Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Vercy napisał(a):

Od którego rocznika w OBK III jest polift

 

2006-2009

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gruszon18 napisał(a):

Chłopcy, chce wymienić żarówkę w tej lampce oświetlenia wewnętrznego ( ta między przednimi fotelami a tylną kanapą), jaki jest trik aby nic nie uszkodzić? 

Ja wymieniałem u Siebie, trzeba dokładnie złapać czymś ostrym i pociągnąć. Tam trzymają tylko uchwyty, które są dość mocne. Walczyłem z tym przez chwilę aż podsufitka ruszała się;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gruszon18

Podważasz od zewnątrz, tj przy 1. A potem wyciągasz te dwa plastikowe mocowania w bok, chociaż na tym etapie już raczej samo pójdzie. Jak nie zrobisz na odwrót to raczej nic się nie da uszkodzić ;) Przeźroczysty plastik zachodzi na zewnątrz, więc łatwiej idzie ręką niż podważać jakimś patyczkiem do tapicerki.

lampka2.thumb.jpg.a16c0415b3a37c4a02d2127c1d1e0c38.jpg

lapka1.thumb.jpg.608ba0f4031d078288c885d423d96019.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 śrubki - dwie pod rączką,  i jedną za zaślepką na klamce, oba trzeba podważyć na siłę jak nie są za mocno wyrobione, bo siedzą dość mocno. Potem już same zatrzaski od dołu i po bokach i na koniec podnosisz cały boczek do góry żeby zszedł z blachy. Zdjęcia od przedniego boczku, ale tylny jest zamocowany analogicznie.

drzwi3.thumb.jpg.fc3217916ace37918d9baec1a46f2c02.jpg

drzwi.thumb.jpg.e82f475737e73d071b4166c1b7b92fd9.jpg

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 15:46, Orear napisał(a):

@gruszon18

Co do wymiany głośników. 

Jeśli masz w planach wygłuszanie to te srebrne śrubki stają się zbyt krótkie by trzymać wyklejony boczek. Zaopatrz się w jakieś dłuższe. ;)

Póki co nie mam pomysłu w jaki najprostrzy sposób poprowadzić przewody od wzmacniacza. Ogólnie też chciałbym zapytać jakie tam głośniki są? Chodzi mi o ich rozmiar. Bym sobie zamówił już, żeby nie rozbierać potem drugi raz 

Edytowane przez gruszon18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gruszon18 napisał(a):

Póki co nie mam pomysłu w jaki najprostrzy sposób poprowadzić przewody od wzmacniacza. Ogólnie też chciałbym zapytać jakie tam głośniki są? Chodzi mi o ich rozmiar. Bym sobie zamówił już, żeby nie rozbierać potem drugi raz 

W ścianie jest taka fajna zaślepka gumowa. Dla mnie była idealna. No a w środku to już jak Ci pasuje, zależy gdzie chcesz upchnąć wzmacniacz. Z zasady nie kładzie się przewodów zasilających obok sygnałowych i głośnikowych. :)

PXL_20220502_144040267.jpg

PXL_20220502_144056416.jpg

Edytowane przez Orear
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz już mam podciągnięty do bagażnika, przewody idą pod środkową konsolą. Jakoś mi się umaniło w głowie, że z tyłu jest miejsce na głośniki na półce za tylną kanapą, ale tam jest miejsce tylko na seryjny subwoofer, tak mi się zdaje.. Liczyłem właśnie że pójdę po najmniejszej Lini oporu i właśnie tam zainstaluje dodatkowe głośniki ale rzeczywistość zweryfikowała. Dlatego właśnie nagłośnienie w tylnych drzwiach będzie modyfikowane. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szybkie pytanie, mam felgi do kupienia, lecz są złote. Chciałbym przywrócić je do oryginalnego koloru, pod powiecie jak kolor się nazywa albo gdzie to mam znaleźć. (Zakład regenerujący felgi mnie pyta na jaki kolor.) 

Felgi z Subaru Legacy Spec b. przedlift. 

Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Benek96 napisał(a):

Cześć. Szybkie pytanie, mam felgi do kupienia, lecz są złote. Chciałbym przywrócić je do oryginalnego koloru, pod powiecie jak kolor się nazywa albo gdzie to mam znaleźć. (Zakład regenerujący felgi mnie pyta na jaki kolor.) 

Felgi z Subaru Legacy Spec b. przedlift. 

Dzięki za pomoc 

 

Ten czarny chrom specowy to nie jest lekki temat. Rozmawiałem kiedyś z kilkoma warsztatami i żaden się nie chciał podjąć odwzorowania koloru, bo jest to inna technologia nakładania, nie do odtworzenia proszkowo:(  Najbliższe specowemu jest chyba coś w rodzaju chrome-shadow od bmw, i jest lista warsztatów które to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, szkoda, myślałem że będzie prostszy temat. Złoty do czarnego speca tak jedbemu pasuje drugiemu nie. Chciałem mieć dwa identyczne komplety. A może wiesz gdzie znajdę kolor felgi (chodzi o nazwę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 08:31, Benek96 napisał(a):

A może wiesz gdzie znajdę kolor felgi (chodzi o nazwę). 

 

Kolor nic tu nie znaczy. Fabrycznie te felgi są malowane w innej technologii - czarny podkład plus lana farba chrom. Tego żaden lakier proszkowy nie odwzoruje;) Możesz spokojnie taki komplet pomalować na jakiś ładny grafit i będzie ok, ale efekt nie będzie ten sam co przy lakierze oem.

 

W dniu 9.02.2023 o 08:31, Benek96 napisał(a):

Złoty do czarnego speca tak jedbemu pasuje drugiemu nie.

 

Wg mnie kompletnie nie pasuje, ale to Twoje auto - Tobie ma pasować;)

Edytowane przez frisco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, padła mi dziś przetwornica w lewej lampie. Ostatnio mi padła prawa, ze względu na pęknięty klosz, więc wymieniłem lampe. Dziś padła mi lewa ale klosz nie jest pęknięty, ta zakrętka która jest od strony silnika mi jakimś cudem spadła i chyba dlatego się jakoś woda dostała. Przetwornicy raczej nie wymienię bez demontażu zdarzaka prawda? Przymierzam się do zakupu jakiegoś nowego zamiennika bo na allegro jest kilka, chociaż i są oryginały w tej samej cenie tyle że używane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vercy napisał(a):

Głupie pytanie; Legwan 3 w sedanie; wiele trzeba liczyć na wymianę zawiasu na OBK2?  @Oktan patrzę na cię? 

 

O ogólne widełki mi chodzi

Szukaj wersji ori - Outback sedan ;)
Na Podhalu miewają.
 

2nd_Subaru_Outback_sedan.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...