Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kris3k napisał:

Koledzy podpowiedzcie proszę gdzie ustawia się tryby tempomatu? Jakoś nie bawię się dziennie ustawieniami :)

 

te 3 klawisze  przy kierownicy po lewej, a potem w ustawieniach eyesight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziwne pytanie zadam. Czy koledzy coś wiedzą więcej o jakości szyby przedniej w Subaru, w szczególności pytam o Forestera i w szczególności o SK
Otóż po zrobieniu ok 10tyś km, przygotowuję autko do dłuższego wyjazdu wakacyjnego i po bliższych oględzinach szyby przedniej stwierdzam, że mam kilka mikro odprysków  - nie jakieś większe typu pajączek, ale takie 1-2mm, raczej powierzchniowe 

W kontekście jakości pytam o tzw laickie określenie, że być może szyby Subaru nie należą do najtwardszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 07:59, lazy_moose napisał:

Dziwne pytanie zadam. Czy koledzy coś wiedzą więcej o jakości szyby przedniej w Subaru, w szczególności pytam o Forestera i w szczególności o SK
Otóż po zrobieniu ok 10tyś km, przygotowuję autko do dłuższego wyjazdu wakacyjnego i po bliższych oględzinach szyby przedniej stwierdzam, że mam kilka mikro odprysków  - nie jakieś większe typu pajączek, ale takie 1-2mm, raczej powierzchniowe 

W kontekście jakości pytam o tzw laickie określenie, że być może szyby Subaru nie należą do najtwardszych?

 

Z mojego doswiadczenia szyby przednie w Subaru od 2016 sa calkiem OK. Na moim samochodzie byla nawet szyba laminowana z dobra akustyka.  Wymienialem ja tylko raz ciagu 5 lat. Na nowej w ciagu trzech lat zlapalem kolejne male odpryski (szesc), ktore niedawno dalem pokleic, wypelnic i szyba trzymala.

 

W Subaru XV‘ 2013 wymienialem szybe co roku. Tamta szyba zazwyczaj w dwa dni po uderzeniu kamieniem pekala pajakiem i nadawala sie tylko do wymiany. 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 07:59, lazy_moose napisał:

Dziwne pytanie zadam. Czy koledzy coś wiedzą więcej o jakości szyby przedniej w Subaru, w szczególności pytam o Forestera i w szczególności o SK
Otóż po zrobieniu ok 10tyś km, przygotowuję autko do dłuższego wyjazdu wakacyjnego i po bliższych oględzinach szyby przedniej stwierdzam, że mam kilka mikro odprysków  - nie jakieś większe typu pajączek, ale takie 1-2mm, raczej powierzchniowe 

W kontekście jakości pytam o tzw laickie określenie, że być może szyby Subaru nie należą do najtwardszych?

Ja akurat jestem zdania ze to najmocniejsze szyby jakie miałem. Poszły mi od kamieni we wszystkich innych autach, a w Subaru się trzymają :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XV nie mam chyba ani jednego odprysku na szybie, przynajmniej nie zauważyłem żadnego. Natomiast w a6 jest ich już kilka. Jeden naprawiałem (uzupełniałem żywicą). Chcę przez to powiedzieć, że ilość odprysków zależy od sposobu użytkowania (jazda miejska/pozamiejska, autostrady itp.), albo zwykłego pecha. Nie zaprzątałbym sobie tym głowy, tylko użytkował auto. Szyba to element wymienny :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.08.2021 o 16:01, roy napisał:

W XV nie mam chyba ani jednego odprysku na szybie, przynajmniej nie zauważyłem żadnego. Natomiast w a6 jest ich już kilka. Jeden naprawiałem (uzupełniałem żywicą). Chcę przez to powiedzieć, że ilość odprysków zależy od sposobu użytkowania (jazda miejska/pozamiejska, autostrady itp.), albo zwykłego pecha. Nie zaprzątałbym sobie tym głowy, tylko użytkował auto. Szyba to element wymienny :)

We wszystkich autach miałem niestety wymieniane szyby. Wszystkie starty na obwodnicy Trójmiasta. Dwa Forestery i oba Wranglery. De facto nigdy szyby nie ucierpiały w offroadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i aku wczoraj umarł pod garażem. od tak sobie w niedziele postanowił ze nie odpali. ładowanie całą noc. rano wszystko ok....

Forek normalnie jeżdżony, codziennie, bez żadnych długo włączonych światełek, bez dlugo podniesionej klapy...ech brak słów...auto 1.5 roku

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emdzy napisał:

no i aku wczoraj umarł pod garażem. od tak sobie w niedziele postanowił ze nie odpali. ładowanie całą noc. rano wszystko ok....

Forek normalnie jeżdżony, codziennie, bez żadnych długo włączonych światełek, bez dlugo podniesionej klapy...ech brak słów...auto 1.5 roku

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Ten typ tak ma;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna długa wakacyjna trasa zrobiona - Czarnogóra - Grecja i powrót przez Włochy. Forek bez zarzutu a dzięki forumowym podpowiedzią co do ustawień tempomatu, średnie zużycie paliwa na tej ponad 4k km trasie wyniosło 8,5l/100 :D Taki wynik mi w zupełności wystarcza. W zeszłym roku podobna trasa do Grecji wyszło 9,9l/100km czyli postęp odczuwalny.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2021 o 22:34, e-555 napisał:

Tak dolanie robisz tak jak pisze @ aflinta

Sparuj telefon i włącz WiFI w samochodzie i telefonie + dostęp do danych

Home/ustawienia/ogólne/ sprawdza aktualizacje

W trakcie możesz zostać przełączony do STARLINK/AHA ale nie pytaj dlaczego bo rzadko czytam instrukcje papierowe..

A może my będziemy mieli niebawem dostęp przez Subaru i Starlink do Internetu starlink Elona Muska?:)

 

 

IMG_9728.jpg

Znalazłem, jutro zrobię aktualizację. Może coś pomoże, bo odbiór FM nie jest najgorszy, ale mam wrażenie jakby w ogóle w radiu nie było funkcji RDS. W XV miałem zamontowanego Kenwooda i "znalezienie stacji" podczas dłuższej podróży trwało chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 20:08, Kris3k napisał:

Kolejna długa wakacyjna trasa zrobiona - Czarnogóra - Grecja i powrót przez Włochy. Forek bez zarzutu a dzięki forumowym podpowiedzią co do ustawień tempomatu, średnie zużycie paliwa na tej ponad 4k km trasie wyniosło 8,5l/100 :D Taki wynik mi w zupełności wystarcza. W zeszłym roku podobna trasa do Grecji wyszło 9,9l/100km czyli postęp odczuwalny.

Na jaki tryb ustawiles tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2021 o 09:35, e-555 napisał:

Proponuję  uruchomić AVH

image.png.197e669344363f8b1c55b2213db0f0ec.png

A widzieliście tę opcję, jak podczas stania w korku odepniecie pasy to hamulec ręczny się załącza? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 09:56, radiolog napisał:


Pkt 5 możesz realizować tylko ręcznie za każdym razem jak odpalisz auto, nie ma automatycznego zamykania i otwierania

Jak to nie ma? Ja w Special Edition mam, że powyżej 20km/h drzwi się ryglują a po zatrzymaniu normalnie otwierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kriskristoffers napisał:

po zatrzymaniu normalnie otwierają.

Odryglowują się po zatrzymaniu? Czy chodzi o to, że jak się zatrzymasz, to są zaryglowane dopóki nie pociągniesz za klamkę?

Bo jeśli to pierwsze, to zupełnie bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...