Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem właśnie gumki Dunlop Wintersport M3 (215/60 R16).

Moja opinia w temacie będzie dopiero po zimie, ale z wyglądu wyglądają na porządne... hehe

Macie jakieś swoje opinie na ich temat?

:ciekawski:

 

Jeździłem na nich meganką 1,6 i byłem bardzo zadowolony. To było kilka ładnych lat temu (2004-2009). Z tego co pamiętam to w 5 sezonie zimowym niestety już nie spisywały się tak dobrze jak w poprzednich (mimo, że nie miały jeszcze granicznej głębokości bieżnika). Chyba guma się już zestarzała i właściwie należało je wymienić. Szczególnie na podjazdach nie dawały juz rady.

 

Obecnie w forku mam Dunlopy 3D (2 sezon zimowy) i mogę je z czystym sumieniem polecić. Dają sobie nieźle radę i na mokrym i na białym. Na suchym oczywiście też bardzo dobre - lepsze od Geolandarów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W renomowanym zakładzie oponiarskim polecono mi opony Vredestein Wintrac Xtreme. W wyszukiwarce znalazłem raczej pochlebne opinie w starych postach, więc chciałbym zapytać, czy możecie je teraz potwierdzić? Warto?

 

Na stronie Vredestein znalazłem też informację o oponach Wintrac 4 Xtreme, ale te zapewne będą dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się skusiłem na Yokohamy W Drive i też zostałem skuszony ceną po były przecenione z około 700zł na 400 ;). Na dniach założę i napiszę jak się sprawują w warunkach przed zimowych. Na weekend mam też zamiar wyskoczyć w górki więc może uda mi się je na śniegu przetestować ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W renomowanym zakładzie oponiarskim polecono mi opony Vredestein Wintrac Xtreme. W wyszukiwarce znalazłem raczej pochlebne opinie w starych postach, więc chciałbym zapytać, czy możecie je teraz potwierdzić? Warto?

 

Na stronie Vredestein znalazłem też informację o oponach Wintrac 4 Xtreme, ale te zapewne będą dużo droższe.

 

Mam i jestem bardzo zadowolony , dobrze radzą sobie w głębokim śniegu co dla mnie jest priorytetem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinie.

 

Właśnie nabyłem owe "Wredne Steiny" w rozmiarze 16". Wyglądają sympatycznie. Co do jazdy, na razie mogę powiedzieć tylko, że jest miękko i cicho, i że autko prowadzi się bardzo bobrze.

 

Niech moc Subaru będzie z Wami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę tylko, że Vredestein Wintrac są cichsze od letnich Pirelli P7 :mrgreen:

Czy są dobre? Trudno powiedzieć, jestem z nich zadowolony, są zdecydowanie lepsze od zużytych Pirelli Sottozero :wink: Innego punktu odniesienia w tym samochodzie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal bez nowych opon.. i wg wszystkich info tutaj znalezionych to moja Smoczyca na tym Podbeskidziu powinna już miec zmienione opony na zimowe 8)

 

zmiana felg z 17nastek na mniejsze na razie nie przejdzie niestety :(

 

szukam tych opon śniegowych, czytam testy i nadal jestem w kropce.. proszę was o sprostowanie moich wniosków i wątpliwości

 

piszecie że ADAC głównie bierze pod uwagę chlapę.. to ma ktos dostęp do testów norweskich? skoro oni jeżdżą w warunkach typowo śniegowych?

 

i czy moje stare Pirelli M+S pomimo śnieżynki na oponie, nie są po prostu oponami całorocznymi, a nie jak mi się wydawało zimowymi i czy mogę je dobić jeżdżąc w nich latem?

 

dziś sprzedawca-znajomy-znajomego :P poza droższymi Dunlop czy Pirellkami polecił mi albo Uniroyal MS 66 XL (a przecież wg lukassa mam unikać XL) :lol:

albo Vredestein Wintrac Xtreme i twierdzi że Vredestein Wintrac 4Xtreme absolutnie nie wchodzą w grę w przypadku Forestera, 4Xtreme dedykowane są tylko dla terenowych a nie SUVa jakiego mam, a szkoda bo te "terenowe" są tańsze (590zl)od tych bez 4ki w nazwie (660zł)???? może ma rację i te bez 4ki są lepsze? a może nie?? :lol:

no i czy jest w ogóle sens kupować Uniroyale czy te Vredesteiny, gdyż w nowszych testach to razej na śniegu wypadaja dostatecznie.. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprzedawca-znajomy-znajomego :P poza droższymi Dunlop czy Pirellkami polecił mi albo Uniroyal MS 66 XL (a przecież wg lukassa mam unikać XL) :lol:

 

Jaki masz w Forku oryginalny rozmiar opon :?: , to podrzucę Ci parę konkretnych pomysłów, które skróca Twoje "męczarnie" z wyborem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galon, nie za duża średnica? 225/50/R17 mają bardziej zbliżoną do serii, ew. 215/55/R17.

 

-- 27 paź 2012, o 10:28 --

 

Np. tutaj można policzyć ile % zyskujemy/tracimy przy różnych rozmiarach: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprzedawca-znajomy-znajomego :P poza droższymi Dunlop czy Pirellkami polecił mi albo Uniroyal MS 66 XL (a przecież wg lukassa mam unikać XL) :lol:

 

Jaki masz w Forku oryginalny rozmiar opon :?: , to podrzucę Ci parę konkretnych pomysłów, które skróca Twoje "męczarnie" z wyborem :wink:

 

prawie jestem pewien, że mój manual wskazuje na 99HXL - i takie mam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galon, nie za duża średnica? 225/50/R17 mają bardziej zbliżoną do serii, ew. 215/55/R17.

 

-- 27 paź 2012, o 10:28 --

 

Np. tutaj można policzyć ile % zyskujemy/tracimy przy różnych rozmiarach: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Galon wcześniej pisał że ma forka 2008, dlatego pytałem o rozmiar bo w tym roczniku była jeszcze stara i juz nowa buda. Rozmiar który podał ewidentnie wskazuje nową budę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiś oponek na zime do mojego forka w rozmiarze standardowym czyli 205/70/15. niestety dopiero co kupiłem autko i mam dośc napięty budżet, więc szukam tak do +/- 1300zł za komplet, w gre wchodzą tylko nowe.

i w sumie jestem zdecydowany na barumy polarisy 3, ale jednak postanowiłem zapytać. co sądzicie o tych barumkach, jeździl ktos na nich? może jakieś inne w tej cenie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też posypało i odwagę miałem tylko na fiata (ASR,ESP)

generalnie ani przyspieszać ani hamować się nie dało. Chyba już muszę zimówki założyć :idea:

P7 cinturato ma minimalne nacięcia w bieżniku i generalnie w chłapowych warunkach fatalnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...