Jump to content

bast

Nowy
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

About bast

 • Rank
  ..:: Swojak ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Bór
 • Auto
  kiedyś będzie WRX (może nawet STI)

Recent Profile Visitors

241 profile views
 1. bast

  cham na drodze

  Według mojej teorii nie ma fizycznej możliwości aby poruszać się po drogach w 100% zgodnie z przepisami (chociażby spacer z dzieckiem: https://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/5-tys-zl-mandatu-za-spacer-z-dzieckiem-po-chodniku-to-nie,2628639,4141), ale np. także ominięcie pojazdu, który nieprawidłowo się zatrzymał i aby go ominąć musimy najechać na linię ciągłą. Więc generalnie kwestia przestrzegania przepisów to tak naprawdę kwestia tego co dla nas jest sytuacją wyjątkową, która zwalnia nas z obowiązku przestrzegania danego przepisu. I tak jeden nie wyprzedzi rowerzysty na podwójnej ciągłej bo braknie mu wymaganego odstępu i może za nim jechać tak nawet kilka km, bo takie są przepisy. A inny zawróci na autostradzie jadąc pod prąd pasem awaryjnym bo miał miejsce wypadek i dla niego to już wystarczająca sytuacja wyjątkowa. Według mnie trzeba patrzeć zdroworozsądkowo i nie przesadzać w żadną ze stron.
 2. Fajny kolor ma to auto:
 3. bast

  cham na drodze

  Tak abstrahując od podanej sytuacji, wie ktoś jak to konkretnie wygląda w przepisach? Bo ja nie widzę fizycznej możliwości zaparkowania na chodniku bez jechania po chodniku (krótko bo krótko, ale jednak zawsze trzeba po nim przejechać, żeby zaparkować).
 4. bast

  cham na drodze

  "dla każdego" to obstawiał bym, że na Podlasiu znaczy każdemu.
 5. bast

  Kubica w F1

  Aż strach się bać co by było, jakbyś miał intencje kogoś obrazić.
 6. bast

  Kubica w F1

  No właśnie o to pewnie chodzi, że nie myśli o rajdach, tylko o jakichś wyścigach.
 7. bast

  Subaru Levorg

  No po to, żeby była. Pomijając fakt że samo narzekanie niczego nie zmieni, to jednak informowanie producenta o pożądanych cechach produktu jest istotnym elementem w nadawaniu dobrego kierunku rozwoju dla produktu (szkoda, że w tym przypadku istotniejszym elementem jest wymysł UE i tutejsze potrzeby/zachcianki schodzą na daleki plan)
 8. bast

  cham na drodze

  Dzięki, nie byłem świadomy, ale jakoś mnie to nie dziwi że tak jest, w końcu co mi tam jakiś urzędnik będzie rozkazywał jak mam na swojej działce dom budować . EOT
 9. bast

  cham na drodze

  O co chodzi z prawym budowlanym na Podhalu? Może będę mógl jeszcze coś z tego wykorzystać przy budowie
 10. bast

  cham na drodze

  Jest jakiś przepis, który zabrania wyprzedzania zanim pojazd przede mną zakończy wyprzedzanie? Oczywiście wiem, że zgodnie z przepisami trzeba się upewnić że mam wystarczająco dużo miejsca. Zdaję sobie też sprawę z tego, że pojazd wyprzedzający przede mną dość skutecznie to utrudnia, ale Twoja wypowiedź sugeruje jakoby sam fakt, że ktoś wyprzedza był blokadą przed wykonaniem takiego manewru (przynajmniej ja ją tak odebrałem).
 11. bast

  cham na drodze

  Ale wiesz, że @555marcin wrzucił dokładnie to samo, a dodatkowo nie trzeba samemu przewijać do tego momentu?
 12. Ale za to jakość zdjęcia jak na nagraniach z UFO
 13. No jak to po co, żeby się sprzedawało i miało małą emisję co2, dzięki czemu będzie można sprzedawać nie hybrydowe WRX STI w europie.
 14. bast

  cham na drodze

  Tak na moje oko, to passat zawadził o przód audi, które się obróciło i poleciało w drzewa. Ten z naprzeciwka nie miał żadnego udziału, ewentualnie został porysowany jakimiś odłamkami, a passat zniknął (może się zatrzymał gdzieś dalej, nie wiadomo).
 15. Tylko legalna droga pewnie uwzględnia dodatkową emisję i równie dobrze można sprzedawać od razu silnik z turbo
×
×
 • Create New...