Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, radekk napisał(a):

Dokładnie, może problem częściowo wynika z użytkowania i warto spróbować

 z jakimś lepszym pokrowcem na laptopa w którym będzie bardziej amortyzował.

W sumie to nie myślałem nigdy takimi kategoriami, ale możliwe że coś w tym jest, ale z drugiej strony po to jest laptop aby był to sprzęt mobilny. No nic będe sie chyba musiał dalej bujać z tym LG , przynajmniej do końca gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie myślałem nigdy takimi kategoriami, ale możliwe że coś w tym jest, ale z drugiej strony po to jest laptop aby był to sprzęt mobilny. No nic będe sie chyba musiał dalej bujać z tym LG , przynajmniej do końca gwarancji
Klawiatury czasem tak mają. Ostatnio wymieniałem klientowi klawiaturę i po 3 miesiącach przestała działać cześć numeryczna. Daj mu jeszcze jedną szansę bo nic bardziej mobilnego nie kupisz.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał(a):

W sumie to nie myślałem nigdy takimi kategoriami, ale możliwe że coś w tym jest, ale z drugiej strony po to jest laptop aby był to sprzęt mobilny. No nic będe sie chyba musiał dalej bujać z tym LG , przynajmniej do końca gwarancji

mobilny tak, ale twarde traktowanie niekoniecznie dobrze może znosić. 17 calowy przypuszczam nie był tworzony z założeniem podróżowania po świecie, tylko kogoś kto musi mieć lekki komputer bo przemieszcza się w różnych miejscach, jednak na zasadzie nosi w teczce itp.

ja mam coś tego typu, jest dość puszysty w środku, może coś takiego by się sprawdziło i zabezpieczyło przed jakimiś drobnymi uderzeniami.

https://allegro.pl/oferta/etui-kinmac-na-laptopa-15-6-eco-skora-grube-braz-11707471961
 

jak teraz Ci go naprawią ja bym dał jeszcze szansę i spróbował z jakimś dodatkowym zabezpieczeniem. Jak dalej będzie problem to wówczas próbował, ale przynajmniej na dzień dzisiejszy może być trudno coś znaleźć w rozmiarze 17 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekk napisał(a):

ja mam coś tego typu, jest dość puszysty w środku, może coś takiego by się sprawdziło i zabezpieczyło przed jakimiś drobnymi uderzeniami.

https://allegro.pl/oferta/etui-kinmac-na-laptopa-15-6-eco-skora-grube-braz-11707471961
 

Hmm sęk w tym ( o czym nie napisałem ) że laptopa mogę zmieniać co roku , ale mojego kultowego plecaka za stówkę marki 4F :biglol: nigdy ! Mam go z 10 lat serio, był na 5 kontynentach, zwiedził z 50 krajów, zgubił się z 3 razy, ale zawsze powrócił :) . Jest tam kieszeń na laptopa, i wielkim fo paix było to poprawiać :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carfit napisał(a):

Hmm sęk w tym ( o czym nie napisałem ) że laptopa mogę zmieniać co roku , ale mojego kultowego plecaka za stówkę marki 4F :biglol: nigdy ! Mam go z 10 lat serio, był na 5 kontynentach, zwiedził z 50 krajów, zgubił się z 3 razy, ale zawsze powrócił :) . Jest tam kieszeń na laptopa, i wielkim fo paix było to poprawiać :biglol:

 

Hmm, domyślam się, że ten laptop to narzędzie do pracy, a nie mobliny odbiornik platform stream. ;)

Więc może po prostu potrzebujesz (niezależnie jak to zabrzmi) dwa gramy. >:)

Wtedy gdy jeden oddasz na serwis to męczysz drugi. Przenoszenie plików między nimi załatwi pojemna chmurka. 

Kiedyś miałem przyjemność pracować na budowie i mieliśmy każdego sprzętu po dwa, albo trzy. Gdy jeden nawalił brało się drugi, a szef zabierał zepsuty do serwisu. A mieliśmy w rękach Millwakee, Makitę czy Hilti, one też się psują tak jak LG, czy Lenovo. ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Turbo napisał(a):

troche się to jednak kłóci z 17 calowym bądź co bądź klocem ;) 

no właśnie słowo klucz " klocek". LG GRAM waży ok 1.4 i to jest dla mnie max aby nie być klockiem i jednocześnie nie zakładać okularów, starość nie radość ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak chcesz żeby był pancerny to Thinkpad, mój serwisowy laptop jest właśnieod Lenovo, nawet nie będę mówił ile razy poleciał na beton w garażu i nadal wszystko działa jak trzeba. No ale one za lekkie poza wersją carbon nie są, tanio też nie jest. Coś za coś :)

 

No chyba że Panasonic Thoughbook, ale nie wiem czy robią 17" i to dopiero jest cegła jeśli chodzi o wagę :)

