Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, dawidz napisał:

Czy ktoś orientował się jakie najmniejsze felgi można wsadzić do forka sk? Chciałbym wrzucić większe gumy ale obawiam się, że jeżeli zrobię to na obręczy r17 to nie zostanie mi za wiele miejsca w nadkolu.

Ja jeżdżę na 225/65/17 i wszystko jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 19:28, kriskristoffers napisał:

A widzieliście tę opcję, jak podczas stania w korku odepniecie pasy to hamulec ręczny się załącza? ;)

Taaaaa…, kiedyś tą funkcję nieświadomie testowałem na światłach, odpiąłem pas i się przy próbie ruszenia zastanawiałem dlaczego auto nie jedzie ….. , trochę mi to zajęło

Przy włączonej funkcji AVH jak długo stoisz w korku to też się automatycznie hamulec przełączy na ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, e-555 napisał:

Przy włączonej funkcji AVH jak długo stoisz w korku to też się automatycznie hamulec przełączy na ręczny.

Aż tak długo nie stałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kriskristoffers napisał:

Aż tak długo nie stałem :D

Dzisiaj wyświetlacz autostopu wyświetlił mi 330 ml oszczędzonego paliwa i 10 minut i 43 sekundy straconego w korkach życia. Wiem wiem, mogłem w tym czasie: ubić interes przez telefon; pomodlić się; posłuchać audiobooka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVH wyłącza sie w korku po chyba 10 minutach stania.

Ma też 2 progi działania, niepełne naciśnięcie hamulca działa jak standardowy hamulec w automacie, dopiero wciśnięcie mocniejsze aktywuje AVH. Pożyteczne jak się jedzie w trybie pełzania w bardzo wolnym korku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, radiolog napisał:

Ma też 2 progi działania, niepełne naciśnięcie hamulca działa jak standardowy hamulec w automacie, dopiero wciśnięcie mocniejsze aktywuje AVH. Pożyteczne jak się jedzie w trybie pełzania w bardzo wolnym korku

Potwierdzam, TTTM :)

Edytowane przez kriskristoffers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2021 o 22:16, e-555 napisał:

Walczcie o wymianę akumulatorów, u mnie po wymianie problemy z brakiem prądu sie skończyły.

To jest jakieś szaleństwo żeby co 2 tygodnie ładować  akumulator.

A właśnie mam pytanie. Chcę założyć większy akumulator, ale w ASO powiedzieli, że nie ma sensu bo alternator jest na tzw. styk i większego akumulatora nie da rady doładować. Co Wy na to? @e-555 jaki akumulator założyłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kriskristoffers napisał:

A właśnie mam pytanie. Chcę założyć większy akumulator, ale w ASO powiedzieli, że nie ma sensu bo alternator jest na tzw. styk i większego akumulatora nie da rady doładować. Co Wy na to? @e-555 jaki akumulator założyłeś? 

Mi w aso włożyli
 

PXL_20210623_142912411.thumb.jpg.5159662ded5caff31e795eb05498eeb4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 23:17, kriskristoffers napisał:

A właśnie mam pytanie. Chcę założyć większy akumulator, ale w ASO powiedzieli, że nie ma sensu bo alternator jest na tzw. styk i większego akumulatora nie da rady doładować. Co Wy na to? @e-555 jaki akumulator założyłeś? 

Większy akumulator nie znaczy lepszy, lepiej założyć taki jak przewiduje producent, wtedy jest większa pewność, że alternator jest w stanie go naładować, przy większym niedoładowanym spada jego sprawność, a przy dłuższym użytkowaniu szybciej ulega uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, takiej opinii potrzebowałem. Mój sam z siebie nie ma problemów, ale jak zapomnę wyłączyć wideorejestratora w piątek na 2 dni lub sobota wieczorem, to przez noc, niedzielę, noc to w poniedziałek rano bez jump startera nie mam co do Bandyty podchodzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kriskristoffers napisał:

No właśnie, takiej opinii potrzebowałem. Mój sam z siebie nie ma problemów, ale jak zapomnę wyłączyć wideorejestratora w piątek na 2 dni lub sobota wieczorem, to przez noc, niedzielę, noc to w poniedziałek rano bez jump startera nie mam co do Bandyty podchodzić :D

 

@kriskristoffers podłącz go przez adapter zasilania. W skrócie: jak silnik wyłączasz wideorejestrator przełącza się w tryb parkingowy przez taki adapter, którym możesz ustawić minimalne napięcie akumulatora przy którym zasilanie się odłączy (wybierasz od chyba 11.8 do 12,4 V). Czyli akumulator nigdy nie wyczerpie się całkowicie. Mam w dwóch samochodach i przy ustawieniu na 12,2 V starczało na ok 12 godzin ale przy max bitrate i rozdzielczości "2,5 K" i to dla 2 kamerek jednocześnie. Jeśli chcesz więcej zastosuj power bank - najlepsze rozwiązanie pod warunkiem, że codziennie jeździsz dość długo. Generalnie polecam wejść na ich stronę i poczytać. Mają mnóstwo poradników i wideporad. Polecam też zadzwonić na infolinię, bo naprawdę tłumaczą wszystko bardzo dobrze :) 

https://www.wideorejestratory24.pl/adapter-zasilania-viofo-hardwire-kit-hk3-c 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam adapter Mikavi bo takie mam kamery, ale w ASO muszą mi poprawić podłączenie bo dali pod zapłon a nie aku i teraz korzystam z dodatkowego gniazda 12V które również ASO podłączyło a jest właśnie bezpośrednio na akumulator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w tym wątku kiedyś posiał o konserwacji firmy Krown, nie mam doświadczenia jaka jest trwałości tego środka.
Halo, @radiolog czy to Ty konserwacje robiłeś środkiem Krown?

Tak, zalecają odnawianie co rok, bo to wosk, jadę znowu za tydzień odnowić .
Jedynie nie polecam psikano komory silnika, straszny syf potem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały proces jest opisany tutaj

www.krown.pl

Jedyny minus tej metody to kapnie nadmiaru środka z profili zamkniętych przez tydzień po aplikacji, dlatego lepiej to robić jak jest już zimno i po aplikacji raczej unikać kostki brukowej przed domem bo trwałe ją zaplami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...