Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

No i dziękuję bardzo to już jestem w domu :D obawiałem się, że gdzieś jeszcze przy samym koszyku, tj. tym zewnętrznym plastiku coś trzeba majstrować.

 

Za wydajność nie ręczę, o rzetelne źródło raczej ciężko, ale jak spuszczałem paliwo ze starego zbiornika właśnie tą pompą to szło myślę szybciej niż nieco ponad litr na minutę. Może udało by się namierzyć ile miał WRX od 07, bo to zapewne zbliżone graty jak nie to samo. Jak zabiorę się za jakiś czas do wymiany to może pokuszę się zatankować w baniak i sprawdzić ile przeleje w minutę pod zdrowym akumulatorem.

Edytowane przez PotężnyWarmianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2023 o 01:06, PotężnyWarmianin napisał(a):

Pany, wkładał ktoś może wydajniejszą pompę paliwa do IV?

 

Celowałem w deatschwerks DW200 ale okazuje się za duża(na szerokość idzie to dopasować, ale koszyczek po się nie zamknie).

 

Póki co doszedłem wstępnie wniosku że DW65C lub AEM 50-1220 powinny wejść. Pierwsza niby pasuje wymiarowo ale średnio mam gdzieś potwierdzenie, że ktoś to realnie zakładał bez kombinowania, AEM widziałem w kilku projektach - ale zawsze podawali jako "AEM 340LPH" a o takiej wydajności jest kilka pomp o różnych wymiarach :P . Może akurat ktoś ma coś sprawdzonego.

Według informacji na tej stronie wchodzi AEM AM-50-1000 o wydajności 320LPH. ( https://mtuning.pl/product-pol-20177-Pompa-paliwa-AEM-Electronics-320lph.html?query_id=2 )Ale rzeczywiście, to Walbro GSS342 tańsze, ale za to trochę mniej wydajne (255 LPH) ;) 

Edytowane przez Ron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon Kuć napisał(a):

Gdzie kupujecie kolektory raptor do h6? Z prawinlej strony raptora się do mnie nie odzywają.

 

 

Ja kupowałem tutaj:

 

https://www.chargertech.nl/subaru-3-0-h6-uitlaatspruitstukken.html

 

Sprawnie poszlo, koszt wysyłki to 40€. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okaże, że pokombinuję z tym DW200 i jednak wejdzie :biglol:

 

W dniu 20.01.2023 o 19:13, Ron napisał(a):

Według informacji na tej stronie wchodzi AEM AM-50-1000 o wydajności 320LPH. ( https://mtuning.pl/product-pol-20177-Pompa-paliwa-AEM-Electronics-320lph.html?query_id=2 )

Bez drobnej przeróbki ze zdjęcia wyżej nie wejdzie, niestety praktycznie każda sklep opisujący pompę jako pasującą do Legacy pomija kwestię istnienia koszyczka w zbiorniku jak tak przeglądam. Ta pewno jest szersza niż seria, no chyba, że źle z cali przeliczyli :P

AEM.jpg.8dfa6dc11d107f532077b385663c3695.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, PotężnyWarmianin napisał(a):

Zaraz się okaże, że pokombinuję z tym DW200 i jednak wejdzie :biglol:

 

Bez drobnej przeróbki ze zdjęcia wyżej nie wejdzie, niestety praktycznie każda sklep opisujący pompę jako pasującą do Legacy pomija kwestię istnienia koszyczka w zbiorniku jak tak przeglądam. Ta pewno jest szersza niż seria, no chyba, że źle z cali przeliczyli :P

AEM.jpg.8dfa6dc11d107f532077b385663c3695.jpg

 

A no możliwe. Jak będziesz zmieniał pompę to zrób fotorelację i jakoś to opisz bo chyba też mnie to będzie czekać za jakiś czas :icon_205:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 18:11, Danko napisał(a):

Jaki rozrząd do EZ30D? Po prostu oem? Jakie linki na priv, coś? 

OEM ;) Nic innego chyba nie ma, a nawet jeśli to bym nie ryzykował

 

W dniu 26.01.2023 o 18:11, Danko napisał(a):

Najtaniej oem znalazłem za 2450:ph34r:

A ze trzy lata temu za kompletny rozrząd z pompą wody płaciłem 1600zł...

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 15:09, Tinuviel napisał(a):

Ja kupowałem tutaj:

 

https://www.chargertech.nl/subaru-3-0-h6-uitlaatspruitstukken.html

 

Sprawnie poszlo, koszt wysyłki to 40€. 

 

Instalacja Raptorów wymaga usunięcia katalizatorów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BelegUS napisał(a):

Git. Teraz mi się robi catback z nierdzewki zakończony Genomami, to kiedyś sobie te Raptory ogarnę, może do spółki ze sportowymi katami :) Są jakieś pomiary ile i jakich katów warto zastosować pozbywając się serii?

Dwa katy, trzeci do likwidacji. U mnie w wątku masz wszystko opisane. 

 

Edytowane przez Herostrates
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BelegUS napisał(a):

Git. Teraz mi się robi catback z nierdzewki zakończony Genomami, to kiedyś sobie te Raptory ogarnę, może do spółki ze sportowymi katami :) Są jakieś pomiary ile i jakich katów warto zastosować pozbywając się serii?

Jakiś namiar można prosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie, niespieszne pytanie mam - jakie znaleźliście najfajniejsze gumowe dywaniki-korytka do Legacy IV? 

Alle...?... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to brzmi. Bez szaleństw, jak dla mnie trochę zbyt bucząco (zwłaszcza w okolicy 2,5k) ale z każdym kilometrem jest lepiej więc do 1000km przejechanych dam mu jeszcze czas ;)

 

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fala napisał(a):

Szybkie, niespieszne pytanie mam - jakie znaleźliście najfajniejsze gumowe dywaniki-korytka do Legacy IV? 

Alle...?... 

Ja mam Frogum. Przód idealnie wypełnia wnęki pod nogami, tył mógłby być delikatnie większy, ale mi nie przeszkadza. Są grube ale elastyczne, trzymają wodę, są czarne i nie wiem czy występują w innych kolorach.

Niestety nie pokażę Ci z linku bo już mi znikły z historii zakupów w Allegro. Kupowałem jakieś 3-4 lata temu. 

Na lato mam welur, więc nie wiem ile wytrzymają w ciągłej eksploatacji. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fala napisał(a):

Szybkie, niespieszne pytanie mam - jakie znaleźliście najfajniejsze gumowe dywaniki-korytka do Legacy IV? 

Alle...?... 

 

OEM z rynku USA. Poważnie. Byly jako akcesoria dostepne. Na jebaju bez problemu dostepne.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, frisco napisał(a):

 

OEM z rynku USA. Poważnie. Byly jako akcesoria dostepne. Na jebaju bez problemu dostepne.

 

 

A te znam, miałem w kolejnych OBKach z Kanady i US, mam w SG. 

Dziękuję. 

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...