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, skwaro napisał(a):

mój serwisowy

to nie chodzi o serwisowy, tych mamy kilka w razie "W"  :) To zwyczajnie chodzi o prywatny ultra lekki klocek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, carfit napisał(a):

to nie chodzi o serwisowy, tych mamy kilka w razie "W"  :) To zwyczajnie chodzi o prywatny ultra lekki klocek :) 

Jasne, rozumiem. Od tego mam Lenovo Yoga z ekranem dotykowym i funkcją tabletu, ale to tylko 12". 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Orear napisał(a):

 

Hmm, domyślam się, że ten laptop to narzędzie do pracy, a nie mobliny odbiornik platform stream. ;)

Więc może po prostu potrzebujesz (niezależnie jak to zabrzmi) dwa gramy. >:)

Wtedy gdy jeden oddasz na serwis to męczysz drugi. Przenoszenie plików między nimi załatwi pojemna chmurka. 

Kiedyś miałem przyjemność pracować na budowie i mieliśmy każdego sprzętu po dwa, albo trzy. Gdy jeden nawalił brało się drugi, a szef zabierał zepsuty do serwisu. A mieliśmy w rękach Millwakee, Makitę czy Hilti, one też się psują tak jak LG, czy Lenovo. ;)

Kolokwialnie można to o czym @Orear pisze nazwać redundancją ale przykład awarii rurociągu ścieków pod Wisłą w Warszawie pokazuje, że i redundancja potrafi zawieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy Spedtrans i Optima - szukam użytkowników

 

Odziedziczyłem projekt poustawiania w/w programów.

Firma chce ustawiac tam limity, raporty, eksporty itp.

Nie pracowałem na tym nigdy a muszę to niestety ciągnąć dla dobra mojego tyłka.

Szukam ekspertów / użytkowników którzy by mi pomogli to poustawiać.

 

Odwdzięczę się finansowo, butelkowo ew. w każdej racjonalnej formie do dogadania.
Modyfikuj wiadomość
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej może ktoś mi podpowie ocb z drukarką. Po zmianie routera, raz drukuje a raz takie coś mi wypluwa. Raczej zupełnie losowo i niezależnie od urządzenia z którego puszczam wydruk . Drukarka ma ustawione stałe IP na routerze. Na poprzednim nigdy tego nie miałem.

IMG_5586.jpeg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamul napisał(a):

Hej może ktoś mi podpowie ocb z drukarką. Po zmianie routera, raz drukuje a raz takie coś mi wypluwa. Raczej zupełnie losowo i niezależnie od urządzenia z którego puszczam wydruk . Drukarka ma ustawione stałe IP na routerze. Na poprzednim nigdy tego nie miałem.

IMG_5586.jpeg

 

samsung?

może to pomoże:

https://h30434.www3.hp.com/t5/Samsung/SPL-ERROR-Code-11-1112-and-Firmware-upgrade/td-p/8452265

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Młoda jest w klasie maturalnej i za rok najprawdopodobniej będzie studentką.

Jej obecny laptop pamięta wczesne klasy podstawówki, to czeka nas wymiana.

Myślałem by jej kupić coś nie za dużego, ale by nadawało się do pracy/nauki.

 

Po pierwszych przymiarkach spodobały mi się takie sprzęty:

Acer swift 3

 

https://www.x-kom.pl/p/1097677-notebook-laptop-140-acer-swift-3-i5-12500h-16gb-512-win11-oled-szary.html

 

Dell inspiron 5430

 

https://www.x-kom.pl/p/1192003-notebook-laptop-140-dell-inspiron-5430-i5-1340p-16gb-512-win11.html

 

 

Ktoś miał, przerabiał, czy taki sprzęt się sprawdzi u studentki? Może lepiej coś 2w1?

Młoda nie gra, więc potrzebny do internetu, pracy i filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Młoda jest w klasie maturalnej i za rok najprawdopodobniej będzie studentką.

Jej obecny laptop pamięta wczesne klasy podstawówki, to czeka nas wymiana.

Myślałem by jej kupić coś nie za dużego, ale by nadawało się do pracy/nauki.

 

Po pierwszych przymiarkach spodobały mi się takie sprzęty:

Acer swift 3

 

https://www.x-kom.pl/p/1097677-notebook-laptop-140-acer-swift-3-i5-12500h-16gb-512-win11-oled-szary.html

 

Dell inspiron 5430

 

https://www.x-kom.pl/p/1192003-notebook-laptop-140-dell-inspiron-5430-i5-1340p-16gb-512-win11.html

 

 

Ktoś miał, przerabiał, czy taki sprzęt się sprawdzi u studentki? Może lepiej coś 2w1?

Młoda nie gra, więc potrzebny do internetu, pracy i filmów.

Polecam tablet, do tego o czym piszesz jest poręczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaca68 napisał(a):

Młoda jest w klasie maturalnej i za rok najprawdopodobniej będzie studentką.

Jej obecny laptop pamięta wczesne klasy podstawówki, to czeka nas wymiana.

