Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, krist napisał:

pewnie dlatego w salonach tak pusto,nic już nie zostało...

 u mnie 1 sztuka , sprzedajemy te co w marcu przyjadą z produkcji tegorocznej...

1 godzinę temu, Jacocz napisał:

. W pierwszym zdaniu powiedział że gdybym przyjechał zwykłym 2.0 to by powalczył a z XT nie ma innych argumentów tylko środek .

 

szkoda , że  pod jakimś pretekstem  nie spojrzał na spalanie w Pana samochodzie.....:rolleyes: bo jak średnie koło 11-12 to spokojnie mógł proponować jazdę próbną   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 u mnie 1 sztuka , sprzedajemy te co w marcu przyjadą z produkcji tegorocznej...

 

szkoda , że  pod jakimś pretekstem  nie spojrzał na spalanie w Pana samochodzie.....:rolleyes: bo jak średnie koło 11-12 to spokojnie mógł proponować jazdę próbną   :)

Muszę zmartwić : ostatnio jeżdzę emerycko głównie 70 km autostradą w jedną stronę i max 120km/h . Spalanie średnie 8,8 :) 

Edytowane przez Jacocz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tsunetomo napisał:

A czy mógłbyś konkretnie podać przykłady osób, które napisały, że mają licencję kierowcy stopnia R? Chętnie posłuchałbym o ich doświadczeniach, ale jakoś nie wyczytałem, którzy to. Pomożesz? :)

 

Racja …...źle zapamiętałem...zatem o inny stopień kierowcy chodzi :)

W dniu 4.08.2019 o 20:00, Tsunetomo napisał:

a zazwyczaj przy w miarę pustej autostradzie ustawiam tempomat na 180 (tak, tak wiem, oczywiście mówię o niemieckich) i jakiez było moje zdziwienie gdy taka Tojka w lusterku szybciutko się przybliżała. Z ciekawości pojechałem chwilkę na nim. Ciągnął moje licznikowe 220. Aż strach pomyśleć jak przy takiej prędkości wyglada spalanie i droga hamowania tego kloca. Tak czy owak, szybko to potrafi pojechać. 

BTW... nigdy nie spotkałem się, żeby ktoś tak pociskal Subarakiem.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak jestem u Naszych zachodnoch sąsiadów sprawdzam jak max forek jedzie. 

Licznikowo 230. Na spalanie nie patrzę bo i po co. Krótko z taką prędkością jadę. No i radio głośno gra. 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacocz napisał:

Muszę zmartwić : ostatnio jeżdzę emerycko głównie 70 km autostradą w jedną stronę i max 120km/h . Spalanie średnie 8,8 :) 

 

 w takim razie zdecydowanie polecam E - Boxer , wyposażenie  , komfort , zawieszenie …. XT bez szans , inny świat  :)   Nie wiem tylko czy tak niskie spalanie w E-boxer  jest możliwe :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

 w takim razie zdecydowanie polecam E - Boxer , wyposażenie  , komfort , zawieszenie …. XT bez szans , inny świat  :)   Nie wiem tylko czy tak niskie spalanie w E-boxer  jest możliwe :facepalm:

 

Myślałem juz o wymianie xt ale e-boxer to cenowo niewiele odbiega od OBK. Więc chyba będę zmuszony czekać rok na wyprzedaże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

 180/200 to spalanie > 17l/100 :) dlatego jeżdżę For. diesel z cvt :) 

U mnie w trasie, z reguly w PL pomijam autostrady, wynisi wg komputera 9-10l. Autostrada A1 to wg komputera 11-12l. Miasto? 11-14l. Oczywiscie jak juz się rozgrzeje. 

Czyli jak widać chybs jeżdżę "mniej więcej" przepisowo. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MKK napisał:

Miasto? 11-14l. Oczywiscie jak juz się rozgrzeje

 

dobra uwaga :)

 

11 minut temu, MKK napisał:
20 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

Myślałem juz o wymianie xt ale e-boxer to cenowo niewiele odbiega od OBK. Więc chyba będę zmuszony czekać rok na wyprzedaże 

 

obawiam się , że ze względu na ograniczone dostawy z JP , podobnie jak w tym roku , wyprzedaży może nie być ;) . Może demo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej Koper napisał:

 

dobra uwaga :)

 

 

obawiam się , że ze względu na ograniczone dostawy z JP , podobnie jak w tym roku , wyprzedaży może nie być ;) . Może demo ?

Może 

Zawsze warto rozważyć 

Z tymi wyprzedazami to chyba nie jest tak źle. 

Sam namówiłem znajomego na 2.0i w dobrej cenie. Dalej jest moim dobrym kolegą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MKK napisał:

Może 

Zawsze warto rozważyć 

Z tymi wyprzedazami to chyba nie jest tak źle. 

Sam namówiłem znajomego na 2.0i w dobrej cenie. Dalej jest moim dobrym kolegą 

tylko spóźnia się na spotkania?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

 

dobra uwaga :)

 

 

obawiam się , że ze względu na ograniczone dostawy z JP , podobnie jak w tym roku , wyprzedaży może nie być ;) . Może demo ?

Z czego wynikają ograniczone dostawy w 2020? Jeśli dobrze znalazłem, to w 2018 i 2019 produkcja aut Subaru w Japonii malała, czyli moce produkcyjne powinni mieć? Sprzedaż Subaru w Europie też maleje. Subaru celowo ogranicza podaż żeby ceny podnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Xawery1939 napisał:

Racja …...źle zapamiętałem...zatem o inny stopień kierowcy chodzi :)

Nie pierwszy raz :)

Wzruszony jestem, że śledzisz moją forumową twórczość pół roku wstecz. Nie spodziewałem się tego... To miłe, dziękuję i życzę udanego dnia :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MKK napisał:

Zawsze jak jestem u Naszych zachodnoch sąsiadów sprawdzam jak max forek jedzie. 

