Skocz do zawartości

nie swieci sie panel klimy GX-204LE Legacy IV - NAPRAWIONE!!!


skrzypekQ4

Rekomendowane odpowiedzi

padl tylko wyswietlacz, cala reszta dziala, mozna regulowac temp.(czuc organoleptycznie), moc dmuchawy, etc..; radio dziala normalnie, tylko ten wyswietlacz panelu klimy "umarl" i nic nie pokazuje :-(

sie zastanawiam, czy da sie to jakos naprawic, czy ewentualnie zamontowac jakis uzywany panel, np. od angola? pytanie tylko, czy przy panelu od angola wszystko dziala bez problemu, czy sterowanie z kierownicy bedzie wspolpracowalo z tym radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skrzypekQ4 napisał:

czy ewentualnie zamontowac jakis uzywany panel, np. od angola? pytanie tylko, czy przy panelu od angola wszystko dziala bez problemu, czy sterowanie z kierownicy bedzie wspolpracowalo z tym radiem?

Anglik ma ustawione radio w stronę kierowcy, więc jak zamontujesz to będzie zwrócone w stronę pasażera;)

Przyciski są odwrotnie umiejscowione:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiona w strone kierowcy jest cala konsola srodkowa, natomiast wydaje mi sie, ze sam modol radia z klima jest symetryczny i da sie go zamontowac w kazdej konsoli(RH/LH) ale oczywiscie chcialbym aby wypowiedzial sie ktos, kto juz to robil. odwrotne ustawienie przyciskow mi nie przeszkadza, byleby tylko wszystko dzialalo prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem padnięty, nie działało podświetlanie, sterowanie chodziło. Było u dwóch magików którzy sobie z tym nie poradzili z powodu braku dostępnych części, nie wiem co tam padło bo się nie znam zupełnie. Kupiłem całe radio za 5 stówek chyba, bo nikt nie chciał samej elektroniki sprzedać od klimy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrać:

 

Ale, jak się dobierzesz, to mam prośbę - zwróć uwagę na to czy panel sterowania klimatyzacją jest zintegrowany z radiem. Może uda Ci się odkręcić tylną obudowę i zobaczyć, jak połączony jest panel klimy z jednostką. Chodzi o rozwianie wątpliwości w kontekście tego tematu (podlinkowany post i następne):

https://forum.subaru.pl/topic/98681-legacy-iv-wszystko-o-nawigacji/?do=findComment&comment=2671854

Zresztą może też będziesz zainteresowany zamianą na 2DIN zamiast fabrycznego...

 

Edycja:

Wygląda na to że panel A/C jednak jest osobno:

https://forum.subaru.pl/topic/98681-legacy-iv-wszystko-o-nawigacji/?do=findComment&comment=2680144

 

Edytowane przez Kambol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie zaczyna gasnąć podświetlenie przycisków w górnej części radia.

Pomaga chwilowo dociśnięcie obudowy w okolicach wyświetlacza górnego lub tej czarnej zaślepki, świeci ale znów na koleinie gaśnie.

Ktoś wie, czy styki ekranu są "dociśnięte" do płytki czy połączone jakąś taśmą?

Musze rozebrać całość i szukać na czuja. Czy ktoś miał przypadek gaśnięcia podświetlenia (tego czeerwonego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej

czy ktoś znalazł rozwiązanie problemu poza wymianą całego radia?

przeszukałem już chyba wszystko, ale bardzo mało informacji do GX-204LE 

regeneracja panelu A/C? - jeśli tak to w jaki sposób

jeśli tylko wymiana całego radia mnie ratuje to czy muszę wymieniać na takie samo czy też mogę wstawić radio z DVD?

 

pozdR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie nie raz zdarzało mi się naprawiać radia samochodowe i też swoją 204 (zmieniarkę). Co do gasnącego panelu, to dajcie jakiemuś elektronikowi, który ma stację lutowniczą i niech wygrzeje całą płytkę z wyświetlaczem, lub poprawi wszystkie luty (punkty lutownicze). Skoro panel przygasa i pomaga mu dociśnięcie czy stuknięcie - to jest "zimny lut" - czyli mechanicznie jest połączony ale źle lub wcale nie przewodzi prądu. Mieszkam w Nowym Sączu więc nie bardzo mam jak pomóc, ale z takim problemem powinien każdy elektronik sobie poradzić (ale jest trochę dłubania).

A radia z GB mają lustrzane odbicie, - co z prawej - to z lewej :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat u siebie. Padające wyświetlacze, padające CD to częsta bolączka tych radii, do tego dochodzi bardzo słaba jakość końcówek mocy, gra poprostu marnie. Moje radio też padło, znaleźć kogoś kto podejmie się naprawy graniczy z cudem i nikomu nie chce sie poprawiać setek zimnych lutów. 

Radio z angola jest rozwiązaniem ale trochę nie estetycznym. Pomijam fakt odbicia lustrzanego przycisków. Zakładając angola trzeba rzeźbić konsole pod radiem aby uzyskać miejsce na włącznik świateł awaryjnych, po zmontowaniu wszystkiego okazuje się że angol nie do końca pasuje do naszych desek z kierą po lewej. 

Postawiłem na rzeźbę panelu pod 2din.

Kupiłem używke z działającą klimą i padniętym radiem za 100zł i radio 2din za 700zł. Kilka godzin pracy i elekt wow. 

Wygląda jak fabryka, gra 1000 razy lepiej od fabrycznego radia nawet na fabrycznych głośnikach, nie mówiąc już o tym, że dzisiejsze 2din to kombajny, navi, internet, youtube i wiele wiele innych możliwości. 

IMG_20190213_232630.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na chwilę odgrzeję kotleta. Mam padnięty wyświetlacz klimy w Outbacku 2006. Macie jakiś sprawdzony sposób? Serwis naprawiający telefony sprawdził luty i stwierdzili , że są ok. Nie mieli zasilania, żeby podłączyć i na tym się skończyło. Będę wdzięczny za pomoc czy sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod temat padających wyświetlaczy panelu klimatyzacji i radia.

W przedliftowym radiu 201 padło podświetlenie radia.

Kupiłem zatem poliftowe radio 204 wersja eu, ale jak się okazało nie świeci panel klimy. A że grosze dałem, nie będę odsyłał.

 

1. Jaki jest powód padającego wyświetlacza klimatyzacji?

2. Czy jest jakaś opcja naprawy?

3. Czy da się dokupić gdzieś sam moduł klimy, taki to jest w kompletach z ramką w Japoni?

4. Czy da się włożyć sam moduł klimatyzacji z angielskiego radia do 204REF do do europejskiego 204LEF?

 

Nadmienię, że przejrzałem obie płytki tego modułu i nie znalazłem na nich żadnego niepokojącego objawu. Hotairem przeleciałem luty, nie dało to żadnych rezultatów.

 

Szukam najlepszego rozwiązania docelowo pod radio 2DIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...