Myślałem by jej kupić coś nie za dużego, ale by nadawało się do pracy/nauki.

 

Po pierwszych przymiarkach spodobały mi się takie sprzęty:

Acer swift 3

 

https://www.x-kom.pl/p/1097677-notebook-laptop-140-acer-swift-3-i5-12500h-16gb-512-win11-oled-szary.html

 

Dell inspiron 5430

 

https://www.x-kom.pl/p/1192003-notebook-laptop-140-dell-inspiron-5430-i5-1340p-16gb-512-win11.html

 

 

Ktoś miał, przerabiał, czy taki sprzęt się sprawdzi u studentki? Może lepiej coś 2w1?

Młoda nie gra, więc potrzebny do internetu, pracy i filmów.

Moja druga połowa ma Swift 3, już piąty rok mu leci. Komputer używany codziennie po jakieś 6 godzin do pracy nad tekstem. Nic mu nie dolega. Ja też mam Acera, tyle że Swift 5, też polecam. Przerabialiśmy Delle i HP, od lat pracujemy jednak na Acerach i bardzo sobie chwalimy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaca68 napisał(a):

Myślałem by jej kupić coś nie za dużego, ale by nadawało się do pracy/nauki.

 

Ja swojej coś takiego kupiłem - laptop i tablet w jednym 

 

https://www.x-kom.pl/p/1195791-notebook-laptop-140-lenovo-yoga-7-14-i7-1360p-16gb-512-win11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Polecam tablet, do tego o czym piszesz jest poręczniejszy.

 

Nie, nie i nie.

@Jaca68 Na studiach klepie się opracowania, laboratoria, prace zaliczenioniowe, prezentacje w powet point i Bóg wie co jeszcze bo już nie pamiętam. Dotykowe urządzenie wtedy się mści. 

Ma być laptop z dużą baterią, nie ciężki żeby mogła go targać na zajęcia i ma mieć na tyle duży ekran aby mogła na nim komfortowo pracować i oglądać wieczorami netflixa. Do tego kamera i mikroforny, bo jak znowu wejdą w zdalne to będzie zaraz poszukiwanie nowego sprzętu do Google Meets. 

Tylko Winda, żaden Mac, bo kompatybilność plików i interfejsu z pozostałymi kolegami to podstawa. U nas jedna koleżanka miała sobie Maczka to nadawał się do szukania informacji i tyle, całą resztę trzeba było sklejać na Windzie żeby wykładowca mógł to sobie bez problemu na służbowym wyświetlać na zajęciach. Do tego bezprzewodowa mycha, polecam Logitech - mają modele, których klik jest ultracichy (nie doprowadzają do frustracji podczas wielogodzinnej pracy nad bzdurami w Word.) 

A, no i pakiet Office możesz jej w prezencie kupić jako wyprawkę szkolną. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Polecam tablet, do tego o czym piszesz jest poręczniejszy.

Na studiach uważam że niezbyt się sprawdzi, jako dopełnienie kiedy faktycznie bardziej do przeglądania, wprowadzania poprawek,itp. to ok, do głównej pracy laptop będzie lepszy.

 

1 godzinę temu, Orear napisał(a):

Tylko Winda, żaden Mac, bo kompatybilność plików i interfejsu z pozostałymi kolegami to podstawa. U nas jedna koleżanka miała sobie Maczka to nadawał się do szukania informacji i tyle, całą resztę trzeba było sklejać na Windzie żeby wykładowca mógł to sobie bez problemu na służbowym wyświetlać na zajęciach

Lata temu to owszem bywało sporo sytuacji że mając maca napotykało się sporo problemów. Obecnie już nie wiem kiedy mi się zdarza że coś nie działa. Chyba że studia gdzie jakieś programy potrzebne których na mac może nie być. Ale oczywiście Windows będzie z założenia lepszym rozwiązaniem i skłaniałbym się ku niemu.


co zwróciłem uwagę Acer ma jaśniejsza i o wyższej rozdzielczości matryce, wprawdzie matowa byłaby lepsza w polowych warunkach, ale pewnie jakby przeszkadzało można jakieś folię nakleić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech to są dobre myszki, dopóki nie pozna się innych marek (steelseries, endorphy, razor).

Mam dużą łapę i niestety ale musi być ultra dokładna, na logitechu miałem problem, pomimo odpowiednich podkładek, z wcelowaniem w pixel.

 

Co do lapka, zwróć uwagę na matowy ekran (nie każdy chce mieć lustro), inspiron ok, żona korzysta (dość delikatny) ale wolę latitiude i precisiony u della.

Mam kilka lat i dla mnie nie do zajechania.

Nie wiem ile chcesz wydać (4kzł?) ale teściowej kupiłem w AMSO poleasingowego, za 1700, 8 jajek, 16GB i 15". Może starczy?

 

Zerknij: AMSO

 

 

Edytowane przez dako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...