Jump to content

bast

Nowy
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Dobry

About bast

 • Rank
  ..:: Swojak ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Bór
 • Auto
  kiedyś będzie WRX (może nawet STI)

Recent Profile Visitors

301 profile views
 1. bast

  cham na drodze

  Nie wiem od kiedy tak jest, ale ja studiując płaciłem i miałem bilet. Fakt że ulgowy chyba był połowę tańszy, ale nie można stwierdzić że nie płaciłem. Szczerze nie wydaje mi się aby teraz było inaczej (Ale nie zagłębiałem się w temat)
 2. bast

  cham na drodze

  Też bym się zdenerwował jakbym musiał jechać za takim subaru co wyprzedza z prędkością +2km/h (aczkolwiek nie hamowałbym przed nim). Natomiast nie byłoby żadnego problemu jakby wszystkie 3 pasy były wykorzystane prawidłowo, czyli tesla na prawy, outback na środkowy, a merc na lewy.
 3. bast

  cham na drodze

  Halny mogę potwierdzić, wiał i komuś jakiś dach nawet wziął po drodze. Co do pełni, to nie wiem nie znam się, ale łatwo to sprawdzić.
 4. bast

  cham na drodze

  A ja mam pytanie. Zauważyłem nie dawno jadąc z Krakowa, że jak robi się korek na obwodnicy do zjazdu (konkretnie to był zjazd na "zakopiankę" od strony Rzeszowa), to w pewnym momencie samochody zaczęły stawać w korku na pasie awaryjnym. Moim przypuszczeniem o przyczynie takiego stanu rzeczy jest to, że kierowcy chcieli udrożnić prawy pas aby Ci mijający zjazd nie musieli stać w korku. Ja zaskoczony takiem stanem rzeczy minąwszy pierwsze auto tak stojące i zorientowawszy się w sytuacji (czyli, że oni tam stoją do zjazdu i chcąc zjechać będę musiał się jakoś wcisnąć) dojechałem do momentu w którym zaczął się prawidłowy pas do zjazdu i tam zmieniłem pas ruchu (starałem się nie wpychać bardzo na siłę, jednak nie obyło się bez klaksonu, więc wygląda na to, że mi to nie wyszło). A pytanie brzmi jak powinienem się zachować w takiej sytuacji?
 5. bast

  cham na drodze

  Dla kontrastu szansa, że przeżyjesz spotkanie z husarzem jest zdecydowanie większa niż po sprasowaniu przez TIRa.
 6. bast

  cham na drodze

  Według mojej teorii nie ma fizycznej możliwości aby poruszać się po drogach w 100% zgodnie z przepisami (chociażby spacer z dzieckiem: https://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/5-tys-zl-mandatu-za-spacer-z-dzieckiem-po-chodniku-to-nie,2628639,4141), ale np. także ominięcie pojazdu, który nieprawidłowo się zatrzymał i aby go ominąć musimy najechać na linię ciągłą. Więc generalnie kwestia przestrzegania przepisów to tak naprawdę kwestia tego co dla nas jest sytuacją wyjątkową, która zwalnia nas z obowiązku przestrzegania danego przepisu. I tak jeden nie wyprzedzi rowerzysty na podwójnej ciągłej bo braknie mu wymaganego odstępu i może za nim jechać tak nawet kilka km, bo takie są przepisy. A inny zawróci na autostradzie jadąc pod prąd pasem awaryjnym bo miał miejsce wypadek i dla niego to już wystarczająca sytuacja wyjątkowa. Według mnie trzeba patrzeć zdroworozsądkowo i nie przesadzać w żadną ze stron.
 7. bast

  cham na drodze

  Tak abstrahując od podanej sytuacji, wie ktoś jak to konkretnie wygląda w przepisach? Bo ja nie widzę fizycznej możliwości zaparkowania na chodniku bez jechania po chodniku (krótko bo krótko, ale jednak zawsze trzeba po nim przejechać, żeby zaparkować).
 8. bast

  cham na drodze

  "dla każdego" to obstawiał bym, że na Podlasiu znaczy każdemu.
 9. bast

  Kubica w F1

  Aż strach się bać co by było, jakbyś miał intencje kogoś obrazić.
 10. bast

  Kubica w F1

  No właśnie o to pewnie chodzi, że nie myśli o rajdach, tylko o jakichś wyścigach.
 11. bast

  Subaru Levorg

  No po to, żeby była. Pomijając fakt że samo narzekanie niczego nie zmieni, to jednak informowanie producenta o pożądanych cechach produktu jest istotnym elementem w nadawaniu dobrego kierunku rozwoju dla produktu (szkoda, że w tym przypadku istotniejszym elementem jest wymysł UE i tutejsze potrzeby/zachcianki schodzą na daleki plan)
 12. bast

  cham na drodze

  Dzięki, nie byłem świadomy, ale jakoś mnie to nie dziwi że tak jest, w końcu co mi tam jakiś urzędnik będzie rozkazywał jak mam na swojej działce dom budować . EOT
 13. bast

  cham na drodze

  O co chodzi z prawym budowlanym na Podhalu? Może będę mógl jeszcze coś z tego wykorzystać przy budowie
 14. bast

  cham na drodze

  Jest jakiś przepis, który zabrania wyprzedzania zanim pojazd przede mną zakończy wyprzedzanie? Oczywiście wiem, że zgodnie z przepisami trzeba się upewnić że mam wystarczająco dużo miejsca. Zdaję sobie też sprawę z tego, że pojazd wyprzedzający przede mną dość skutecznie to utrudnia, ale Twoja wypowiedź sugeruje jakoby sam fakt, że ktoś wyprzedza był blokadą przed wykonaniem takiego manewru (przynajmniej ja ją tak odebrałem).
×
×
 • Create New...