Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając ze świąt postanowiłem odkurzyć mój komputer i nabyłem całą masę rajdowych gier. Ale podobają mi się dwie - nieustająco Colin 2 i nowe dzieło sierry nascar racing season 2003.

 

Zastanawiałem się na ile jest to pouczające - oczywiście nie można proónywac z "realem". ale pewne styczne są - np. znacznie lepiej mi się jeżdzi jak wracam z Kielc z SJS :) Ten Nascar jest faktycznie wymagający, własnie łapię co to znaczy kierowac samochodem za pomocą gazu :) Wkurza mnie tylko komputerowa kierownica bo jest za mała.

 

Czy Szanowne Forumczostwo grywa? I na ile serio to traktuje?

 

Pzodrawiam,

 

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze grywa :twisted: ........ po serii Need for speed pierwszoplanowa role odgrywa Colin 2 <----- zreszta chyba jak u kazdego fana rajdow

 

natomiast w wrc z ubieglego miesiaca sztuka w wywiadzie przyznal, ze grywa w colina i ze ten pozwala nauczyc sie odpowiedniego toru jazdy ale nic poza tym............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma czas, to sie grywa. Colin 2 zakurzyl sie zlekka, czekam na 3-ke. Tak poza tym, to bardzo polecam wszystkim posiadaczom PS2 gre WRC 2 Extreme - na poziomie Prof niesamowicie wymagajaca. Rowniez NfS: Hot Pursuit 2 jest bardzo fajna - malo realistyczna, typowa "arkadoova", ale daje radoche, ze glowa mala :D

 

Pozdrawiam,

ThanJu

 

P.S. Z tych super-realistycznych (jesli chodzi o prowadzenie) to moim zdaniem kroluje Stuntman - dosc malo popularna gra, moze ze wzgledu wlasnie na prowadzenie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grach komputerowych trochę wkurza mnie wytrzymałość samochodów, nawet z włączoną opcją uszkodzeń jest to nierealne. Jedzie się jakimś Porszakiem ( NFS Porsche ) 300 km/h i prosto w barierkę - samochód wygląda jak po bardzo lekkiej słuczce. Cierpi na tym realizm :(, może kiedyś wpadną na pomysł żeby zrobić to realniej. Chociaż nic na to nie wskazuje najnowszy NFS podobno ( nie wiem bo i tak by mi komp nie uciągnął tej gry ) w ogóle nie ma uszkodzeń, całą trasę można przejechać nie hamując i nie skręcając!! ...zgroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie moge sie wypowiedziec. Otóż korzystajac z wolnych chwil zasiadam przed kompem i gram w rajdówki. Seria Colina od początku stała sie dla mnie wzorem rajdówki. Jednakże mam co do niej kilka uwag. Miedzy innymi wkurza mnie szerokość i płaskość dróg w dwójce.( w jedynce było ciut lepiej) Te trasy są odpowiednie jeśli chodzi o gre jako zgraną całość lecz nie jesli chodzi o realizm. Np. w kenia słynie z kamerdolców i ogólnie nierównych dróg a oto w Colinie sunie się jak po autostradzie. W grecjii jeździmy sobie po całej szerokości drogi a zjazd na pobocze nie powoduje prawie żadnych uszkodzeń ani zmiany kierunku jazdy. W szwecjii przudrożne zaspy to tylko jakby bardzo duży opór wiatru a nie faktyczna przeszkoda.

Nastepnie powtarzające sie wciąż reklamy i żadnych utrudnień typu zwierzeta czy kibice(niesforni) Kibice to byle bitmapki nie okazujące żadnyck znaków życia. Nie podoba mi się także to że jak sie tak naprawde przyrżnie to samochód nadal może jechać. Przydał by sie taki tryb Rajd Real. Bez żadnych pomocy. Tyle na temat colina. Co do nfsa to fajna gierka brakuje paru elementów a wspomnianego tu nascara uważam raczej za wyścigi a nie grę rajdową.

 

Pozdrawiam wszystkich graczy TfK

 

P.S Czy wszystkim fanom Colina 2 udało się zdobyć złoto w expercie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym NfS owszem, sa uszkodzenia, ale prawie nie wplywaja na prowadzenie sie samochodow i polegaja raczej na lekkim zadrapaniu na lakierze. A to, ze mozna przejechac "o bandach" to nieprawda. trzeba sie naprawde sporo nameczyc i spocic, zeby skonczyc gre. Za to ma bardzo fajny feeling predkosci :!:

 

P.S Czy wszystkim fanom Colina 2 udało się zdobyć złoto w expercie???

