Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, PotężnyWarmianin napisał:

Czy ktoś ma może doświadczenie z czujnikiem ciśnienia w oponach w IV genie? Auto od zakupu jeździ z czujnikami tylko na jednej osi, udało mi się namierzyć zamienniki żeby uzupełnić braki tylko kwestia czy trzeba je w jakiś sposób "sparować" z modułem w samochodzie? Manual podaje tylko, że po zmianie felg/opon trzeba poprosić w ASO o ustawienie i to w sumie tyle, ewentualnie manualem serwisowym też bym nie pogardził :D

 

Da radę to oczywiscie zaprogramować (porządny magik potrzebny od czujników i tyle). Jesli masz dwa komplety sezonowych opon/felg to ID czujników można sklonować, tak aby oba komplety działały z autem. Niestety, TPMS nie da rady nigdzie w kompie wyłączyć całkowicie (to jest dostepne w nowszych Subaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, aplam13 napisał(a):

Na szybko, filtr do skrzynki biegów automatycznej 5eat i silnika h6 jaki polecacie? OEM czy jakiś dobry zamiennik mann, knecht? Pozdrawiam:thx: 

Co prawda do 4eat, ale za każdym razem kupuję OEM bo kosztuje śmieszne pieniądze. ;) Więc jeśli jeszcze nie sprawdzałeś to może się okazać, że się opłaca. Zwłaszcza, że nie wymieniasz tego zbyt często przecież. ;) 
Aha, no i w związku z tym, że masz USDM to filmik porównujący filtry Japońskie i Amerykańskie. Co prawda olejowe, ale myślę, że różnicy nie ma jeśli chodzi o sens tego filmiku. 

 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, aplam13 napisał(a):

Na szybko, filtr do skrzynki biegów automatycznej 5eat i silnika h6 jaki polecacie? OEM czy jakiś dobry zamiennik mann, knecht? Pozdrawiam:thx: 

idź w OEM, nie jestem pewien jak jest w USDM ale w europejskich wersjach są dwa, w skrzyni i drugi pod maską za akumulatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spiderq napisał(a):

idź w OEM, nie jestem pewien jak jest w USDM ale w europejskich wersjach są dwa, w skrzyni i drugi pod maską za akumulatorem

Ooo cenna uwaga muszę sprawdzić ten za Aku to wiedzialem;)

37 minut temu, Orear napisał(a):

Co prawda do 4eat, ale za każdym razem kupuję OEM bo kosztuje śmieszne pieniądze. ;) Więc jeśli jeszcze nie sprawdzałeś to może się okazać, że się opłaca. Zwłaszcza, że nie wymieniasz tego zbyt często przecież. ;) 
Aha, no i w związku z tym, że masz USDM to filmik porównujący filtry Japońskie i Amerykańskie. Co prawda olejowe, ale myślę, że różnicy nie ma jeśli chodzi o sens tego filmiku. 

 

Dzięki OEM skrzyni ok 140 zamiennik ok połowę z tego lub mniej ale chyba nie warto. Filmik widziałem w sumie ciekawa sprawa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spiderq napisał(a):

w europejskich wersjach są dwa, w skrzyni i drugi pod maską za akumulatorem

 

W skrzyni to ten w misce... ale gdzie jest ten pod maską? oO

 

EDIT: Choroba...

Dwa dni temu odesłałem filtr który zamówiłem bo w Foresterze SH z 4EAT już go nie ma (zaspawane miejsce na filtr) a u siebie widziałem miejsce na schematach nad miską olejową ale na aucie ni cholery... a on jest tutaj... :facepalm:

Edytowane przez BelegUS
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BelegUS napisał(a):

 

W skrzyni to ten w misce... ale gdzie jest ten pod maską? oO

Legacy w 4EAT ma w skrzynię wkręcany bokiem. W misce jest tylko siatka metalowa, którą można nazwać jakimś tam filtrem. 
Swoją drogą... w Legacy EU z 4EAT też jest taki filtr schowany za akumulatorem? ;o Na serwisówce nigdzie nie widziałem takich rzeczy. 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BelegUS napisał(a):

 

W skrzyni to ten w misce... ale gdzie jest ten pod maską? oO

 

EDIT: Choroba...

