstej obecności w siedzibie zespołu w Hinwil, szczególnie w pierwszej części sezonu” – pisze Chinchero.

Jeżeli podstawową serią Roberta Kubicy będzie DTM, to będzie on miał sporo czasu na pracę w fabryce bowiem sezon niemieckiej serii rozpoczyna się dopiero pod koniec kwietnia. Kubica może zatem pomóc ekipie ukierunkować rozwój samochodu w pierwszych miesiącach.

Testy w Barcelonie będą trwały 6 dni – od 19 do 21 lutego oraz od 26 do 28 lutego. Kubica zapewne dostanie jeden dzień testowy.

 

A co do Orlenu. IMO Orlen zostając w F1 w obecnej sytuacji bardziej już gra "pod siebie" niż robi to dla Roberta. Mam wrażenie, że sami dostrzegli potencjał w tej dyscyplinie.

 

P.S.
@carfit ja wiem, że masz dobrą zabawę czytając nasze dywagacje ale daj nam się pocieszyć całym tym zamieszaniem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pablonas napisał:


@carfit ja wiem, że masz dobrą zabawę czytając nasze dywagacje ale daj nam się pocieszyć całym tym zamieszaniem :P 

jasne , ja to rozumiem , a wręcz cieszę się , że jest zainteresowanie wątkiem , coś się dzieję itd. :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przygodzie z Wiliamsem zostało wrażenie,że Kubica stracił szybkość przynajmniej w kwalifikacjach. Jeśli tak by było to nie ma czego szukać w F1. Kubica przez 2 lata w F1 był.Poznawał bolidy, opony. Więcej czasu nie dostanie.  Ciekawi mnie co pokaże w Alfie. Jak wypadną obiektywne porównania z Raikonnenem i Giovinazzim. Ułożyło się to wszystko bardzo dobrze na 2020r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznasz, że jak będzie w połowie stawki, to będziemy skakać ze szczęścia, jaki to wielki sukces. A jak przyjedzie ostatni, to powiemy, że nie warto skupiać się na wyniku, bo nie znamy szczegółów programu ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szukając informacji  o Alfie i Robercie natkmąłem się na  takie cudo  - alfa tipo  33 stradale, wersja limitowana 18 szt, pozostało podobno 6 egzlemparzy na swiecie . Mam nadzieje że przygoda Roberta z alfą będzie piękna jak ten samochód !

 

 

image.thumb.png.89ce38dde6b965e31eba4800e54f75ac.png

Edytowane przez jaszyn
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Kubica zrobi dobrą robotę w symulatorze to nie ulega wątpliwości, że Alfa przed sezonem 2021 będzie chciała wiedzieć jaką ma dyspozycję jako kierowca etatowy. Dodatkowo Orlen daje kasę a Kubicą w 3/4 jest dla Włochów jest Włochem. Reasumując. Jak będzie szybki...… szybko wróci na PIT LINE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adi napisał:

Wygląda na to, że Robert dostanie jeden dzień testów w lutym w Barcelonie.

Oby był tym razem szybszy od Russela. Choć nie jest to takie pewne :mellow:

jak dobrze kojarzę , to po zmianie przepisów na 2020 , to jest jedyne miejsce gdzie trzeci kierowca moze testować oprócz Abu Dabi po sezonie . Ale .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jumpman napisał:

Pamiętajmy ,że Alfa Romeo to tylko sponsor... to nie jest team fabryczny producenta aut...

Dokładnie , właścicielem jest Sauber Motorsport z siedzibą w Hinwil w CH . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

jak dobrze kojarzę , to po zmianie przepisów na 2020 , to jest jedyne miejsce gdzie trzeci kierowca moze testować oprócz Abu Dabi po sezonie . Ale .... ;)

 

Wystarczy,że Raikonen będzie miał kaca lub Giovannizi zawiedzie w czterech wyścigach pod rząd i mamy Kubicę w bolidzie. Albo Obajtek odpisze zbędne 10 baniek w Orlenie.  Możliwości jest kilka. Wygląda to dobrze, żeby tylko była MOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan nierealny, ale to bardzo fajne, że taka drogę wybrał. 

Mistrz w obu dyscyplinach raczej się nie kroi, ale zwycięzca eliminacji w obu dyscyplinach....czemu nie. 

Tylko w tym bardziej postawiłbym na Roberta ;)

Tylko musi skończyć z tą zabawa i wziąć się za prawdziwe ściganie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...