Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, tamer9 napisał:

a może to Subaru nie chce rozwiązań Toyoty :P

 

No tak, po co im mocne hybrydy, skoro aktualna strategia zakłada produkcję emerytowozów, jeszcze by się klientela wystraszyła wysokimi mocami :P

  • Haha 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dokładnie po co im zgony za kolkiem, ok rozumiem polityke subaru, jak kiedys i dzis volvo,... stawiaja na bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo rozumiane w dziejszych czasach to nie Twoje myslenie tylko myślenie maszyny oraz ludzi ktorzy "wiedza " lepiej i ograniczaja np volvo do 180 kmh bo to przeciez predkosc powoduje wypadki. Mam nadzieje ze samoloty tez znacznie zwolnia na niebie w myśl tej zasady. 

 

Motyla noga! nie moge no! jak mozna przez 15 lat stanac z silnikami w miejscu!? naprawdę subaru to auto dla b. specyficznych ludzi, powiedzialbym ascetow bo wiedzac/lub noe ze dostaniemy inne auto z lepszym wyposazeniem, szybsze w tej cenie to jakis rodzaj masochizmu kupno plejad obecnie.  Albo jeździmy dla znaczka. 

Chociaz ok forek za 100 to dobra oferta... jak ktos potrzebuje auta do lasow... do ktorych obowiazuje zakaz wjazdu.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Izotom napisał:

Tyle będzie kosztować Forek z e-Boxerem? 

Pertyn powiedział że ceny w górę o 10%.

Obecne ceny to 31000 EUR za exclusive i 36000 EUR za platinum.

Jak dodać 10% to mamy 34100 i 39600 EUR, po dzisiejszym kursie to 146 tys i 170 tys PLN.

Taniocha :yahoo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
11 godzin temu, tamer9 napisał:

może to Subaru nie chce rozwiązań Toyoty

Pozwolę sobie przypomnieć, że Toyota stosuje inną filozofię napędu wszystkich kół - w hybrydach tylna oś jest dołączana z napędem czysto elektrycznym. 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jaca68 napisał:

Pertyn powiedział że ceny w górę o 10%.

Obecne ceny to 31000 EUR za exclusive i 36000 EUR za platinum.

Jak dodać 10% to mamy 34100 i 39600 EUR, po dzisiejszym kursie to 146 tys i 170 tys PLN.

Taniocha :yahoo: 

W porównaniu do Peugeota 508 z silnikiem 1.6 T 180 KM za 220 tys zł, to cena za SUVa z 4x4 w hybrydzie to faktycznie tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czym porównujemy i czego oczekujemy od auta?

Patrząc kryteriami którymi ja się kieruje to uważam Subaru za niedrogie auto, ale moje oczekiwania nie są zbieżne z ogólnymi tendencjami rynku który raczej stawia na ekonomie i moc. Dla mnie liczy się dobry napęd i wysokie zawieszenie oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Potrzebuje auta na drogę podmiejską, boczną i leśną a tylko czasami na autostradę i do miasta. Dużo lekkiego terenu, czasem średnio wymagającego gdzie większość SUVów nie czuje się już pewnie ale szosa także gdzie terenówki są męczące. I na moje potrzeby Subaru jest optymalne, bo nie do końca ufam Haldexowym rozwiązaniom (nie jeździłem, patrzę na filmiki z YT) a inne auta ze stałym napędem są albo bardzo drogie albo już terenowe i w innych warunkach męczące. W moim lesie Forester czuje się jak ryba w wodzie a jak potrzeba raz na kilka miesięcy pojechać na wakacje z rodziną to też daje radę - uniwersalne auto za sensowne pieniądze zwłaszcza na wyprzedaży. ;)

Wielu użytkowników forum oczekuję od auta innych walorów i przekonywanie ich, że to dobre i niedrogie auto moim zdaniem jest bez sensu bo potrzebują czegoś innego.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Izotom napisał:

W porównaniu do Peugeota 508 z silnikiem 1.6 T 180 KM za 220 tys zł, to cena za SUVa z 4x4 w hybrydzie to faktycznie tanio.

Nie przyrównujmy siermiężnego woła roboczego do ekskluzywnej limuzyny klasy premium :dance:

Swoją drogą aż sprawdziłem na stronie Peugeota - najbardziej wypasiona konfiguracja to 181 400 i nie chce być więcej.

