Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2022 o 21:29, ewemarkam napisał(a):

Tak, to tzw wzbudzenie wzmacniacza, albo anteny automatycznej. To jest wyjście nisko prądowe. Na nim pojawia się 12V gdy włączysz radio 

U mnie na nim jest 12v po przekręceniu kluczyka na pierwszą pozycję, czyli tak jak w zapalniczce. Nie ma tu znaczenia czy radio jest włączone czy nie.

Wiem bo chciałem tu wpiąć przewód wzbudzeniowy wzmacniacza i sprawdzałem kiedy tam pojawia się napięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to takim razie zależy to od radia. Chińczyk wyłączał mi to wyjście gdy przychodziło połączenie na telefon (bluetooth) i po rozłączeniu znów włączał. Widać to było bo antena się chowała i wysuwała z błotnika (Forester SF przedlift).

W Volvo w fabrycznym radiu jak je wyłącza to też znika zasilanie. Podłączyłem po nie moduł BT, celowo bo czasem łapie zawieche i trzeba mu napięcie zdjąć. Więc wyłączam radio na panelu i moduł nie m zasilania. Ono zazwyczaj ma niską wydajność. Ok 100-200mA.

Edytowane przez ewemarkam
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://whitelineperformance.com/products/kca334-bushing-kit?variant=31709271982122

Czy taki zestaw faktycznie pozwoli mi na zwiększenie konta wyprzedzenia zwrotnicy? Cena jest bardzo okej, inne anti lift kity widywałem 2x drożej, stąd zwątpienie 

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie, nie siedzę w legacy za mocno dlatego mam pytanie odnośnie zderzaka przód do my08. 

DSC_0274.thumb.jpg.5419a628cd6eca0f7afd558265c5d0ee.jpg.37f5daa24a8061f461a4362d01636045.jpg

Czy zderzak na tym aucie jest poliftowy? Kupiłem zderzak poliftowy bo auto miało delikatna stłuczkę, ocalały zaślepki halogenów i chciałem je wykorzystać, tak samo jak zaślepka na ucho holownicze, jednak wszystko jest za małe i nie pasuje do nowego zderzaka :ph34r:

 

IMG_20221025_171231556_HDR.thumb.jpg.b99c5ca275f44994d895deaa64c99046.jpg

Zakupiłem taki:

obraz.thumb.png.46284c80ae6d373113d1dc51e98f2be7.png.d54fe1e9f408e9f3969ca487aa4ca987.png

 

Dzięki z góry za odpowiedź siedzących w temacie.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to napewno polifty, tylko wersji tych zderzaków jest dużo więcej niż przed/po lift - spec B, GT JDM i USDM, H6 - z takich w miarę pospolitych, więc warto to też wziąć pod uwagę przy szukaniu ;) .

 

Ten słupek nie wygląda jak standardowy polift na EU, gdzie normalnie jest on płaski, na USA chyba były takie "stożki" jak tak przeglądam copart'a.

image.png.d5acee0364e830122abc9f4d17625f5b.png

@Oczkoo15chyba się w tym całkiem nieźle orientuje, może będzie w stanie dokładnie podać co tam siedzi i co kupiłeś.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PotężnyWarmianin napisał(a):

Oba to napewno polifty, tylko wersji tych zderzaków jest dużo więcej niż przed/po lift - spec B, GT JDM i USDM, H6 - z takich w miarę pospolitych, więc warto to też wziąć pod uwagę przy szukaniu ;) .

 

Ten słupek nie wygląda jak standardowy polift na EU, gdzie normalnie jest on płaski, na USA chyba były takie "stożki" jak tak przeglądam copart'a.

image.png.d5acee0364e830122abc9f4d17625f5b.png

@Oczkoo15chyba się w tym całkiem nieźle orientuje, może będzie w stanie dokładnie podać co tam siedzi i co kupiłeś.

O masz, nie pomyślałem, że to przecież może być jakaś tajemna wersja :ph34r::upside-down-face_1f643-small:

Dzięki za odp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PotężnyWarmianin napisał(a):

Oba to napewno polifty, tylko wersji tych zderzaków jest dużo więcej niż przed/po lift - spec B, GT JDM i USDM, H6 - z takich w miarę pospolitych, więc warto to też wziąć pod uwagę przy szukaniu ;) .