Licznikowo 230. Na spalanie nie patrzę bo i po co. Krótko z taką prędkością jadę. No i radio głośno gra. 

 

Jakie miałeś wtedy spalanie?

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Nie pierwszy raz :)

Wzruszony jestem, że śledzisz moją forumową twórczość pół roku wstecz. Nie spodziewałem się tego... 

 

Niepotrzebnie, upewniałem się co do braku sztuczności i wiarygodności w tym co piszesz.

Bo zastanawia mnie brak konsekwencji ....gdy piszesz w odpowiedzi.....

 

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

To miłe, dziękuję i życzę udanego dnia :)

.....a jednocześnie dajesz pod tekstem "Downvote", do którego się odnosisz.

Nie pomyślałeś, że Twoje "kobiece" niezdecydowanie może wynikać z mnogości wyborów z oferty Subaru, które masz? :)

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krist napisał:

Subaru celowo ogranicza podaż żeby ceny podnieść?

 a poza tym wszystko u Pana w porządku ? :facepalm:

 

24 minuty temu, Xawery1939 napisał:

Jakie miałeś wtedy spalanie?

 

24 minuty temu, Xawery1939 napisał:

Na spalanie nie patrzę bo i po co

 czyli nie wszystko....;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Xawery1939 napisał:

Jakie miałeś wtedy spalanie?

Niepotrzebnie, upewniałem się co do braku sztuczności i wiarygodności w tym co piszesz.

Bo zastanawia mnie brak konsekwencji ....gdy piszesz w odpowiedzi.....

 

.....a jednocześnie dajesz pod tekstem "Downvote", do którego się odnosisz.

Nie pomyślałeś, że Twoje "kobiece" niezdecydowanie może wynikać z mnogości wyborów z oferty Subaru, które masz? :)

Downwote dostałeś za braki w logice. Nie obrażaj się. Prywatnych wycieczek i Twojej oceny znosić nie muszę. Podobnie jak Twoich mądrości. Dzięki adminom za opcje „ignore”. 
Życzę dalszej udanej krucjaty w obronie jedynie słusznych Twoich tez :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Andrzej Koper napisał:

 

51 minut temu, Xawery1939 napisał:

Na spalanie nie patrzę bo i po co

 czyli nie wszystko....;)

Przepraszam ...no ale chyba jest w stanie napisać ile :D

10 godzin temu, MKK napisał:

Na spalanie nie patrzę bo i po co.

Skoro

 

9 godzin temu, MKK napisał:

U mnie w trasie, z reguly w PL pomijam autostrady, wynisi wg komputera 9-10l. Autostrada A1 to wg komputera 11-12l. Miasto? 11-14l.

Tutaj patrzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xawery1939 napisał:

Przepraszam ...no ale chyba jest w stanie napisać ile :D

Skoro

 

Tutaj patrzy ;)

Proponuję powrót do początku. 

Gdy przeczytasz cały post, może będzie jasne o czym piszę. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MKK napisał:

Proponuję powrót do początku. 

Gdy przeczytasz cały post, może będzie jasne o czym piszę. 

Rozumiem, że nie przejmujesz się ekonomiczną jazdą ...jednak chciałem wiedzieć jakie miałeś spalanie...testując Forestera na niemieckich autostradach? 

Czysta ciekawość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 8.02.2020 o 20:10, Kristofor napisał:

czy w sytuacji, w jakiej inni producenci (np. "wyścigowy" DS Citroena) podają dane wyłącznie z kierowcą byłaby możliwość ustalenia takich parametrów aut Subaru bez obciążenia?

Niestety nie ma takiej możliwości. To producent decyduje w przypadku danych nie podlegających homologacji w jaki sposób będą mierzone. Pozostaje polegać na testach aby uzyskać takie dane.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie cytować stwierdzeń wyjętych z kontekstu..

Przecież MKK napisał wyraźnie że "na spalanie nie patrzę bo i po co" w odniesieniu do chwili gdy Forester jedzie przez chwilę z max. prędkością 230k/h.

Dla mnie to normalne że jak się chce akurat zrobić max to spalanie nie ma przez te kilka sekund żadnego znaczenia, nawet jeśli było by 100/100.

To trwa kilka , kilkanaście sekund.., i jest normalne - max prędkość = max spalanie, więc o co chodzi..?

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
1 minutę temu, Dzik44 napisał:

max prędkość = max spalanie

To nie jest całkiem tak. Maksymalne spalanie będziemy mieli przy maksymalnym przyspieszaniu ( bo maksymalna moc jest wykorzystywana, a droga jednostce czasu niewielka ). Stąd spalanie na torze z prostymi i ostrymi zakrętami będzie wyższe, niż przy maksymalnej prędkości.

Ale to tylko tak dla formalności :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tsunetomo napisał:

Downwote dostałeś za braki w logice. Nie obrażaj się

Tak napisać może każdy.... jak to że się tutaj obrażam :D ..... i że staję w pąsach :D

 

40 minut temu, Tsunetomo napisał:

Prywatnych wycieczek i Twojej oceny znosić nie muszę

A jakie mają być te wycieczki ...nocne ?....bo niby skąd Litwini wracali?  :)

Wydawało mi się , że forum opiera się własnie na tych prywatnych poglądach i ......przepraszam jeśli coś odebrałeś nazbyt personalnie.

4 minuty temu, aflinta napisał:

Ta dyskusja do niczego nie prowadzi.:czerwona:

Znowu ta kartka...dlaczego? ;)

.....Podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne, ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi......

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...