Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, subleo napisał:

... to wygląda na monetyzację samochodu z ubezpieczenia.

:blink:  o kurde ! to ja faktycznie słabo zorientowany jestem ..

Tym opisem powinni się bliżej zainteresować tacy dyskretni panowie z obsługi firm ubezpieczeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo. Przecież to identyczna sytuacja jaką opisywałem w sobotę (Hynka-Zwirki Wigury). Beztalencie dobrą furą nie pozwoli sobie na to, aby ktoś z innego pasa wjechał mu przed nos. Znaków nie ogląda, ale ma rację. Ja zdążyłem uciec, ale STI. Mało mi zderzaka nie urwał. Usuwanie tyłka w poślizgu, jak ma się metr do prawej bariery, to też żadna przyjemność. Chyba regułą się stanie: czym droższa fura, tym większy baran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ipsx82 napisał:

Warto by było podesłać ten filmik do ubezpieczyciela passata  na pewno by się ucieszyli .

 

Dopóki nie zmieni się to :

 

Uwaga!

 

W świetle obowiązujących przepisów przesłane zdjęcia popełnionych wykroczeń nie stanowią samoistnej podstawy do ukarania sprawcy. W tym celu konieczne jest przesłuchanie świadka zdarzenia. Dlatego też, osoby zainteresowane takim postępowaniem, proszone są o przesłanie danych kontaktowych, w celu nawiązania kontaktu przez inspektorów Straży Miejskiej.

 

to nie ma najmniejszego sensu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens, firmy ubezpieczeniowe mają sztab ludzi od tego typu przypadków jak wyłudzanie i wystarczy ich nakierować, a resztę Oni już zrobią , dotrą do autora nagrania itp. 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotruś napisał:

A ten passat mógł zmienic pas na tej części bez ciagłej lini, czy nie?

Znak P-1d "linia pojedyńcza przerywana - prowadząca wąska" stosuje się do oddzielenia pasów ruchu w tym samy kierunku na skrzyżowaniach wzdłuż dróg z pierwszeństwem..... znak ten może być poprzedzony jak w tym przypadku znakiem P-2a "linia pojedyncza ciągła - wąska" i znakiem P-3b "linia jednostronnie przekraczalna - krótka" - zabroniony jest przejazd na sąsiedni pas ruchu od strony ciągłej, a następuje po nim kontynuowany znak P-3b "linia jednostronnie przekraczalna - krótka".

Kierowca BMW doskonale wiedział co robi.

Edytowane przez Xawery1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bmw spycha subaru.

BTW. Na powązkowskiej na wiadukcie na rondzie jest niemal identycznie. Ja skręcam z pasa "z tego miejsca co bmw" i jedzie babka z wgniecionyn bokiem i się śmieje że pewnie na tym rondzie się załatwila. Jedziemy patrzę a ona jak ten passat na mój pas i to tak nagle. Potem się śmiałem, że jednak jedna stłuczka nie nauczyła jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C

7 minut temu, rombu napisał:

 

 

Film OK tylko nie rozumiem, skąd to podkreślane ciągle zdziwienie taką jazdą ludzi. Te pasy nie są wcale mylone, tylko cwaniaki, które nie chcą czekać na lewym pasie do skrętu, gdzie jest tam zwykle korek, wciskają się dalej z prawego. Widać zresztą, że każdy z tych zajeżdzających drogę skręca dalej w lewo, a nie jedzie prosto  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GREGG napisał:

Te pasy nie są wcale mylone, tylko cwaniaki,

oj są...jak spytasz o różnicę między P-1d, P1c a P1b ....dla wielu osób to tylko "linia przerywana" :D .....kierowca BMW potrafił to z premedytacją "zgrabnie" wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

Te pasy nie są wcale mylone, tylko cwaniaki, które nie chcą czekać na lewym pasie do skrętu, gdzie jest tam zwykle korek, wciskają się dalej z prawego. Widać zresztą, że każdy z tych zajeżdzających drogę skręca dalej w lewo, a nie jedzie prosto  

Chyba nie oglądnąłeś tego filmu.

Zobacz od 4.18 - jest dokładnie odwrotnie. I to jest dla mnie niezrozumiałe.

Jedynym wytłumaczeniem jest to, ze w zajeżdżaniu przodują rejestracje spoza Krakowa.

Passat, który wywołał dyskusje jest spoza miasta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rombu napisał:

Chyba nie oglądnąłeś tego filmu.

Zobacz od 4.18 - jest dokładnie odwrotnie. I to jest dla mnie niezrozumiałe.

Jedynym wytłumaczeniem jest to, ze w zajeżdżaniu przodują rejestracje spoza Krakowa.

Passat, który wywołał dyskusje jest spoza miasta.

