Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, przymar napisał:

Zakładają chyba, że przy tych cenach OLED-y kupują ludzie posiadający pokoje o ścianach troszkę większych niż 55''. 


Raczej irytujące,  nie chcę przepłacać i trzymać 55" klamota, którego właczam dosłownie raz na 2 tygodnie, ale kiedy już oglądam film to chciałbym przyzwoitą jakość.

 

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, carfit napisał:

Przekonałeś mnie zamówiłem LG OLED C8 :) dzięki

C8 wypas, jak kupowałem to była za duża róznica w cenie vs b8. C8 ma lepszy procesor, co za tym idzie wiecej polepszaczy obrazu, np łagodniejsze przejscie tonalne. Daj znac jak wrażenia, ja byłem zdziwiony jakością dzwięku jak na plaski tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Korton napisał:

Wg mnie warto, w OLED każdy pixel sam świeci, nie potrzebuje podświetlenia matrycy z tyłu, z tego względu ma idealną czerń bez poświaty.

porównanie (OLED vs QLED/LCD): 

 

dobrze ustawiony LCD nie ma poświaty.

19 godzin temu, przymar napisał:

Zakładają chyba, że przy tych cenach OLED-y kupują ludzie posiadający pokoje o ścianach troszkę większych niż 55''. 

 

 

problemem są koszty produkcji. Różnica między np. 49" a 55" jest symboliczna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adam12 napisał:

 

dobrze ustawiony LCD nie ma poświaty.

 

 

Każdy będzie miał, nawet QLED, gdzie nie ma już krawędziowego podświetlania, tylko segmentowe, co najwyżej mniej lub bardziej widoczne. Jest to cecha, że podświetlasz większy obszar.

 

Np średni model samsunga LQED: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 21:34, ipsx82 napisał:

Jeśli mus w MM to przed zakupami tam obejrzyj koniecznie ten film, który nie powie jaki tv najlepszy ale uchroni przed kupnem badziewia leżakowego :

A tam puszczają specjalne filmy, aby "będzie pan zadowolony".

Zrobią wszystko, aby klient się nie zorientował, że ma do czynienia z szopką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siara76Jaki ?  LCD czy DLP.

U mnie jest i to i to :) FHD na 120" nadal powoduje u mnie opad szczęki, zwykła ściana, szaro/kremowa (żona kolor wybierała - warunek, nie biały).

Wiadomo, że na ekranie (magic screen <bleeee>) byłoby o niebo lepiej ale system zwijany, to niepotrzebne koszta, wg. mnie,a  przy braku dedykowanego pomieszczenia średnio to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam,
potrzebuję porady w kwestii kupna TV.
Przekątna 49" do max 55" nie więcej.
Cena max 3500 PLN, nie więcej.
Tv do oglądania filmów, seriali, sportu, programów rozrywkowych.
W tej chwili rozważam zakup tv SONY KD-49XG8396.
Co doradzilibyście w tej cenie?
Nie chcę Samsunga, mam straszną antypatię do tej marki. Sony, Panasonic, Lg, Philips - te marki mogą być.
Z góry wielkie dzięki za pomoc w wyborze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ziomeczki potrzebuję poznać rozstaw nóżek w 40 calowym TV Manta  40LFA19S. Użytkuje ktoś taki telewizor, ewentualnie podobny tej marki o tym układzie nóżek. 

Konkretnie chodzi mi o to, czy zmieści się na blacie o szerokości 80cm? Cały telewizor ma 92cm a nóżki są dosyć blisko krawędzi i zastanawiam się czy się to pomieści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, gourmet napisał:

Ktoś ma Philips Ambilight? Warto?

 

 

 

Ambilight jest spoko, ale tańsze Philipsy są produkowane przez Vestela, który robi też masówkę dla marketów, sprawdź przed zakupem czy twój model to Philips, czy chińska chińszczyzna z naklejką Philipsa.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gourmet napisał:

Jak sprawdzić?

 

Najprościej poszukać po nr. modelu w google, sporo ciekawych informacji jest na avforums.com.

 

Sam fakt, że to chńczyk nie przekreśla telewizora, sporo jest pewnie dobrych, po prostu zakładam że nie ma sensu przepłacać za markę i wygląd menu, kiedy panel i elektronika będzie taka sama jak w TV z Biedronki. :) 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radnor napisał:

Ambilight jest spoko, ale tańsze Philipsy są produkowane przez Vestela, który robi też masówkę dla marketów, sprawdź przed zakupem czy twój model to Philips, czy chińska chińszczyzna z naklejką Philipsa.

 

Markę Philipsa przejął chiński TPV, a chyba nawet w Polsce je robią (TPV w Gorzowie ma fabrykę). Globalizacja, panie ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dirkdiggler napisał:

My mamy phillips ambilight 65. Topowy model 2018.

Po dwoch latach odbioru nie wyobrazam sobie telewizora bez ambilight. 

 

 

 

Ambilight faktycznie daje radę, ale 3 lata od zakupu do śmierci nawet na współczesne realia to trochę mało. Model nie był topowy, ale nie był też niski (nie tylko ja miałam takie historie). Po prostu pech, ale do marki się zraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to na ali ambi-diodki można dokupić za psi grosz jeśli komuś upgrade potrzebny.

Ja kupiłem bez - szkoda mi gotówki było zresztą nie czułem jakoś tego ambilajtu.

Ale mam pytanie: nie wieszają Wam się te Philipsy? Mój potrafi w trakcie przeskakiwania po programach się nagle wyłączyć i restarcik zrobić. O zacinaniu się w trakcie jutóbu nie wspomnę (spięty z routerem po kabelku), czy dajmy na to o tym że się systemowo zaraz po zakupie karta wlan wyłączyła. Pomogło dopiero zresetowanie softu u gwaranta. Jeśli chodzi o dostępne apki i brak repozytorium z możliwością wgrania nowych to też biednie jest. Generalnie szału nima z tą marką jak na moją subiektywna opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softwarowo philipsy faktycznie potrafią denerwowac.

Moj ma dwa softowe bugi ktore mimo aktualizacji wciąż są nierozwiazane.

- praca w oparciu o czujnik swiatła ktory steruje jasnoscia, kontrastem - telewizor rano startuje z ustawieniami nocnymi, w pokoju słonecznie a ten uruchamia sie przygaszony jak na noc i nie doregulowuje sie do nowych warunkow. Trzeba ponownie wł/wył i wtedy wszystko dziala jak trzeba

- czasami, chyba bez reguly włączaja sie filtry uplynniajace ruch co daje efekt serialu brazylijskiego albo teatru telewizji, opcja wyłączana z podmenu potrafi sie sama aktywować bez wywołania

 

Jako ostatnia wada to mega żżerajacy baterie pilot. Nie było tak na poczatku, teraz baterie potrafi zjeść w dwa dni.

Sterujemy na codzien i tak pilotem nc+ ale czasem trzeba w menu tv pogrzebac bo filtry albo youtube i wtedy lipa. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eurojanek napisał:

Jakby co to na ali ambi-diodki można dokupić za psi grosz jeśli komuś upgrade potrzebny.

...

Ale to zwykła taśma LED z pilotem, czy coś z podłączeniem do obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...