 

2 godziny temu, Michał W. napisał:

przekonywanie ich, że to dobre i niedrogie auto moim zdaniem jest bez sensu bo potrzebują czegoś innego.

Niedrogie było w wersji XT w 2014 roku i w wyprzedaży ostatnich sztuk 2018.

Jak będzie z e-boxerem to się okaże, ale przy poziomie 170 tys to są na rynku ciekawe alternatywy zarówno dla zwolenników hybryd jak i dynamicznych benzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jaca68 napisał:

Niedrogie było w wersji XT w 2014 roku i w wyprzedaży ostatnich sztuk 2018.

Jak będzie z e-boxerem to się okaże, ale przy poziomie 170 tys to są na rynku ciekawe alternatywy zarówno dla zwolenników hybryd jak i dynamicznych benzyn.

Oczywiscie nie miałem na myśli cen E-boxera bo ich jeszcze nie ma więc ciężko jakoś je komentować.

Myślałem o Foresterze z wyprzedaży, który cały czas jest dostępny i moim zdaniem ma bardzo dobrą cenę. Na tyle dobrą, że zrezygnowałem z komfortu Outbacka i kupiłem Forka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał:

Nie przyrównujmy siermiężnego woła roboczego do ekskluzywnej limuzyny klasy premium :dance:

A dlaczego nie? Proszę spojrzeć kilka stron wcześniej - a zasadzie prawie od początku ciągle porównuje się Forka do aut klasy premium.

 

Godzinę temu, Jaca68 napisał:

Swoją drogą aż sprawdziłem na stronie Peugeota - najbardziej wypasiona konfiguracja to 181 400 i nie chce być więcej.

Też tak myślałem dopóki, dopóty nie spotkałem się ze sprzedawcą: radyjko fajniejsze, pakiet GT itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 508 to auto aspirujące do klasy premium a to różnica. Jest wiele samochodów aspirujących a mało aut w klasie premium.

 

A co do porównywania Subaru do aut premium to moim zdaniem wynika to z tego, że tylko auta z klasy premium oferują równie skuteczne napędy AWD co Subaru a cała reszta w pojazdach z pod znaku Plejady jest zwyczajna i nie aspirująca nawet do premium, no może ES jest systemem na poziomie premium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Izotom napisał:

A dlaczego nie? Proszę spojrzeć kilka stron wcześniej - a zasadzie prawie od początku ciągle porównuje się Forka do aut klasy premium

Jak kilka lat wstecz na forum była dyskusja o konkurencji dla XT to trzeba było sięgać do premium bo nikt ToyotoMazdoHondy nie oferował aut z takim napędem.

Jak teraz czytam pochwały świeżych właścicieli Forka, że tani, solidny i dobry na bezdroża, to nie przymierzając jak

 

 

 

 

 

Dacia Duster :yahoo:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Forester i XV to dwa najfajniejsze auta za 120-130 tyś ale nie ukrywam, że gdybym miał o połowę mniejszy budżet (nie wiem tak naprawdę ile Dacia kosztuje) to być może była by to Dacia Duster. Ładna jest i podobno dzielna w lesie jak na budżetowe auto jest ok, w środku jest niestety dramatycznie przynajmniej w poprzedniej wersji było ale wiadomo niska cena.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał W. napisał:

(nie wiem tak naprawdę ile Dacia kosztuje)

 

masz czas napisać tego posta, a nie masz czasu, czy Ci się nie chce żeby to sprawdzić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tiger napisał:

 

masz czas napisać tego posta, a nie masz czasu, czy Ci się nie chce żeby to sprawdzić? ;)

nie chce mi się, po co mi to - zakładam że sporo taniej od Forestera czy XV, może nawet dwa razy?

Gdy zacznę szukać takiego to wszystko posprawdzam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej się dziwił, że piszę o Daci nie znając jej cen, no to sprawdziłem i są atrakcyjne. Podstawowa wersja 4WD w benzynie (bo tylko takie mnie interesują ogólnie, nie tylko u Daci) 60100 do 65900 za maksa. Mają 115 KM i 156 Nm z silnika 1.6. Drożej od podstawowej wersji zapłaciłem za 114 KM w Toyocie Yaris 2WD dla żony. Fajne ceny. :)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...