Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, skwaro napisał:

Potestowałem trochę Stadię od Google na Sniper Elite 4 i Geforce NOW od NVidii na jakiejś głupiej strzelance. 

Łącze 100/10Mb, komp podpięty bezpośrednio do routera kablem. Geforce Now wypada lepiej pod każdym względem - nie tnie się jak Stadia i nie ma spadków rozdzielczości, można korzystać z gier, które kupiliśmy w Steamie, nie trzeba kupować oddzielnych licencji nie do wykorzystania tradycyjnie jak w Google, cenowo też wypada znacznie lepiej za pełne możliwości bo w Google 35zł/miesiąc, Geforce 125zł/pół roku. Jedyną wadą darmowej wersji GeForce jest konieczność czekania w kolejce do grania, czasem nawet kilkadziesiąt minut i sesja ograniczona do 1h, wersja płatna tego nie ma. Ja idę w wersję płatną i kupuję Cyberpunka na Steamie. A wszystko to na kompie z Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300@2.66GHz, 4GM RAM i z Radeonem R270 :)

Super opcja nie wiedziałem, że coś takiego istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

53 minuty temu, Muerto napisał:

Super opcja nie wiedziałem, że coś takiego istnieje.

sporo osób nie wie, pewnie dzięki temu serwery jeszcze nadążają :D 

Godzinę temu, skwaro napisał:

Potestowałem trochę Stadię od Google na Sniper Elite 4 i Geforce NOW od NVidii na jakiejś głupiej strzelance. 

Łącze 100/10Mb, komp podpięty bezpośrednio do routera kablem. Geforce Now wypada lepiej pod każdym względem - nie tnie się jak Stadia i nie ma spadków rozdzielczości, można korzystać z gier, które kupiliśmy w Steamie, nie trzeba kupować oddzielnych licencji nie do wykorzystania tradycyjnie jak w Google, cenowo też wypada znacznie lepiej za pełne możliwości bo w Google 35zł/miesiąc, Geforce 125zł/pół roku. Jedyną wadą darmowej wersji GeForce jest konieczność czekania w kolejce do grania, czasem nawet kilkadziesiąt minut i sesja ograniczona do 1h, wersja płatna tego nie ma. Ja idę w wersję płatną i kupuję Cyberpunka na Steamie. A wszystko to na kompie z Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300@2.66GHz, 4GM RAM i z Radeonem R270 :)

no i super, że przetestowałeś, ja grałem na koncie kolegi który miał subskrypcję więc nie było problemu z ładowaniem, a problem w darmowej wersji jest z tym spory. Jednak przy tej cenie nawet nie ma się co zastanawiać i pół roku można wziąć na próbę. Daj znać jak radzi sobie ze ścigankami jeśli przetestujesz. CP raczej pójdzie gładko. 

Edytowane przez Kotolot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Potestowałem trochę Stadię od Google na Sniper Elite 4 i Geforce NOW od NVidii na jakiejś głupiej strzelance. 

Łącze 100/10Mb, komp podpięty bezpośrednio do routera kablem. Geforce Now wypada lepiej pod każdym względem - nie tnie się jak Stadia i nie ma spadków rozdzielczości, można korzystać z gier, które kupiliśmy w Steamie, nie trzeba kupować oddzielnych licencji nie do wykorzystania tradycyjnie jak w Google, cenowo też wypada znacznie lepiej za pełne możliwości bo w Google 35zł/miesiąc, Geforce 125zł/pół roku. Jedyną wadą darmowej wersji GeForce jest konieczność czekania w kolejce do grania, czasem nawet kilkadziesiąt minut i sesja ograniczona do 1h, wersja płatna tego nie ma. Ja idę w wersję płatną i kupuję Cyberpunka na Steamie. A wszystko to na kompie z Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300@2.66GHz, 4GM RAM i z Radeonem R270 :)

Ja też potestowałem Geforce NOW, puki co w Metro Exodus, ale jeszcze sprawdzę jak będzie różnica w Divison 2 i GR-Breakpoint między moim PC a GFN. CP2077 na 100% też kupię, na Steam albo na Epic, zależy gdzie wpadnie jakaś promocja najpierw. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blejzu napisał:

To juz lepiej na GOGu :)

A faktycznie, oni też mogą coś uciąć z ceny rychło. ;)

2 minuty temu, skwaro napisał:

Ściganek raczej nie będę testował bo brak obsługi kierownicy skutecznie zniechęca, a co do GOGa to też chyba jest obsługiwany w Gforce ale nie testowałem.

Na GOG'u mam raczej w większości "klasykę". Ale dla testów może spróbuję odpalić przez GFN Stalkera - Zew Prypeci. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Potestowałem trochę Stadię od Google na Sniper Elite 4 i Geforce NOW od NVidii na jakiejś głupiej strzelance. 

