Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pablonas napisał:

Na padzie pograsz w wyścigi. Ale kierownicy GFN już nie widzi. Sprawdzałem na Assetto Corsa Competizione.

No to lipa bo wyścigów bez kierownicy nie ma sensu dotykać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Poza tym tak ja jeżdżę w iracing czy ACC to na 3 monitorach. Takich rozdzielczości też GFN nie obsługuje. Max w GFN to FHD.

Ale w wyścigach jakość grafiki ma drugorzędne znaczenie. Tutaj muszą być jak najniższe pingi (w multi) i FPS. Do tego musi być normalny pc.

Ale taki wybajerzony CP77 to już inna historia.

Jest jeszcze jeden plus GFN. Miejsce na dysku. Teraz byle jaka nowsza gra to 100 GB. Trzeba mieć spory dysk żeby kilka tytułów zmieścić  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie pykam w ukochaną Forzę Motorsport i Horizon, NFS na padzie i jest pycha. W real simy nie gram, wolę zapakować się do Forka :D

 

Co do dzieci? wtf. Ja też mam dwójke, z czego mlodsza ma 3 lata i o 20-21 spi jak Aniol. Drugi 9 latek tez ma czas do 21. Takze od tej godziny granie az pad sie rozladuje. Albo Netflix zkobitą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Infra napisał:

Ja tam sobie pykam w ukochaną Forzę Motorsport i Horizon, NFS na padzie i jest pycha. W real simy nie gram, wolę zapakować się do Forka :D

 

Co do dzieci? wtf. Ja też mam dwójke, z czego mlodsza ma 3 lata i o 20-21 spi jak Aniol. Drugi 9 latek tez ma czas do 21. Takze od tej godziny granie az pad sie rozladuje. Albo Netflix zkobitą :D

O 20-21 to młody jeszcze szaleje, a jak padnie ja często jeszcze muszę popracować. A co do pada to po latach grania na kierownicy powrót do pada jest jak motoryzacyjna przesiadka z powrotem do malucha. Da się, ale po co skoro przyjemności zero? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Infra napisał:

Ja tam przyjemnosc i na padzie. Forzy wymaksowane, wbite po 600 godzin w kazdej :)

Gry są zajebiste. Kiedyś miałem cały strych pełen konsol, kolekcjonerek, itp itd. ale wyprzedałem, zeby budować Forka :)

Teraz Samsung 55 cali plus Series X wystarcza :D

GT5 na PSie, wszystko zrobione włączając wszystkie endurance m.in. 24h na Circuit de la Sarthe i 24h Nurburgring. Wyzwania też prawie wszystkie na złoto, tylko Alfa na Lazurowym Wybrzeżu i wyzwania Vettela na srebro bo na tej kierownicy się nie dało szybciej, potrzebna była lepsza kiera z regulacją przełożenia żeby mniej kręcić na nawrotach.

Do tego przewinęły się praktycznie wszystkie Coliny czy Dirty też porobione na maxa na kierownicy. Po takim czasie granie na padzie to tragedia. 

20201211_103027.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

I nagle okazuje się, że większość dużych chłopców gra w gry :biglol:. Ktoś jeszcze gra ? 

Nieustannie. Od 2002r. w większości na PC. Wcześniej konsole, zaczynałem od Pegasusa, potem dłuuugo PS2 (obie mam nadal) - Contra i GT4 for ever. :mrgreen:

 

Dziś w pracy dla beki chciałem sprawdzić jak działa to GeForce Now. Zainstalowałem program na biurowym kompie, znalazłem Metro Exodus, które mam na Epicu, odpalam i... bajka. A na to dyrektor szkoły wchodzi, popatrzył na mnie z politowaniem i poszedł do siebie. :rolleyes:

Mój domowy PC Metro Exodus ledwo ciągnął, na ustawieniach LOW cięło się jak nastoletnia goth'ka. A tu na streamingu w ULTRA wszystko płynnie. Co prawda obraz jest jakby z deka rozmyty, ale to chyba kwestia kompresji związanej z przesyłem. Łącze mam w domu 100/10Mbps, po 22:00 rośnie do 200/10, tyle że ping bardzo "falisty". Od 5 do 50ms, i tylko to czuć chwilami. Na szczęście łącze jest z kablówki i nie mam limitu transferu.

Szczerze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym rozwiązaniem.

