Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Grzesiek89 napisał:

Tak ,wepchali  siè między mną a ciężarówka ,ja musiałem zwolnić do 50-60 żeby 2 geniuszy wpuścić a tym samym wszystkie auta za mną musiały zwolnić…..

Art 19 PRD:

3. Poza obszarem zabudowanym, na jezdniach dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu, kierujący pojazdem objętym indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 7 m jest obowiązany utrzymywać taki odstęp od pojazdu silnikowego znajdującego się przed nim, aby inne wyprzedzające pojazdy mogły bezpiecznie wjechać w lukę utrzymywaną między tymi pojazdami. Przepisu tego nie stosuje się, jeżeli kierujący pojazdem przystępuje do wyprzedzania lub gdy wyprzedzanie jest zabronione.

 

Skoro jedziesz 70 na 90 to uznaj że jesteś objęty indywidualnym ograniczeniem prędkości (w twojej głowie) i utrzymuj taki dystans żeby wyprzedzający Ciebie zgodnie z przepisami kierowcy mogli wjechać w lukę. 

Wtedy oni nie będą się "wpychać" a Ciebie te kilkanaście metrów luki chyba nie spowolni za bardzo. Prawda?

:biglol:

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grzesiek89 napisał:

z drugiej strony zdumiewa mnie odwaga niektórych kierowców wyprzedzających 10 aut podrząd…. 

to nie odwaga a raczej brak mózgu B)

jeżeli zabije tylko siebie to spoko niech się rozbijają na drzewach - na narządy jest zapotrzebowanie cały czas. Gorzej jak taki bez mózg trafi w auto zapakowane rodziną z małymi dzieciakami. Ja tam jestem żeby takim delikwentom zabierać samochody z dożywotnim zakazem prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jezeli wszystkie auta utrzymaja odpowiednia odleglosc czyli polowe predkosci przy 70 km/h to sa 30 m to mozna spokojnie pojedynczo wyprzedzac 90-100 km/h. Znam te pzyklady jedziemy 5m za ciezarowka 20km i wypatrujemy miejsca to wyprzedzenia :thumbup: tyklo wtedty ciezko cos zobaczyc

W Niemczech jezdzi sie na szosie 90-100 jezeli ktos jedzie 70 to owszem wolno mu ale czesto sie to nie zdarza. Przewaznie so to osoby dobrze po 90 tce . I tu robi sie problem bo w Niemczech niechetnie sie wyprzedzai robi sie sznurek. Na Autobahnie jezeli sie samemu placi za paliwo to tak do 140 a nawet do 130 bo to efetywnie i najtaniej (mi Levorg pali wtedty kolo 7,8). Powyzej to tyklo diesle i auta firmowe ;)

W Polsce tez mam czasami wrazenie ze kolo miast niektorzy jezdza bardzo po emerycku. Pewnie oszczedzaja na paliwie w drodze na dzialke

Edytowane przez haubi65
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Karas napisał:

żeby takim delikwentom zabierać samochody z dożywotnim zakazem prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.

Taaa... Jak polska praktyka pokazuje, taki zakaz niektórzy mają "w głębokim poważaniu". IMHO tylko usunięcie 4 kończyn takiemu byłoby skuteczne, Choć to podobno niehumanitarne... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

to nie odwaga a raczej brak mózgu B)

Nie, to wina tych dziesięciu jadących w konwoju za zawalidrogą, jeden za drugim bez odstępów i bez chęci by zawalidrogę wyprzedzić. Po kilku km jazdy w takim konwoju, jeśli trafi się dłuższa prosta bez aut z przeciwka, to kilka razy zdarzyło mi się po 4-5 aut wyprzedzić naraz. Nie mam mózgu powiadasz. Twoja opinia, masz do niej prawo.

Jeśli ja z tyłu kolumny mogę wyprzedzić kilka aut to czemu ten pierwszy/drugi za zawalidrogą nie wyprzedza tylko jedzie za nim na zderzaku?