Łącze 100/10Mb, komp podpięty bezpośrednio do routera kablem. Geforce Now wypada lepiej pod każdym względem - nie tnie się jak Stadia i nie ma spadków rozdzielczości, można korzystać z gier, które kupiliśmy w Steamie, nie trzeba kupować oddzielnych licencji nie do wykorzystania tradycyjnie jak w Google, cenowo też wypada znacznie lepiej za pełne możliwości bo w Google 35zł/miesiąc, Geforce 125zł/pół roku. Jedyną wadą darmowej wersji GeForce jest konieczność czekania w kolejce do grania, czasem nawet kilkadziesiąt minut i sesja ograniczona do 1h, wersja płatna tego nie ma. Ja idę w wersję płatną i kupuję Cyberpunka na Steamie. A wszystko to na kompie z Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300@2.66GHz, 4GM RAM i z Radeonem R270 :)

1920x1080 60hz to ok 10GB danych na 1h. Przez lacze 10 Mb liczac max przepustowosc w ciagu godziny przeslac mozna 4.3GB. Przy 120 lub 144Hz robi sie wiekszy problem, poza tam kazda czkawka w przesyle danych to podwojny lag (przeslanie informacji o czynnosci wykonanej przez gracza i informacja zwrotna w postaci klatki obrazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Korton napisał:

1920x1080 60hz to ok 10GB danych na 1h. Przez lacze 10 Mb liczac max przepustowosc w ciagu godziny przeslac mozna 4.3GB. Przy 120 lub 144Hz robi sie wiekszy problem, poza tam kazda czkawka w przesyle danych to podwojny lag (przeslanie informacji o czynnosci wykonanej przez gracza i informacja zwrotna w postaci klatki obrazu)

Łącze mam 100/10, a nie 10Mb czyli download 100Mb, upload 10Mb. W zupełności wystarcza, do 1080p wymagane jest min. 25Mb downloadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skwaro napisał:

Łącze mam 100/10, a nie 10Mb czyli download 100Mb, upload 10Mb. W zupełności wystarcza, do 1080p wymagane jest min. 25Mb downloadu.

przy 60Hz, wiekszosc minitorow (nawet w lapkach) przeznaczonych do gier ma 120Hz lub 144Hz. Gdzies widzialem test i przez WiFi gry byly nie grywalne, tylko po kablu ewentualnie jakies wypasiony router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Korton napisał:

przy 60Hz, wiekszosc minitorow (nawet w lapkach) przeznaczonych do gier ma 120Hz lub 144Hz. Gdzies widzialem test i przez WiFi gry byly nie grywalne, tylko po kablu ewentualnie jakies wypasiony router.

Nie próbowałem przez Wifi, na stronie Geforce piszą że wymagany jest router 5GHz, cokolwiek mają na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem przez Wifi, na stronie Geforce piszą że wymagany jest router 5GHz, cokolwiek mają na myśli
Chodzi o częstotliwości na jakiej pracuje wi-fi. Zazwyczaj mamy 2.4GHz. i to pasmo jest przeważnie zawalone w blokowiskach. 5GHz jest to nowsza/szybsza(dwu-trzy krotnie, od 2.4GHz) technologia, nie w każdym laptopie taka karte znajdziemy, przy zakupie warto zwrócić uwagę na to. Ale żeby to miało sens trzeba by mieć właśnie router odpowiedni. Często dostawcy internetu np Netia dają taki z obsługą obu pasm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ewemarkam napisał:

Chodzi o częstotliwości na jakiej pracuje wi-fi. Zazwyczaj mamy 2.4GHz. i to pasmo jest przeważnie zawalone w blokowiskach. 5GHz jest to nowsza/szybsza(dwu-trzy krotnie, od 2.4GHz) technologia, nie w każdym laptopie taka karte znajdziemy, przy zakupie warto zwrócić uwagę na to. Ale żeby to miało sens trzeba by mieć właśnie router odpowiedni. Często dostawcy internetu np Netia dają taki z obsługą obu pasm.

Thank you cpt. obvious. Jak rozumiem wiesz telepatycznie czy dany user ma wifi po 2,4GHz o prędkości 600Mb czy ma 5GHz o standardzie 802.11a i prędkości 54Mb :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thank you cpt. obvious. Jak rozumiem wiesz telepatycznie czy dany user ma wifi po 2,4GHz o prędkości 600Mb czy ma 5GHz o standardzie 802.11a i prędkości 54Mb
Nie ma za co.

