Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

 

100 % racji! 2, 3 lata i się zaczynają problemy. Też uważam, że każda dostawka jest lepsza. 

A Shield jest świetny! 

Po roku średnio. Youtube nie działa czasem szybciej, Netflix to samo. Nowe OLED mają w miare przyzwoite OSy, ale większości wypadku to nie Android i budżet 2.5 razy taki... Kup box i zapomnij o problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy Philipsa z Ambilight i jestem na razie oczarowany, i to przy dziennym świetle, co będzie po zmierzchu?:rolleyes:. Do 4K na dużym monitorze potrzebne są zdrowe, młode oczy, dla reszty wystarczy 4K 28 cali. Dopiero gdy usiadłem blisko zobaczyłem różnicę, ale nie ogarniam w ten sposób całego ekranu:mellow:. Dla 5 lat spokoju dokupiłem max. gwarancję. Ciekawe, że ochrona pogwarancyjna jest specyficznym produktem, do nabycia tylko w sklepie. Mój broker ma tylko ubezpieczenie całego AGD/RTV, do określonej kwoty, z udziałem własnym itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy Philipsa z Ambilight i jestem na razie oczarowany, i to przy dziennym świetle, co będzie po zmierzchu?:rolleyes:. Do 4K na dużym monitorze potrzebne są zdrowe, młode oczy, dla reszty wystarczy 4K 28 cali. Dopiero gdy usiadłem blisko zobaczyłem różnicę, ale nie ogarniam w ten sposób całego ekranu:mellow:. Dla 5 lat spokoju dokupiłem max. gwarancję. Ciekawe, że ochrona pogwarancyjna jest specyficznym produktem, do nabycia tylko w sklepie. Mój broker ma tylko ubezpieczenie całego AGD/RTV, do określonej kwoty, z udziałem własnym itd.
Ja po przesiadce z 32 cali na 47 Ambilight też byłem zachwycony i nie ogarniałem wzrokiem całego ekranu. Ale spokojnie przywykniesz oko się przystosuje i będziesz Pan zadowolony !!
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jumpman napisał:

A mi po miesiącu 65 wydaje się być za mały... :blink:

długo czekałeś- u Nas po tygodniu ze zdroworozsądkowym 55' miałem podobnie..mimo, że szafki wyżej umieszczone mi się nie otworzą- to mam wizję sprezentowania aktualnego rodzicom (myślą nad zmianą) i szukanie większego panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ayu napisał:

Mam plazmę Panasonica z serii  TX 65” od 2013 roku i zaczynam zastanawiać się nad wymianą na nowy tv z tym, że nie ma pośpiechu jeszcze. Czy warto dopłacać do OLED? 

 

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji (TX50GT60E) i z moich obserwacji po TV u znajomych to tylko OLED nam pozostaje, szczególnie do oglądania nocą przy zgaszonym świetle.

Niestety po skażeniu plazmą nie ma wielu TV obecnie na rynku które mogą jej dorównać...

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, boy napisał:

Teraz to warto tylko 65” OLED jeśli ktoś ma taka możliwość. Sam mam Sony na matrycy MVA sprzed dwóch lat i różnica w jakosci obrazu jest ogromna.

 

Porównujesz jedną z najlepszych technologii do nazwijmy to mocno średniego chińczyka jakim jest firma AU Optronic produkująca matryce MVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja kupiłem ostatni model PDP dostępny na rynku EU , starą plazmę oddałem teściom (i gra u nich do dzisiaj - 15-ty rok!) i na razie nie zmieniam, bo nie ma na co...

Mam nadzieję że tylko ta się nie popsuje bo będzie ból....

Edytowane przez ESP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.05.2020 o 20:44, czekker napisał:

Mam 37PFL7606 od chyba 8? lat i jakoś nie chce się zepsuć :mrgreen:

I także nie wyobrażam sobie telewizora bez ambilight :rolleyes: - DIY ledy nie mają startu do tego..

 

Gdybym teraz miał coś wybrać to pewnie brałbym 55PUS8804 (po kilku aktualizacjach soft pewnie już jest stabilny) lub poczekałbym na 55PUS9435.

50PUS8804.jpg

 

No i kupiłem takiego Philipsa 50PUS8804 - gdy zamawiałem to wersja 55" była niedostępna, a poza tym tam jest matryca IPS (w 50" jest VA).

Stary 37" wciąż działa i powędrował razem z konsolą do pokoju młodego.

 

8804 to zeszłoroczne modele więc soft po kilku aktualizacjach jest teraz dopracowany, a do tego ceny są znośne ;)

Trochę się bałem kątów na matrycy VA, ale jest OK (nie tak dobrze jak na IPS, ale za to czerń dużo lepsza).

Dźwięk Bowers & Wilkins (m.in. wbudowany soundbar) jak dla mnie robi robotę, ambilight wiadomo - jak już ktoś raz miał Philipsa to zazwyczaj innego nie kupi :D

Polecam :thumbup:

 

 

PS.

Aha, przy okazji takie pytanie..

Czego używacie do czyszczenia ekranu - możecie polecić coś sprawdzonego?

Nie wiem czy nowe matryce tv mają jakieś dodatkowe warstwy ochronne, ale środek, który bezproblemowo sprawdza się na starym tv i innych monitorach w domu, na nowym zostawia masakryczne smugi <_<

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czekker napisał:

 

Aha, przy okazji takie pytanie..