 

 

Przejeżdzam tam dosyć często w weekend i na lewym jest zawsze kolejka a na środkowym pusto. Może w tygodniu inaczej się ruch układa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
1 godzinę temu, GREGG napisał:

Te pasy nie są wcale mylone, tylko cwaniaki, które nie chcą czekać na lewym pasie do skrętu, gdzie jest tam zwykle korek, wciskają się dalej z prawego

Nie, to nie jest tak. A przynajmniej nie tylko tak. Jako że jeżdżę tędy praktycznie codziennie, widzę najróżniejsze sytuacje. "Wciskają" się czasami jadąc prawym pasem na dojeździe, a później skręcając w lewo ( przez ciągłą, z pasa, na którym dozwolona jest tylko jazd na wprost). Ale większość na tm skrzyżowaniu jedzie "do miasta", czyli w lewo ( nie nawracają). Jadą tak jak Passat .... bez logicznego uzasadnienia. Raz spotkałem nawet takiego "agenta", który po manewrze jak Passat przejechał przez ciągłą na całkiem lewy, po czym z tego nie pojechał dalej w lewo  ( czyli nawracając), lecz właśnie już na wprost ( do centrum) - tym razem ponownie przez ciągłą. Na jednym skrzyżowaniu zdołał zajechać mi drogę 3 razy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xawery1939 napisał:

Znak P-1d "linia pojedyńcza przerywana - prowadząca wąska" stosuje się do oddzielenia pasów ruchu w tym samy kierunku na skrzyżowaniach wzdłuż dróg z pierwszeństwem..... znak ten może być poprzedzony jak w tym przypadku znakiem P-2a "linia pojedyncza ciągła - wąska" i znakiem P-3b "linia jednostronnie przekraczalna - krótka" - zabroniony jest przejazd na sąsiedni pas ruchu od strony ciągłej, a następuje po nim kontynuowany znak P-3b "linia jednostronnie przekraczalna - krótka".

Kierowca BMW doskonale wiedział co robi.

Nie znam się tak szczegółowo na oznakowaniu, jestem pewnie jednym z tych dla których to jest "linia przerywana" i niestety na szybko w google nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi i z Twojej odpowiedzi też nie wynika jednoznacznie, że znak P-1 d zabrania zmiany pasa ruchu. Oczywiście wiadomo, że przy zmianie pasa ruchu należy odpowiednio ustąpić pierwszeństwa, ale wydaje mi się, że taki manewr jest tam dozwolony. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

 

Przeczytałem jeszcze parę razy dokładnie Twoją odpowiedź i idąc za tym:

3 godziny temu, Xawery1939 napisał:

znakiem P-3b "linia jednostronnie przekraczalna - krótka" - zabroniony jest przejazd na sąsiedni pas ruchu od strony ciągłej, a następuje po nim kontynuowany znak P-3b "linia jednostronnie przekraczalna - krótka".

Wynika z niej, że znak P1-d zabranie przekraczania tej linii od strony linii ciągłej poprzedzającego znaku P-3b. Nie rozumiem tutaj tylko dlaczego stosuje się w tym przypadku znak P1-d zamiast znak P-3b (wtedy było by jasne że to nie jest "linia przerywana", czyli nie wolno jej przekraczać). Jak dla mnie zastosowanie takiego oznakowania jest mylące. Co nie zmienia faktu, że w przypadku zmiany pasa ruchu i tak trzeba ustąpić pierwszeństwa tym co tam już jadą.

 

W związku z tym, że miałem problem żeby załapać o co chodzi z tą przerywaną (P1-d) mam prośbę o potwierdzenie lub zaprzeczenie możliwości jej przekroczenia (zmiany pasa ruchu).

Edytowane przez bast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z polskiego na nasze.... linia P-1d jest kontynuacją linii, która ją poprzedza w tym samy kierunku....

a jeśli chciałbyś hipotetycznie zastosować P-3b na całej długości ronda....to np. od strony Jasnogórskiej albo wcale nie można byłoby wjechać na rondo albo tylko jeden pas ronda byłby dostępny li tylko w kierunku Armii Krajowej  - ze względu na linię ciągła w P-3b

przy okazji dlatego poziome oznakowanie  w tym linie należy rozpatrywać z oznakowaniem poprzedzającym również pionowym.....co niekiedy przy przesyceniu informacjami pochodzącymi z oznakowania dróg publicznych może stwarzać problemy z atencją kierującego

Edytowane przez Xawery1939
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na moje z tego filmiku to chyba głupio się powinno zrobić Panu z tego Subaru. Nikt nie jest bez winy, ale ewidentnie na miano świętej krowy aspiruje Pan z niebieskiego WRX'a. Nie wiem, jak ktoś  nie chce mnie wpuścić po wbiciu kierunku to po prostu się toczę i czekam na okazję, a nie próbuję na chama się wbić pomiędzy auta, na zasadzie "bo tak chcę". Podlicz ile w tym krótkim filmiku złamał przepisów gość z subaryny, a ile z lexa i kto tak na prawdę powinien na chłodno poczuć się głupio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...