Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, llkuba napisał:

A jakoś w okolicy świąt kupiłem na Steam'ie albo na GOG'u w wyprzedaży. Tak "żeby mieć". :facepalm:

W ogóle zastanawiam się jaki oni mają w Epicu w tym interes, żeby rozdawać gry za free? I to czasem są naprawdę przyzwoite produkcje, kosztujące regularnie ponad 100zł.

A projekt darmowego UT4  został w fazie niedokończonej bety i ukręcili mu łeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DETT napisał:

W ogóle zastanawiam się jaki oni mają w Epicu w tym interes, żeby rozdawać gry za free? I to czasem są naprawdę przyzwoite produkcje, kosztujące regularnie ponad 100zł.

Opcji jest kilka: jako zacheta do kupowania DLC (bo darmowki przewaznie to golasy), jako zwiekszenie zasiegu danej gry (np. w grze sa mikrotransakcje - GTAV - albo nadchodzi kolejna wersja - Battlefront 3 sie zbliza), moga tez to traktowac jako reklame developera albo wydawcy w przypadku gier ktore juz nikt nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DETT napisał:

A jakoś w okolicy świąt kupiłem na Steam'ie albo na GOG'u w wyprzedaży. Tak "żeby mieć". :facepalm:

W ogóle zastanawiam się jaki oni mają w Epicu w tym interes, żeby rozdawać gry za free? I to czasem są naprawdę przyzwoite produkcje, kosztujące regularnie ponad 100zł.

A projekt darmowego UT4  został w fazie niedokończonej bety i ukręcili mu łeb...

 

Rozdają dużo fajnych gier. Battlefronta II mam na PS2 i PS4 a jakiś czas temu dodali  do subskrypcji PS Store. W zeszłym roku nawet Sony rozdawało gry na PS4 za darmo. Pamiętam pierwszą część Unreal Tounrament i według mnie bardzo fajna strzelanka. Wydaje mi się, że są gracze którzy przy okazji dodania darmowej gierki do konta coś kupią.

 

Steam, gog, uplay też rozdawają gierki jak jest coś za free to staram się wrzucić.

 

16 minut temu, blejzu napisał:

w grze sa mikrotransakcje - GTAV

 

Też dodałem ;)

Gram na konsoli i w single player nie ma mikrotransakcji chyba, że online.

 

16 minut temu, blejzu napisał:

Battlefront 3

 

Dwójka jest stara jak świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, DETT napisał:

W ogóle zastanawiam się jaki oni mają w Epicu w tym interes, żeby rozdawać gry za free?

Muszą jakoś ludzi zachęcać do swojej platformy, także rozpatrywałbym to w kategoriach marketingowych. Nie sądzę, żeby przychody z DLC w przypadku takich gier były znaczące.


Trochę tych gratisów zgarnąłem, ale żadnego nie uruchomiłem :P

Z reguły pamiętam o nich wybiórczo i przypadkowo, dlatego duży +dla @llkuba za to, że przypomina :) 

Edytowane przez Zyzol
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, llkuba napisał:

Dwójka jest stara jak świat.

E, 3 lata ma.

 

9 minut temu, llkuba napisał:

Gram na konsoli i w single player nie ma mikrotransakcji chyba, że online.

GTA Online zarabia ponoc 500 baniek $ rocznie.

 

9 minut temu, Zyzol napisał:

Muszą jakoś ludzi zachęcać do swojej platformy, także rozpatrywałbym to w kategoriach marketingowych. Nie sądzę, żeby przychody z DLC w przypadku takich gier były znaczące

Zalezy od strategii developera. Cities Skylines (i reszta gier Paradoxu) opiera sie o DLC. Podobnie jak Total War robione przez Creative Assembly. Ale oczywiscie, ze chinskie dolary nie przeszkadzaja w promowaniu Epic'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blejzu napisał:

E, 3 lata ma.

 

A nie jest to odgrzewany kotlet i gra powstała w 2005 roku  ?

 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Star_Wars:_Battlefront_II_(gra_komputerowa_2005)

 

9 minut temu, blejzu napisał:

GTA Online zarabia ponoc 500 baniek $ rocznie.

 

Ludzie kupują cash cart Shark zamiast legalnie zarobić  :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zyzol napisał:

Z reguły pamiętam o nich wybiórczo i przypadkowo, dlatego duży +dla @llkuba za to, że przypomina :)

 

Ostatnio mało oglądam telewizji przez co nie gram bo mam zakaz. Młody jak zobaczy włączony telewizor to udaje, że nie słyszy :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, llkuba napisał:

A nie jest to odgrzewany kotlet i gra powstała w 2005 roku  ?

To jest wznowienie serii. Pierwsze Battlefronty byly robione przez Pandemic, te obecne sa robione przez gosci od Battlefield'a czyli Dice.

 

1 minutę temu, Zyzol napisał:

A GTA rozdawali w gratisie?

Tak, w maju zeszlego roku.

 

2 minuty temu, Zyzol napisał:

To w sumie ciekawy przykład na to, jak duże pieniądze można zarabiać na starej grze.

Ale, z tego co wiem, content jest ciagle dodawany (nie wiem, nie gram). To jest najnowszy mokry sen kazdgo studia developerskiego czyli udana gra-usluga, aka maszynka do robienia pieniedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, llkuba napisał:

 

Tak Epic ma dobre serduszko :biglol:.

 

2 minuty temu, blejzu napisał:

Tak, w maju zeszlego roku.

Pytanie czy po podziale z wydawcą zarobili na tym jakieś kokosy, czy raczej chodziło o przeciągnięcie części graczy na „swoją stronę”. To już jest na tyle stare, że kto miał kupić to kupił, ale za darmo można przeskoczyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blejzu napisał:

To jest wznowienie serii. Pierwsze Battlefronty byly robione przez Pandemic, te obecne sa robione przez gosci od Battlefield'a czyli Dice.

 

Mi się zawsze wydawało, że to jest remake a fabuła jest taka sama ewentualnie lekko zmieniona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zyzol napisał:

 

Pytanie czy po podziale z wydawcą zarobili na tym jakieś kokosy, czy raczej chodziło o przeciągnięcie części graczy na „swoją stronę”. To już jest na tyle stare, że kto miał kupić to kupił, ale za darmo można przeskoczyć ;) 

 

Nie miałem na PC GTAV za to na PS3 i PS4. Głównie kupiłem na PS4 bo w wewnątrz samochodu działa licznik i obrotomierz :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zyzol napisał:

 

Pytanie czy po podziale z wydawcą zarobili na tym jakieś kokosy, czy raczej chodziło o przeciągnięcie części graczy na „swoją stronę”. To już jest na tyle stare, że kto miał kupić to kupił, ale za darmo można przeskoczyć ;) 

Sporo osob sie rzucilo bo serwery EGSa nie wytrzymaly. Nie wiem czy kokosy zarobili ale pare nowych kont powstalo :)

 

5 minut temu, llkuba napisał:

 

Mi się zawsze wydawało, że to jest remake a fabuła jest taka sama ewentualnie lekko zmieniona.

 

 

Oficjalnie to reboot. Niektore mechaniki sa chyba inne. Historia to wielkie bitwy w swiecie SW wiec nie wymysla nic nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...