2 godziny temu, Infra napisał:

W real simy nie gram, wolę zapakować się do Forka

Mam podobny pogląd na tę kwestię. Prawdziwa jazda to prawdziwa jazda, w grze samochodowej chcę się wyżyć i być Keiichim Tsuchiyą. Fakt, że irytują mnie ścigałki z oderwaną od świata fizyką jak np. The Crew 2, ale czysta frajda jest ważna. W tej kwestii Gran Turismi, Forza Horizon i (niektóre) NFS'y królują. No i muszę mieć prawdziwe auta na licencjach. Bez tego nie tykam. ;)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DETT napisał:

Nieustannie. Od 2002r. w większości na PC. Wcześniej konsole, zaczynałem od Pegasusa, potem dłuuugo PS2 (obie mam nadal) - Contra i GT4 for ever. :mrgreen:

 

Też mam Pegasusa i PS2 :biglol:. W sumie to mam kilka konsol od Sony: PSP, PS TV, PS One, PS3 i PS4 a i PS Classic. Do tego mam całą kolekcję Gran Turismo i gram tylko na padzie bez ASR, ABS i na manualnej skrzyni biegów.

 

44 minuty temu, DETT napisał:

No i muszę mieć prawdziwe auta na licencjach. Bez tego nie tykam. ;)

 

No komputerze grałem w Live for Speed które ma bardzo dobrą fizykę. Dodatkowym programem można ustawić skrzynie biegów, ilość biegów, napęd na przednie, tylne lub wszystkie koła, dyfry otwarte, LSD. Można zamontować Turbo ustawić pojemność silnika, ilość cylindrów w układzie V czy nawet boxer. Jak wrzucimy 4 pasażerów to zmieniają się właściwości jezdne itd.

 

Opcji jest mnóstwo ale nie ma samochodów na licencji.

 

Pamiętam też gierkę Viper Racing i nawet można wrzucić pliki z Subaru Impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, llkuba napisał:

No komputerze grałem w Live for Speed które ma bardzo dobrą fizykę. Dodatkowym programem można ustawić skrzynie biegów, ilość biegów, napęd na przednie, tylne lub wszystkie koła, dyfry otwarte, LSD. Można zamontować Turbo ustawić pojemność silnika, ilość cylindrów w układzie V czy nawet boxer. Jak wrzucimy 4 pasażerów to zmieniają się właściwości jezdne itd.

Zetknąłem się z tym lata temu, ale że nie miałem kiery to nie szło grać. Bo rzeczywiście fizyka była (i chyba nadal jest) najmocniejszą stroną tej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DETT napisał:

Zetknąłem się z tym lata temu, ale że nie miałem kiery to nie szło grać. Bo rzeczywiście fizyka była (i chyba nadal jest) najmocniejszą stroną tej gry.

 

Nie grałem w tą grę kilka lat i z tego co pamiętam nawet w ostatniej wersji był Blow OFF. Gdzieś mam zapisaną wersję beta z 2003/4 roku gdzie były tylko 3 samochody. Single Player był trudny ale tak jak piszesz brakuje kariery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nagle okazuje się, że większość dużych chłopców gra w gry :biglol:. Ktoś jeszcze gra ? 
Ja jeszcze grywam.
Jak na wiosnę pojawiła się GTA V za frajer na epic'u to postanowiłem trochę komputer zmodernizować. W zasadzie też że było co robić przez tą całą pandemię. I tak już parę tytułów skończyłem. Teraz męczę wiedźmaka 3, zaczynam dodatki. Dodałem sobie ostatnio tego SW battlefront.
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Ja jeszcze grywam.
Jak na wiosnę pojawiła się GTA V za frajer na epic'u to postanowiłem trochę komputer zmodernizować. W zasadzie też że było co robić przez tą całą pandemię. I tak już parę tytułów skończyłem. Teraz męczę wiedźmaka 3, zaczynam dodatki. Dodałem sobie ostatnio tego SW battlefront.

 

Też dodałem i lubię serię GTA . Jak grałeś w Wiedźmina to spodoba Ci się The Elder Scrolls V: Skyrim :). W Skyrim lepiej mi się grało niż w Wieśka. Możesz sprawdzić serię Assassin's Creed bo też RPG-i z otwartym światem.  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie co grałem (z resztą po to lapka zmieniłem :biglol:) to było Alien vs Predator (lubię klimat tych stworów), GTA V (szczerze to fabuła mnie jakoś nie porwała i cały czas z tyłu głowy miałem San Andreas - chyba trzeba do tego wrócić:)) i ostatnia trylogia Tomb Raider (szczerze polecam). 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Ostatnie co grałem (z resztą po to lapka zmieniłem :biglol:) to było Alien vs Predator (lubię klimat tych stworów), GTA V (szczerze to fabuła mnie jakoś nie porwała i cały czas z tyłu głowy miałem San Andreas - chyba trzeba do tego wrócić:)) i ostatnia trylogia Tomb Raider (szczerze polecam). 

San Andreas faktycznie było fajne, ale ja jestem zaprzysięgłym wyznawcą Vice City. ;) W GTA4 w ogóle nie grałem, V-tkę mam z akcji Epica, ale jakoś nie mam weny do tego.