 

Nie pamietam :lol:

 

 

Pozdrawiam,

ThanJu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szwecjii przudrożne zaspy to tylko jakby bardzo duży opór wiatru a nie faktyczna przeszkoda.

 

Nie zgodzę się. Zaspa w Szwecji bardzo realnie łapie auto za przednie koła i obraca.

 

Nie podoba mi się także to że jak sie tak naprawde przyrżnie to samochód nadal może jechać.

 

Jechać? Turlać się. Jak zarżniesz skrzynię i masz tylko 2 i 5, na dodatek zmiana trwa ze trzy sekundy, to możesz sobie o wygraniu Włoch albo Francji tylko pomarzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie co do skrzynki ze o wygranej czy choćby sprawnej jeżdzie nie ma mowy ale chodzi o to ze po takim robnieciu w bande setką auto powinno byc tak zmasakrowane aby nie dało sie ukonczyc rajdu. A tu mozolnie dojezdzasz sobie do mety. Żeby urwać zderzak męczyłem sie pół godziny aż w końcu po lekkim pyknięciu w małe drzewko w finlandii(są bardziej zabójcze od tych dużych) zderzaczek pofrunął gdzieś w widzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Jedna z lepszych gier ktora prezentuje dobry i dosc realistyczny model jazdy jest Gran Turismo 3 na PS2, jednak najlepsza gra ktora posiada najbardziej realistyczny model jazdy jest Ferrari F355 Challenge na PS2 i DC. Smialo ta gre mozna nazwac symulatorem, na tej grze nawet trenuja zawodnicy tej serii. Co do rajdowek pozytywnie zaskoczyl mnie Colin 3. Po sceptycznych recenzjach z niechecia podchodzilem do tej gry jednak...posiada dobry model fizyki, uszkodzenia jako takie, da sie nawet kolo urwac,a efekt deszczu i pracy wycieraczek robi piorunujace wrazenie. Jednak Colin nie ustrzegl sie kilku bledow i narazie WRC II extreme jest number one wsrod rajdowek...No i jeszcze ciekawa pozycja, chodz z pozoru moze sie wydawac dziecinna, gra ta nosi tytul...Gene Rally, szczegolnie mlodsze pokolenie (vide.Than junior :wink: ) powinien ten tytul zainteresowac, chodz...

Zobaczcie sami 8)

http://www.generally.terramail.pl/o_grze.html

http://www.generally.terramail.pl/sciaganie.html

POLECAM, ta gra jest warta swieczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codemasters stosuje swój chwyt. Opóźnia premiere o ile sie da. Pamietam jak było z colinem 2. Obiecywali w kwietniu a wyszedł w grudniu. Przez to gra traci na popularności. Jak co miesiąc bede czytał ze moja ulubiona gra wyjdzie miech później to trace chęć do kupienia. Tak właśnie jest z Colinem 3. Z każdym miechem reklama gry przyciąga mnie mniej gdyż wiem ze opóźnili znowu premiere. Zresztą i tak na pewno ma takie wymagania że na moim skromnym sprzęcie nawet sie nie zainstaluje. Ahhh dziwny jest ten świat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam,

ale w Colnie prawie nie występuje podsterowność...

 

Oj, nie masz racji... Ja kiedyś w CMR2 próbowałem zrobić rekord na jednym z ostatnich odcinków Włoch...

 

Jak to na asfalt, ustawiłem dyfer na przód, całkowicie lub prawie całkowicie. A odcinek jest ciasny, z dużą ilością zakrętów. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że na każdym winklu muszę odpuszczać na chwilę gaz, bo mi przód wyjeżdża i po barierkach klepię. Na klawiaturze (kierownica dawno mi się zepsuła, poza tym już nie umiem na niej grać, dużo lepiej mi idzie na klawiszach bo się przyzwyczaiłem) była to ogromna strata.

 

Zaeksperymentowałem i ustawiłem dyfer w pozycji neutralnej. Tył zaczął bardziej zamiatać i podczas pierwszego przejazdu odrobiłem ponad 5 sekund!

 

A dodać należy, że jak na moje możliwości to czas był już na tyle wyśrubowany, że wcześniej urywałem co najwyżej dziesiąte części sekundy, o ile oczywiście nie byłem kilka sekund w plecy...

 

Więc podsterowność jest, i to wbrew pozorom daje się we znaki... Twoje odczucia mogą być związane z tym, że jednak większość rajdów jest szutrowa, a samochody prawie wszystkie AWD, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia znacznej podsterowności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...