Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli naprawdę niektórzy nie widzą tutaj błędu nagrywającego to ja nie mam pytań. Zasadniczo wjechali na rondo właściwie w tym samym momencie, to że wdusił gaz i chciał spowodować zatrzymanie kierowcy BMW to daje mu automatycznie pierwszeństwa. Co więcej, gdyby nie zahamował, to raczej wkleiłby się w tył samochodu, który na rondzie już jest ;-)

 

Zachowanie kierowcy BMW po całym zdarzeniu należy rozpatrywać osobno, powinien po prostu olać spiętego kierowcę z tyłu.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło po prostu partnerstwa na drodze. Kto ma pierwszeństwo wiadomo, ale wystarczyło mocno nie przyspieszać i nic by się nie stało a ruch były płynniejszy BMW by zdążyło wjechać (nawet "kamerzysta" by nie zwolnił), ale po co ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają taki tok myślenia. Czy to piesi czy kierowcy, rowerzyści. 

Mógł odpuścić tym trąbieniem, a jak już trąbnął to bejca mogła olać. 

Jest taki film jak dzikie historie i jest ładnie pokazane na drodze co się stanie gdy spotka się dwóch którzy nie odpuszczają. Btw polecam film.

comment_CxnjRRaePSrHHLq4kfz8KQU1et6cJw7d,w400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Jak spowodować wypadek - tak jak na filmiku. Formalnie winny VW - zmienił pas ruchu. Z drugiej strony po działaniu kierowcy BMW trudno się oprzeć wrażeniu, że chciał się zderzyć ... ( a to już podlega pod chamstwo ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Dyrekcja napisał:

Z drugiej strony po działaniu kierowcy BMW trudno się oprzeć wrażeniu, że chciał się zderzyć ... ( a to już podlega pod chamstwo ).

 

Też odnoszę wrażenie, że "chciał"

Czy poduszki w BMW wystrzeliły ? Wydaje mi się, że nie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że chciał uderzyć, bo przyspiesza, ale z drugiej strony BMW w ostatniej chwili hamowało, no i z miejsca kierowcy mogło to inaczej wyglądać niż na filmie kręconym z innej perspektywy. Takiego bezsensownego zajechania drogi trudno się spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie przyspiesza bo mu się zwolnił środkowy pas, samochód który jechał przednim zajął skrajnie lewy pas. Mógł być zaskoczony, że ktoś zignoruje  linie prowadzącą. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RoadRunner napisał:

Jeśli to jest kolizyjne miejsce to może ten fragment przerywanego łuku zastąpić takim gumowym/plastikowym ogranicznikiem jak na niektórych rondach turbinowych ?

 

Chyba nie da rady w tym wypadku (pas po prawo byłby kolizyjny z barierą) tzn. można by zmień organizację na rondo turbinowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RoadRunner napisał:

Jeśli to jest kolizyjne miejsce to może ten fragment przerywanego łuku zastąpić takim gumowym/plastikowym ogranicznikiem jak na niektórych rondach turbinowych ?

To jest bardzo kolizyjne miejsce, nie wiedzieć dlaczego. Dobrze oznakowane itp.

Praktycznie zawsze jak tamtędy jadę, to ktoś zajeżdża drogę / zmienia pas.

Nie da się zamontować ograniczników, bo jest jeszcze droga poprzeczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
39 minut temu, GREGG napisał:

Takiego bezsensownego zajechania drogi trudno się spodziewać.

W tym miejscu jest to nagminne. Ponadto Passat był już przed nim - naprawdę trudno nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Dyrekcja napisał:

W tym miejscu jest to nagminne. Ponadto Passat był już przed nim - naprawdę trudno nie zauważyć.

 

Przy okazji nasunęło mi się pytanie - czy w takiej sytuacji eye-sight zatrzymałby samochód?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na koła przednie BMW podczas zderzania są na wprost i jak by nie te barierki i ten passat to BMW by poleciało po skosie na trawę, jak by chciał normalnie skręcać a nie wbijać się w passata to by sie otarli  a tak to wjechał mu w drzwi specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła na wprost, ale w sumie mógł je chcieć skręcić dopiero w miejscu gdzie było bum, niemniej trudno na to patrzeć i nie pomysleć że wjechał w niego celowo. Tylko jak udowodnić?

Że ludziom nie szkoda fajnych wozów na takie akcje - to BMW nie wyglądało na specjalnie tanie i ładować się nim w jakiegoś starego Passata? dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie chce mi się wierzyć żeby celowo uszkodzić niezłe auto i wyłudzić kilka tysięcy odszkodowania. Bo przecież więcej "nie przytnie" przy takiej niewielkiej szkodzie.

Chciałbym wierzyć, że patrzył w lewo na swój pas  i zwyczajnie nie zauważył VW.

Tylko to nagłe przyspieszenie w czasie gdzie raczej by nikt nie przyspieszał..... a wcześniej  dopuszczenie aby VW był z przodu.

 

Z drugiej strony ostatnio był jakiś materiał o wyłudzaczach odszkodowań....

Więc miejsce idealne na taki manewr... bo jak widać non stop się dzieje.... Jedź bezpiecznie odc. 637

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne bo na takim BMW będzie do przodu z 15000 zł a na takim starym passacie by był tylko 1500 zł wbrew pozorom największe przekręty ubezpieczeniowe robi sie na autach 2-3 letnich klasy premium

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ipsx82 napisał:

największe przekręty ubezpieczeniowe robi sie na autach 2-3 letnich klasy premium

 

To ma sens. Policzy nowy reflektor za "fyfnaście tysięcy" a wstawi kupiony na giełdzie... albo sam ukradnie....

 

Strach się bać... kupiłem u majfrendów kamerkę. Czekam aż przyjdzie i montuję. Przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...