Na szczęście nie mamy ogólnokrajowego zakazu wyprzedzania ani zakazu wyprzedzania więcej niż jednego auta. Więc wolno mi tak zrobić i mieć w poważaniu takie opinie. :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jaca68 napisał:

Nie, to wina tych dziesięciu jadących w konwoju za zawalidrogą, jeden za drugim bez odstępów i bez chęci by zawalidrogę wyprzedzić. Po kilku km jazdy w takim konwoju, jeśli trafi się dłuższa prosta bez aut z przeciwka, to kilka razy zdarzyło mi się po 4-5 aut wyprzedzić naraz. Nie mam mózgu powiadasz. Twoja opinia, masz do niej prawo.

Jeśli ja z tyłu kolumny mogę wyprzedzić kilka aut to czemu ten pierwszy/drugi za zawalidrogą nie wyprzedza tylko jedzie za nim na zderzaku?

Na szczęście nie mamy ogólnokrajowego zakazu wyprzedzania ani zakazu wyprzedzania więcej niż jednego auta. Więc wolno mi tak zrobić i mieć w poważaniu takie opinie. :OO:

napisałem bezosobowo nie kierując wypowiedzi w twoją stronę ale skoro tak odebrałeś - twoja sprawa mam to jak dobrze ująłeś "w poważaniu". Pomykaj jak chcesz tylko jak przytrafi Ci się taka sytuacja ( wypadek w którym zabijesz kogoś z twojej winy ) to przynajmniej bądź mężczyzną i daj się zamknąć do paki a nie szukaj kruczków prawnych i "uruchamiaj kontakty "żeby kary uniknąć.

Chodzi mi o takie i podobne sytuacje:

 https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26364321,tragiczny-rajd-polskich-kierowcow-na-slowacji-czy-sprawcy-wypadku.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

Pomykaj jak chcesz tylko jak przytrafi Ci się taka sytuacja ( wypadek w którym zabijesz kogoś z twojej winy )

A dziękuje, 36 lat jazdy bez wypadku/kolizji na koncie, stan puntów karnych zero.

Więc nie zamierzam zmieniać przyzwyczajeń. :faja:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos wspomniec o selekcji. Ale na powaznie: im wiecej przezyjesz i doswiadczysz na drodze jako motocyklista, tym wiecej staje sie swiadomym, ze to Ty ponosisz skutki wypadku, nawet jesli ktos inny jest winny. Dlatego coraz czesciej odpuszczam z gazu unikajac stresowych sytuacji. 
 

A co do jazdy samochodem: 

glupiemu lepiej ustapic i go przepuscic, niz go wyprzedzic. 

 

Szerokiej drogi! 
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jaca68 napisał:

Mówimy o rozwiniętych krajach UE stawianych za wzór kultury jazdy, nie jakieś Bałkańskie egzotyki. :OO:

 

Nigdzie nie pisałem że jest to wykroczenie. Dla mnie to chamstwo na drodze porównywalne do jazdy na zderzaku z mruganiem światłami.

Dwa oblicza takiej samej egoistycznej postawy nie liczącej się z innymi uczestnikami ruchu. 

Bo albo mamy:

 - z drogi fajtłapy panisko jedzie szybko i pas mu się należy

-  jadę sobie powoli bo lubię, a ten sznur frustratów jadących za mną mam w poważaniu, niech sobie dzień lepiej planują i też jadą powoli tak jak ja

Dwa oblicza chamstwa na drodze. Na oba lekarstwem jest minimum 240 KM pod maską.

Dla mnie EOT.

 

ps.

Nowy slogan proponuje:

E-Boxer - idealne auto dla zamulacza


Ja wiem że kolega już EOT, ale ja muszę "ad vocem":) 
Lekarstwem jest zdrowy rozsądek + manewr wyprzedzania przypadku nr 2, nie wiem w czym problem.
Generalizujesz i spłycasz kolego. Ludzie naprawdę czasem jadą wolniej z wielu powodów, poprostu ich się wyprzedza.  


Jaki ma związek "zamulanie" z e-boxerem?
Sugerujesz, że e-boxer nie może jechać 90km/h na drodze gdzie jest dozwolne 90km/h czy też 120km/h tam gdzie jest 120km/h dozwolone? 

240KM po maską zawsze dobrze mieć, jeszcze lepiej jak to idzie w parze z mentalnościa "nie-frustrata".