Ze starszych gier to uwielbiam wracać do Unreal z '98, Soldier of Fortune z 2000, NFS Underground 2 z 2004 i S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl z 2007, od 2014 w wersji Lost Alfa.

Jeśli idzie o gry PC to to są moje ulubione, niekoniecznie w tej kolejności. ;) Dołożyłbym do tego jeszcze z bardziej nowożytnych rzeczy: Far Cry 2 i 4, Borderlands 2, Assassin's Creed - Black Flag, Ghost Recon Wildlands, Forza Horizon 3. Do tych tytułów lubię wracać i przechodziłem je po kilka razy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danko napisał:

@DETTGTA warto ograć, zarówno IV jak i V. I polecam Far Cry 3 mocno, lepszy od 4

Za GTA5 to się może kiedyś wezmę ;)

A "Farkraje" to mam wszystkie zaliczone, i za najlepsze uważam właśnie 4. i 2. cześć.

Chciałbym żeby Ubisoft zrobił remake FC2, z ulepszoną mechaniką ruchu (powinna być dodana wspinaczka skałkowa i łażenie po drzewach), lepszy model skradania i duużo większa mapa. No i więcej dzikiej fauny - żyrafy, hipopotamy, hieny, skorpiony. I cywile, bo w oryginale to było ich jak na lekarstwo. Ale fabuła, scenariusz były mega - "Jądro Ciemności" Conrada vs "Krwawy Diament" z DiCaprio, a to wszystko w estetyce "Rambo 3".

FC4 za to ujęło mnie właśnie "kompletnością świata przedstawionego" - są natywni mieszkańcy, jest flora (w tym groźne drapieżniki), ogólny klimat. Ta gra naprawdę dawała (i nadal daje) wysokie uczucie imersji. A to trudne. I nie mówię tu o banalnym pozbyciu się HUD'a i graniu nocą w słuchawkach. To coś trudno uchwytnego, co sprawia, że gracz wczuwa się w kierowaną przez siebie postać. Takie wrażenia zawsze zapewniały mi gry z serii Thief i trochę STALKER, ale tylko ten pierwszy. I z niedocenianych produkcji to Jurassic Park - Tresspasser.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 17:08, llkuba napisał:

I nagle okazuje się, że większość dużych chłopców gra w gry :biglol:. Ktoś jeszcze gra ? 

Witam :D

Grywam od... od dawna :D Pierwsza Comodore 64 :D potem pierwsza konsola Playstation (kwadraciak) :D Teraz Xbox One S, Nintendo Switch i PC.

PC to głownie WOT, Diablo 3, The Division 2

Konsola to Forza, State of Decay 2, Metro, The Division, Battlefield i co tam jeszcze wpadnie mi w oko :D

 

W dniu 18.01.2021 o 16:55, Infra napisał:

Ja tam sobie pykam w ukochaną Forzę Motorsport i Horizon, NFS na padzie i jest pycha.

Forze uwielbiam za fają fizykę jazdy i oczywiście za sam klimat za to NFS jakoś mi nie pochodzi jakoś dziwacznie prowadzi się te samochody i jakoś mnie to nie przekonuje za bardzo.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Muerto napisał:

Witam :D

Grywam od... od dawna :D Pierwsza Comodore 64 :D potem pierwsza konsola Playstation (kwadraciak) :D Teraz Xbox One S, Nintendo Switch i PC.

PC to głownie WOT, Diablo 3, The Division 2

Konsola to Forza, State of Decay 2, Metro, The Division, Battlefield i co tam jeszcze wpadnie mi w oko :D

 

Tak trzymać im więcej osób gra na The Forum tym lepiej :D. Zawsze można powiedzieć "zobacz Kochanie nie tylko ja gram w gry ^_^".

 

Chłopaki też grają w czołgi, a już w sumie znalazłeś :biglol::

 

https://forum.subaru.pl/topic/60149-world-of-tanks/page/69/

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem trochę Stadię od Google na Sniper Elite 4 i Geforce NOW od NVidii na jakiejś głupiej strzelance. 

Łącze 100/10Mb, komp podpięty bezpośrednio do routera kablem. Geforce Now wypada lepiej pod każdym względem - nie tnie się jak Stadia i nie ma spadków rozdzielczości, można korzystać z gier, które kupiliśmy w Steamie, nie trzeba kupować oddzielnych licencji nie do wykorzystania tradycyjnie jak w Google, cenowo też wypada znacznie lepiej za pełne możliwości bo w Google 35zł/miesiąc, Geforce 125zł/pół roku. Jedyną wadą darmowej wersji GeForce jest konieczność czekania w kolejce do grania, czasem nawet kilkadziesiąt minut i sesja ograniczona do 1h, wersja płatna tego nie ma. Ja idę w wersję płatną i kupuję Cyberpunka na Steamie. A wszystko to na kompie z Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300@2.66GHz, 4GM RAM i z Radeonem R270 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...