Czego używacie do czyszczenia ekranu - możecie polecić coś sprawdzonego?

Nie wiem czy nowe matryce tv mają jakieś dodatkowe warstwy ochronne, ale środek, który bezproblemowo sprawdza się na starym tv i innych monitorach w domu, na nowym zostawia masakryczne smugi <_<

 

 

Na kurz mam mikrofibrę, którą dostałam kiedyś z telewizorem (notabene Philipsem, który padł po 3 latach). Na pojedyncze plamki po prostu chuchamy na ekran i traktuję ww. mikrofibrą. To nie monitor i palcami tam nikt nie macha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przymar napisał:

Na kurz mam mikrofibrę, którą dostałam kiedyś z telewizorem (notabene Philipsem, który padł po 3 latach). Na pojedyncze plamki po prostu chuchamy na ekran i traktuję ww. mikrofibrą. To nie monitor i palcami tam nikt nie macha.

 

U mnie w domu jest pies, kot i dwójka dzieci, więc tak łatwo nie ma :rolleyes:

Ale lekko wilgotna mikrofibra pomogła, dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć! Ja nietypowo zapytam o uchwyt do TV - planuję zakup LG OLED 55" i szukam do niego uchwytu. W sklepie RTV polecają mi porządny (bo drogi?) uchwyt szwedzkiej firmy Multibrackets:

https://products.multibrackets.com/en/wallmounts/flexarms-vesa/m-vesa-super-slim-tilt-turn

 

Orientujecie się może czy rzeczywiście jest sens wydawać ok. 650 zł na taki uchwyt? Czy różni się on znacząco od uchwytów dostępnych w Euro, MM itd. za 150-200 zł? Sklep zapewnia, że tak - pod kątem stabilności, utrzymania wypoziomowania itd.

 

Dzięki,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie użytkuję Samsunga 48". Jest to drugi kolejny Samsung który się "zepsuł" i po latach bycia fanem tej marki przechodzę na stronę konkurencji (LG). Nowy tv będę oglądał z około 3-3,5m w dużym salonie w starym budownictwie i mam dylemat: LG OLED55CX, dobry LED 65" (np. NanoCell lub innej marki) czy OLED65CX (2-3 tys. dopłaty)? Rozsądek mówi że 55" wystarczy skoro obecnie 48" jest ok, ale 65" korci (zwłaszcza OLED). Spotkałem wiele opinii osób, które po zakupie 55" żałowały, że nie 65". Ale ciekawy jestem czy ktoś kupił 65" i uznał że jest za duży. Czy wzrok ogarnie duży ekran siedząc 3m od tv? Jeśli chodzi o użytkowanie tv to głównie do oglądanie filmów wieczorami (więc jakość czerni ma znaczenie). Ktoś miał podobny dylemat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy obecnie około 3m do tv i 50 cali, które mamy to trochę mało. Ale też mam dylemat czy 55 czy 65. Pewne pośrednie rozwiązanie zaproponował mi sprzedawca z mm.

philips oled 55 cali. Philips ma technologię ambilight, która podświetla okolice wokół tv oddając na bieżąco kolory z brzegów wyświetlanego obrazu i tworzy złudzenie większego ekranu. Chyba się na to skusimy, tym bardziej, że tv ma dobre recenzje, i dodatkowo system jest oparty na androidzie. 

 

Może to jest jakieś rozwiązanie jeśli obawiasz się zbyt dużego tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany kupić Philipsa z Ambilightem, ale ma skrajne opinie. Jedni chwalą (zwłaszcza modele z dźwiękiem Bowers&Wilkins), a inni psy wieszają za awaryjność i niestabilność (podobno Philips to "chińszczyzna"). Rozsądek mówi 55 z dobrym soundbarem, a serce 65 :) bo też wychodzę z założenia że rozmiar ma znaczenie ;) A dzisiaj byłem w markecie i akurat 55 stało obok 65... i wygląda "zwyczajnie" (nie robi wrażenia biorąc pod uwagę że obecnie mam 48). A patrząc na 65 jest efekt wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, przymar napisał:

Philips TV to od kilku lat chińska firma. Nie ma nic wspólnego (poza nazwą) ze starym, europejskim Philipsem.

Volvo też ale to żadna ujma. Czasy takie że stary świat mógłby od Chin uczyć się technologii, efektywności i kreatywności.

 

A Amibilight jest super i kto miał już nie chce innego telewizora.

 

"Powiększa ekran" ale też rozświetlając obszar poza ekranem zwiększa percepcję kontrastu i czerni na ekranie. I to działa.

 

Co do dżwięku.

Płaskie głośniki płaskiego telewizora są dość słabe bo nie mogą być inne z takimi ograniczeniami wymiarów. Czasami są trochę lepsze, czasami trochę gorsze.

Polecam soundbar, choć nigdy nie byłem szczególnie krytyczny do odbieranego dźwięku. Coś gadało i tyle. Od czasu instalacji soundbaru oglądany materiał niezależnie od źródła czy treści nabrał jakby głębi przekazu i wydobywa niuansy nad którymi ktoś pracował, a które umykały. Dobry soundbar potrafi umilić patrzenie na tv i odpowiednio otoczyć widza. Nawet jak się korzysta z podstawowych platform.

 

 

 

 

 

SmartSelect_20200919-230954_Gallery.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...