Pozdrawiam 
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że czasem ktoś ma zły dzień i jedzie 70 na 90 czy 40 na 50 ale u nas to jest jakaś plaga. Najgorsze to kolejki za takim delikwentem bez odstępów i niewpuszczanie tych co wyprzedzają. Przyspieszanie przy wyprzedzaniu to też polska norma. Co pod czaszką ma delikwent jadący znacznie poniżej ograniczenia co przy próbie wyprzedzania trąbi, macha łapami albo przyspiesza?

 

Przepraszam za EOT.

 

 

 

Edytowane przez buc niskopienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem do Nowego Sączą, jadą wszyscy grzecznie max +10 i ta płynność sprawia, ze nie ma nerwowości i ostrego hamowania , ba nawet na autostradzie większość jedzie 130, i tylko cząstek pojawiał się skodziarz co leciał 180. Przy płynnej jeździe zmieniasz pas bez problemów i nie ze strachem , ze ktoś popierdala 200 i wyhamuje na twojej dupie.
A wracając do e-boxera , nawet bateria nie wymagała uwagi po przeglądzie. Albo mam wyjątkowo udany model , albo to tylko kwestia dbania.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątków gdzie można to wrzucić jest kilka, ale jeśli ktoś czekał na nowego Forestera to kilka sztuk właśnie leży w rowie przy S8 :(

https://tvn24.pl/wroclaw/aow-ciezarowka-zderzyla-sie-z-laweta-przewozaca-samochody-auta-spadly-na-jezdnie-i-do-rowu-5470713

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2021 o 20:40, Grzesiek89 napisał:

żeby 2 geniuszy wpuścić a tym samym wszystkie auta za mną musiały zwolnić…..

z drugiej strony zdumiewa mnie odwaga niektórych kierowców wyprzedzających 10 aut podrząd…. 

ja rzadko sie spiesze ale widze pewien problem w twojej jezdzie. jezeli ktos jedzie za duzym, wolno jadacym pojazdem i nie ma zamiaru go wyprzedzac to nie pownien mu siedziec na ogonie tylko zostawic miejsce dla osob, ktore beda chcialy go wyprzedzic. tak zeby nie musialy wyprzedzac ciebie i jego na raz.  

jazda defensywna. nie musisz tego robic dla nich - zrob to dla siebie.

Edytowane przez tomislaw538158391
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomislaw538158391 napisał:

ja rzadko sie spiesze ale widze pewien problem w twojej jezdzie. jezeli ktos jedzie za duzym, wolno jadacym pojazdem i nie ma zamiaru go wyprzedzac to nie pownien mu siedziec na ogonie tylko zostawic miejsce dla osob, ktore beda chcialy go wyprzedzic. tak zeby nie musialy wyprzedzac ciebie i jego na raz.  

jazda defensywna. nie musisz tego robic dla nich - zrob to dla siebie.

No akurat zawsze trzymam spora odległość od innych pojazdów…, natomiast to i tak nie zmienia faktu jak rozpędzony kierowca wyprzedzający  „ wskakuje „ tuż przed moja maska i raptownie hamuje żeby nie przytulic się do następnego samochodu…. A tym samym mnie zmusza do przyhamowanie, świetnie to widać na tempomacie, włącz sobie aktywny tempomat z największym zachowaniem odstępu,  to zobaczysz o co mi chodzi…
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radiolog napisał:

Ciekawe jak pozbierają to jaki stan będzie na salonie? Może z istotnymi zniżkami?

Podobno już mało co zostało aut na salonach, jak ja w zeszłym tygodniu odbierałem XVa to na salonie były 2 nowe auta i 2 dema, a produkcja podobno jest wstrzymana prze braki półprzewodników…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o kupieniu w czerwcu okazała się dobra, a planowałem pierwotnie czekać na przełom roku, obniżki, akcja zima i oponki.  Szkoda tych Foresterów, zapewne e-boxerów, zdaje się, że 7 sztuk spadło. Marka w sumie niszowa, a tu jeszcze takie nieszczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robgas44 napisał:

Decyzja o kupieniu w czerwcu okazała się dobra, a planowałem pierwotnie czekać na przełom roku, obniżki, akcja zima i oponki.

To samo sobie pomyślałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...