Jump to content

bast

Nowy
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

About bast

 • Rank
  ..:: Swojak ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Bór
 • Auto
  kiedyś będzie WRX (może nawet STI)

Recent Profile Visitors

229 profile views
 1. bast

  cham na drodze

  "dla każdego" to obstawiał bym, że na Podlasiu znaczy każdemu.
 2. bast

  Kubica w F1

  Aż strach się bać co by było, jakbyś miał intencje kogoś obrazić.
 3. bast

  Kubica w F1

  No właśnie o to pewnie chodzi, że nie myśli o rajdach, tylko o jakichś wyścigach.
 4. bast

  Subaru Levorg

  No po to, żeby była. Pomijając fakt że samo narzekanie niczego nie zmieni, to jednak informowanie producenta o pożądanych cechach produktu jest istotnym elementem w nadawaniu dobrego kierunku rozwoju dla produktu (szkoda, że w tym przypadku istotniejszym elementem jest wymysł UE i tutejsze potrzeby/zachcianki schodzą na daleki plan)
 5. bast

  cham na drodze

  Dzięki, nie byłem świadomy, ale jakoś mnie to nie dziwi że tak jest, w końcu co mi tam jakiś urzędnik będzie rozkazywał jak mam na swojej działce dom budować . EOT
 6. bast

  cham na drodze

  O co chodzi z prawym budowlanym na Podhalu? Może będę mógl jeszcze coś z tego wykorzystać przy budowie
 7. bast

  cham na drodze

  Jest jakiś przepis, który zabrania wyprzedzania zanim pojazd przede mną zakończy wyprzedzanie? Oczywiście wiem, że zgodnie z przepisami trzeba się upewnić że mam wystarczająco dużo miejsca. Zdaję sobie też sprawę z tego, że pojazd wyprzedzający przede mną dość skutecznie to utrudnia, ale Twoja wypowiedź sugeruje jakoby sam fakt, że ktoś wyprzedza był blokadą przed wykonaniem takiego manewru (przynajmniej ja ją tak odebrałem).
 8. bast

  cham na drodze

  Ale wiesz, że @555marcin wrzucił dokładnie to samo, a dodatkowo nie trzeba samemu przewijać do tego momentu?
 9. Ale za to jakość zdjęcia jak na nagraniach z UFO
 10. No jak to po co, żeby się sprzedawało i miało małą emisję co2, dzięki czemu będzie można sprzedawać nie hybrydowe WRX STI w europie.
 11. bast

  cham na drodze

  Tak na moje oko, to passat zawadził o przód audi, które się obróciło i poleciało w drzewa. Ten z naprzeciwka nie miał żadnego udziału, ewentualnie został porysowany jakimiś odłamkami, a passat zniknął (może się zatrzymał gdzieś dalej, nie wiadomo).
 12. Tylko legalna droga pewnie uwzględnia dodatkową emisję i równie dobrze można sprzedawać od razu silnik z turbo
 13. No ale generalnie pomysł jest dobry u nas i tam gdzie to jeszcze byłoby możliwe. Nie widzę powodu żeby trzeba było się przejmować Niemcami (chociaż pewnie sprzedaż procentowa może takim powodem być). No i jest jeszcze kwestia kosztów silnika który bo zakładam, że to nie jest takie proste, że wsadzasz turbo do silnika który już istnieje (ale kompletnie się na tym nie znam)
 14. No i w tym cały problem. Bo ani na normy i prawa UE, ani na podejście producentów do tych norm i tego prawa nie mamy żadnego wpływu, więc jedyne co nam zostało to nasze tradycyjne staropolskie narzekanie . Bądź na UE, bądź na producentów. W tym wątku padło akurat na producentów . Myślę, że wybór taki, bo klient jeszcze ma nadzieję, że producent kiedy chce coś sprzedać to weźmie pod uwagę nasze żale, że wszędzie można tylko u nas nie. Natomiast UE robi co chce i nikt nawet nie ma złudzeń, że jakieś oddolne inicjatywy cokolwiek zdziałają.
 15. bast

  cham na drodze

  @subleo, @elmo Nigdy nie myślałem o tym jako zasada prawej ręki, ale może być :P, w każdym razie nawet myśląc w ten sposób i tak nie ma to zastosowania w opisywanej sytuacji. Ja bym nie stosował zasady ruchu prawostronnego do zanikających pasów. O ile dobrze pamiętam to linia oddzielająca pasy ruchu kiedy nie jest namalowana to jest wyobrażalna, a w takim przypadku należy skupić się na układzie jezdni. To że należy dążyć do jazdy jak najbliżej prawej krawędzi jezdni nie znaczy, ze prawy pas jest jakiś uprzywilejowany. Dodatkowo dochodzi kwestia którą poruszył @PR7EMEK, czyli skoro tam nie ma już możliwości wyprzedzania z prawej strony, to prawy pas nie może mieć pierwszeństwa (bo to prowadziłoby do sytuacji wyprzedzania tych na lewym pasie, którzy ustępują pierwszeństwa tym na prawym).
×
×
 • Create New...