Jump to content

bast

Nowy
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Dobry

About bast

 • Rank
  ..:: Swojak ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Bór
 • Auto
  kiedyś będzie WRX (może nawet STI)

Recent Profile Visitors

477 profile views
 1. bast

  Kubica w F1

  Ja się tam nie znam, ale przy takich założeniach to czy to kwali w piątek nie wyglądałoby jak wyścig, kto ostatni dojedzie?
 2. bast

  Kubica w F1

  Dostępny, tylko trzeba oglądać bezpośrednio w youtube
 3. bast

  Kubica w F1

  Może tam było jakieś pytanie z tym związane (np. jak Pan ocenia naszego prezydenta?). Jak dla mnie nie wypowiedział się w żaden sposób politycznie, tylko że z nim pogadał na luzie i jest sympatyczny
 4. No i tym sposobem doszliśmy do tego, że przestrzeganie przepisów, to nie sprawa stosowania się do litery prawa, tylko sprawa tolerancji - na ile dla mnie prawo jest prawidłowe, a na ile jest bez sensu i mogę je omijać.
 5. Trochę się wtrącę, akurat ta część wypowiedzi w związku z innymi mnie mocno zaintrygowała. Mianowicie czy nie można zastosować wyłączenia odpowiedzialności w przypadku stwierdzenia, że do zdarzenia doszło wskutek nieprawidłowego zachowania innego uczestnika ruchu (np. jazda pod prąd) w przypadkach co do których tyczyła się wcześniejsza dyskusja?
 6. Nie wiem od kiedy tak jest, ale ja studiując płaciłem i miałem bilet. Fakt że ulgowy chyba był połowę tańszy, ale nie można stwierdzić że nie płaciłem. Szczerze nie wydaje mi się aby teraz było inaczej (Ale nie zagłębiałem się w temat)
 7. Też bym się zdenerwował jakbym musiał jechać za takim subaru co wyprzedza z prędkością +2km/h (aczkolwiek nie hamowałbym przed nim). Natomiast nie byłoby żadnego problemu jakby wszystkie 3 pasy były wykorzystane prawidłowo, czyli tesla na prawy, outback na środkowy, a merc na lewy.
 8. Halny mogę potwierdzić, wiał i komuś jakiś dach nawet wziął po drodze. Co do pełni, to nie wiem nie znam się, ale łatwo to sprawdzić.
 9. A ja mam pytanie. Zauważyłem nie dawno jadąc z Krakowa, że jak robi się korek na obwodnicy do zjazdu (konkretnie to był zjazd na "zakopiankę" od strony Rzeszowa), to w pewnym momencie samochody zaczęły stawać w korku na pasie awaryjnym. Moim przypuszczeniem o przyczynie takiego stanu rzeczy jest to, że kierowcy chcieli udrożnić prawy pas aby Ci mijający zjazd nie musieli stać w korku. Ja zaskoczony takiem stanem rzeczy minąwszy pierwsze auto tak stojące i zorientowawszy się w sytuacji (czyli, że oni tam stoją do zjazdu i chcąc zjechać będę musiał się jakoś wcisnąć) dojechałem do momentu w któr
 10. Dla kontrastu szansa, że przeżyjesz spotkanie z husarzem jest zdecydowanie większa niż po sprasowaniu przez TIRa.
 11. Według mojej teorii nie ma fizycznej możliwości aby poruszać się po drogach w 100% zgodnie z przepisami (chociażby spacer z dzieckiem: https://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/5-tys-zl-mandatu-za-spacer-z-dzieckiem-po-chodniku-to-nie,2628639,4141), ale np. także ominięcie pojazdu, który nieprawidłowo się zatrzymał i aby go ominąć musimy najechać na linię ciągłą. Więc generalnie kwestia przestrzegania przepisów to tak naprawdę kwestia tego co dla nas jest sytuacją wyjątkową, która zwalnia nas z obowiązku przestrzegania danego przepisu. I tak jeden nie wyprzedzi rowerzysty na podwójnej ci
 12. Tak abstrahując od podanej sytuacji, wie ktoś jak to konkretnie wygląda w przepisach? Bo ja nie widzę fizycznej możliwości zaparkowania na chodniku bez jechania po chodniku (krótko bo krótko, ale jednak zawsze trzeba po nim przejechać, żeby zaparkować).
 13. "dla każdego" to obstawiał bym, że na Podlasiu znaczy każdemu.
 14. bast

  Kubica w F1

  Aż strach się bać co by było, jakbyś miał intencje kogoś obrazić.
×
×
 • Create New...