Dwa dni temu odesłałem filtr który zamówiłem bo w Foresterze SH z 4EAT już go nie ma (zaspawane miejsce na filtr) a u siebie widziałem miejsce na schematach nad miską olejową ale na aucie ni cholery... a on jest tutaj... :facepalm:

Dobrze go schowali, jak coś przy reflektorze robiłem to zauważyłem, tak to nawet bym nie przypuszczał że tam jest:blink: od podstawy filtra przynajmniej w moim wypadku idą jeszcze przewody na chłodnice oleju, ostatnio nowe zamontowałem bo stare były w bardzo kiepskim stanieB)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tinuviel napisał(a):

Ktoś wie może co z tym zrobić? :) Sterowanie działa, LCD "tylko" się pogniewał.

 

 

 

Zajrzyj tutaj:

 

https://forum.subaru.pl/topic/98991-nie-swieci-sie-panel-klimy-gx-204le-legacy-iv-naprawione/

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Suttercane napisał(a):

Legacy 2004 kombi - tylne światło przeciwmgłowe. Nie świecą pierwsze cztery "kropeczki" od lewej strony. W lampie widać że mają inny kolor niż pozostałe, które świecą. O co chodzi?

Z tego co pamiętam, te 4 kropeczki to atrapa. Widać, że są plastikowe. Przypuszczam, że zaoszczędzili, a dali atrapę by zachować symetrię z światłem wstecznego (znaczy aby długość przeciwmgielnego światła na klapie była taka sama jak długość wstecznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Legacy IV 2.5 SOHC EJ253 umiera pompa paliwa, przed uruchomieniem rano trzeba przepompować tj. przekręcić zapłon 2-3 razy dopiero wtedy ładnie pali, czy ktoś wie gdzie dostane zamienną pompę paliwa, czy wogóle występuje w zamienniku ? numer wedlug Partsuoq to 42022AG000 z całym koszem lub 42022AG180 samej pompki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darius1137 napisał(a):

W moim Legacy IV 2.5 SOHC EJ253 umiera pompa paliwa, przed uruchomieniem rano trzeba przepompować tj. przekręcić zapłon 2-3 razy dopiero wtedy ładnie pali, czy ktoś wie gdzie dostane zamienną pompę paliwa, czy wogóle występuje w zamienniku ? numer wedlug Partsuoq to 42022AG000 z całym koszem lub 42022AG180 samej pompki. 

Pytałeś w ASO?

Nie wiem ile Twoje Subaru ma przebiegu ale ja często wychodzę z założenia, że jeśli coś przeżyło 200kkm z ogonkiem (mówię na przykładzie swojego Legacy w którym pompa jeszcze wzorowo pracuje) to nie ma sensu szukać zamiennika skoro oryginał z mega wysokim prawdopodobieństwem wytrzyma drugie tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Orear napisał(a):

Pytałeś w ASO?

Nie wiem ile Twoje Subaru ma przebiegu ale ja często wychodzę z założenia, że jeśli coś przeżyło 200kkm z ogonkiem (mówię na przykładzie swojego Legacy w którym pompa jeszcze wzorowo pracuje) to nie ma sensu szukać zamiennika skoro oryginał z mega wysokim prawdopodobieństwem wytrzyma drugie tyle. 

Jeszcze nie pytalem w ASO, obawiam się trochę kosztów, u mnie pompa daje oznaki umierania po nie calych 230kkm. Trzeba 2-3 razy po dluzszym tj. całodniowym postoju przekręcić zapłon aby auto odpaliło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darius1137 napisał(a):

Jeszcze nie pytalem w ASO, obawiam się trochę kosztów, u mnie pompa daje oznaki umierania po nie calych 230kkm. Trzeba 2-3 razy po dluzszym tj. całodniowym postoju przekręcić zapłon aby auto odpaliło 

Używane w sieci widzę po 500+ PLN. 

Zapytaj w ASO, albo w jakichś sklepach specjalizujacych się w Subaru. 

Wcale nie musi być drożej, choć nie obiecuję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, kojarzy ktoś nie powinna iść ta malutka wtyczka? Wyciągałem radio, żeby podpiąć nawigację i wszystko niby działa, ale straciłem podświetlenie i jak przypuszczam od tego jest ta kostka, nigdzie jednak nie widzę wolnego miejsca coby ją wpiąć :D

radio.thumb.jpg.2e61efcb034da53d1d02b8a332d3bb45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...