 

Ten słupek nie wygląda jak standardowy polift na EU, gdzie normalnie jest on płaski, na USA chyba były takie "stożki" jak tak przeglądam copart'a.

image.png.d5acee0364e830122abc9f4d17625f5b.png

@Oczkoo15chyba się w tym całkiem nieźle orientuje, może będzie w stanie dokładnie podać co tam siedzi i co kupiłeś.

 

W moim LGT USDM polift jest właśnie taki stożek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś ustalił co to jest za zderzak, będzie na sprzedaż, niestety nie pasuje do ślizgów od my08, z polskiego salonu, czyli EU, a nie chciałbym kogoś władować na mine. :book:

2 minuty temu, dominikd napisał(a):

a sedan - kombi nie robi roznicy?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Robi różnicę, inne grile są. Ten mój nowy  jest sedanowy podobno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz22 napisał(a):

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś ustalił co to jest za zderzak, będzie na sprzedaż, niestety nie pasuje do ślizgów od my08, z polskiego salonu, czyli EU, a nie chciałbym kogoś władować na mine. :book:

Robi różnicę, inne grile są. Ten mój nowy  jest sedanowy podobno. 

Jestem prawie pewien, że są takie same 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, frisco napisał(a):

 

@Mateusz22 wrzuc numer oem zderzaka j wszystko sie wyjasni...

 

Pisze tylko "made in Tajwan" :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 21:18, Mateusz22 napisał(a):

Czy zderzak na tym aucie jest poliftowy?

U siebie na samochodzie masz zderzak polift - wersja europejska

 

W dniu 19.12.2022 o 21:18, Mateusz22 napisał(a):

Zakupiłem taki:

obraz.thumb.png.46284c80ae6d373113d1dc51e98f2be7.png.d54fe1e9f408e9f3969ca487aa4ca987.png

 

Ten zderzak to polift, ale w wersji na USA. Dlatego właśnie nie pasują kratki halogenów czy zaślepka haka. Spasowanie prawdopodobnie też będzie takie sobie ;)

 

14 godzin temu, dominikd napisał(a):

a sedan - kombi nie robi roznicy?

Przedni zderzak na 100% jest taki sam. 

Grill podobnie, nie ma różnicy czy to kombi czy sedan.

 

Możliwe, że różnice kombi-sedan występowały w USA, ale na pewno w Europie zderzaki i grille są takie same do obydwu wersji.

 

@Mateusz22 mam na sprzedaż kilka zderzaków przednich poliftowych - wersje europejskie, jak coś to zapraszam :D

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oczkoo15 napisał(a):

 

Ten zderzak to polift, ale w wersji na USA. Dlatego właśnie nie pasują kratki halogenów czy zaślepka haka. Spasowanie prawdopodobnie też będzie takie sobie ;)

 

@Mateusz22

No nie da się tego zamontować nawet bez cięcia zderzaka przy ślizgu.

 

Godzinę temu, Oczkoo15 napisał(a):

 

@Mateusz22 mam na sprzedaż kilka zderzaków przednich poliftowych - wersje europejskie, jak coś to zapraszam :D

@Oczkoo15 już pisze PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prawy xenon w świetle mijania raz na jakiś czas mi się buntuje. Sądziłem, że się żarnik wypalił, chciałem wymieniać, ale zaczął działać. Dodam jedynie, że około dwóch lat temu wymieniałem żarniki, bo jeden zaczął błyskać, obecnie nie było czegoś takiego. Przetwornica mówi żegnaj ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czort napisał(a):

Panowie prawy xenon w świetle mijania raz na jakiś czas mi się buntuje. Sądziłem, że się żarnik wypalił, chciałem wymieniać, ale zaczął działać. Dodam jedynie, że około dwóch lat temu wymieniałem żarniki, bo jeden zaczął błyskać, obecnie nie było czegoś takiego. Przetwornica mówi żegnaj ? 

 

Nie pamiętam jak tam jest, ale może da się dla testu przetwornicę zamienić miejscami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czort napisał(a):

Panowie prawy xenon w świetle mijania raz na jakiś czas mi się buntuje.

Nie wiem co tam siedzi u ciebie. Mam w forku HID-y i tak się u mnie zachowywała przetwornica jak ją "zalała" skraplająca się woda w lampie. Po wysuszeniu przetwornica wracała do życia i dalej było ok.

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...