I tak wiem, bo nie spotkałem routera który by obsługiwał tylko 802.11a przy 5GHz. Mam na myśli nowe sprzęty. Tak samo karty wifi, bo chyba że jakieś np w legendarnych thinkpadach.
Ale ok lepiej czasem nic nie pisać, żeby kogoś nie "urazić".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ewemarkam napisał:

Nie ma za co.

I tak wiem, bo nie spotkałem routera który by obsługiwał tylko 802.11a przy 5GHz. Mam na myśli nowe sprzęty. Tak samo karty wifi, bo chyba że jakieś np w legendarnych thinkpadach.
Ale ok lepiej czasem nic nie pisać, żeby kogoś nie "urazić".

Ale warto wiedzieć że częstotliwość sieci nie jest miarą jej prędkości bo takie 802.11a przy 5GHz nie będzie wcale szybsze niż przy 2.4GHz a w niektórych warunkach wręcz będzie wolniejsze. Dlatego pisane że wymagana jest sieć 5GHz jest niezrozumieniem jak działają sieci WiFi i co te 5GHz oznacza. I nie, nie uraziłeś mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warto wiedzieć że częstotliwość sieci nie jest miarą jej prędkości bo takie 802.11a przy 5GHz nie będzie wcale szybsze niż przy 2.4GHz a w niektórych warunkach wręcz będzie wolniejsze. Dlatego pisane że wymagana jest sieć 5GHz jest niezrozumieniem jak działają sieci WiFi i co te 5GHz oznacza. I nie, nie uraziłeś mnie 
To jest informacja dla laika że ma mieć "lepszy" router. 5Ghz ma gorsze pokrycie niż 2.4. Usługodawcy zakładają że nie masz sprzętu sprzed 10 lat tylko w miarę świeży, który obsłuży szybsze standardy.
Poza tym chyba to trochę napędzanie konsumpcji. Napiszą że musisz mieć router 5Ghz, klient kupi taki a prędkość się nie zmieni.

Tak z innej beczki. Kiedyś zmieniłem nazwę sieci na "5G_Czestochowa", sąsiadka która rozmawia z wszystkimi z bloku, mówi mi że coś ostatnio im wifi gorzej działa. Odkąd pojawiło się to 5G i że to ma taki zasięg. I ogólnie się źle czują itd, a u rodziców właśnie pod Częstochowa to już wogule masakra..... teraz by wypadało na "zaszczepiony_0005689".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewemarkam napisał:

To jest informacja dla laika że ma mieć "lepszy" router. 5Ghz ma gorsze pokrycie niż 2.4. Usługodawcy zakładają że nie masz sprzętu sprzed 10 lat tylko w miarę świeży, który obsłuży szybsze standardy.
Poza tym chyba to trochę napędzanie konsumpcji. Napiszą że musisz mieć router 5Ghz, klient kupi taki a prędkość się nie zmieni.
 

Ale właśnie o to chodzi że routery 5GHz są na rynku od lat i wcale nie oznacza że taki router będzie świeży i obsługujący szybsze standardy. Dlatego ta informacja nic nie wnosi dla użytkownika.

 

5 minut temu, ewemarkam napisał:

Tak z innej beczki. Kiedyś zmieniłem nazwę sieci na "5G_Czestochowa", sąsiadka która rozmawia z wszystkimi z bloku, mówi mi że coś ostatnio im wifi gorzej działa. Odkąd pojawiło się to 5G i że to ma taki zasięg. I ogólnie się źle czują itd, a u rodziców właśnie pod Częstochowa to już wogule masakra..... teraz by wypadało na "zaszczepiony_0005689". emoji1787.png

Ja mam SSID Test 5G 500% :) 

 

P.S. "w ogóle" :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, skwaro napisał:

5GHz są na rynku od lat

Tak są od lat, ale w blokach jest ich mniej, tym samym pasmo jest mniej zawalone, miałem kiedyś starszego probook'a z właśnie kartą 5GHz. Router netiaspot jakiś tam. Nie ważne. W mieszkaniu telefon mi odnajduje 8 sieci wifi na 2.4 na 5GHz już ten probook znalazł tylko 2 (w tym moją). Sprawdziłem prędkości pobierania/ wysyłania ping na tej czestotliwości i 2.4. Wyszły prawie dwukrotnie lepiej na paśmie 5GHz. Wiem że standard nie określa prędkości ale może być szybciej bo pasmo jest prawie nie oblegane. Tanie routery i tanie karty nie obsługują 5GHz. Ale znów w jednym pokoju 5GHz już nie ma zasięgu, albo jest ale wtedy ping wychodzi kosmiczny, nie pisząc już o prędkości. Netiaspot ma mini antenki w postaci druku na płytce. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...