Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś faktycznie chciał sprowadzać Crosstreka, myślę że najlepiej skontaktować się z firmami, które sprowadzają auta z USA. Oni monitorują aukcje i pewnie wcześniej czy później znajdą coś ciekawego, czyli lżej uszkodzony egzemplarz do naprawy, można też zlecić im formalności, naprawę itd. Na FB widzę sporo tego. U mnie tego typu akcje odpadają m.in. dlatego, że auto biorę w leasing. Czyli pewnie skończy się za jakiś czas na Crosstreku III gen., ale z europejskim e-bokserem...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dine napisał(a):

A dlaczego bierzesz w leasing?

 

Mając firmę tak się zawsze najbardziej opłacało. Teraz pewnie już gorzej to wygląda po zmianach w przepisach podatkowych, jeszcze nad tym nie myślałem specjalnie, bo póki co niczego nie kupuję    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powoli dobija 5 lat od zakupu i powoli kiełkuje (no dobra, kiełkuje od jakiegoś czasu już) myśl o zamianie mojego XV na coś nowszego. Z przyczyn wizerunkowych odpadła Toyota Corolla Cross (powiedzmy tak - stylistyka za spokojna) oraz Kia Sportage (tu dla odmiany poszli w drugą stronę). I teraz już nie wiem totalnie co nowego zakupić. Ktoś stał przed takim dylematem ostatnio? Co zostało wybrane/zakupione?

Tak swoją drogą to co się stało z cenami nowych samochodów, o mamuńciu - kiedy przegapiłem moment, że ceny wywaliło przez sufit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem XV w 2019 bo już wtedy czułem nadchodzącą inflację. I nie pomyliłem się - w 2020 mój Szary Mnich zamiast stanieć "zdrożał" o jakichś 4000 euro. Ceny wywaliło w kosmos gdy zaczęły się różne plusy, tarcze itp.

 

Może Yaris Cross Hybrid? Ma chyba dość agresywną stylistykę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, moominko napisał(a):

Powoli dobija 5 lat od zakupu i powoli kiełkuje (no dobra, kiełkuje od jakiegoś czasu już) myśl o zamianie mojego XV na coś nowszego. Z przyczyn wizerunkowych odpadła Toyota Corolla Cross (powiedzmy tak - stylistyka za spokojna) oraz Kia Sportage (tu dla odmiany poszli w drugą stronę). I teraz już nie wiem totalnie co nowego zakupić. Ktoś stał przed takim dylematem ostatnio? Co zostało wybrane/zakupione?

Tak swoją drogą to co się stało z cenami nowych samochodów, o mamuńciu - kiedy przegapiłem moment, że ceny wywaliło przez sufit?

A jak będziesz sprzedawał, to XV pójdzie z całym dodatkowym inwentarzem, czy najpierw demontaż i uszczęśliwienie kolegów na forum B)?

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moominko napisał(a):

Kia Sportage (tu dla odmiany poszli w drugą stronę)

 

Możesz jeszcze Tucsona rozważyć, z zewnątrz ciekawiej się prezentuje niż siostra Kia

 

Godzinę temu, moominko napisał(a):

Ktoś stał przed takim dylematem ostatnio? Co zostało wybrane/zakupione?

 

Ja czekam na nowego Crosstreka bo premiera za chwilę, żeby zobaczyć, jakie będą wersje i ceny

Jakbym musiał teraz coś koniecznie kupić, rozważyłbym w pierwszej kolejności Tucson / Sportage w wersji HEV 230 KM  

 

Godzinę temu, moominko napisał(a):

Tak swoją drogą to co się stało z cenami nowych samochodów, o mamuńciu - kiedy przegapiłem moment, że ceny wywaliło przez sufit?

 

Faktycznie się zagapiłeś bo już ze 2 lata ten proces trwa a będzie tylko gorzej :(   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, moominko napisał(a):

Powoli dobija 5 lat od zakupu i powoli kiełkuje (no dobra, kiełkuje od jakiegoś czasu już) myśl o zamianie mojego XV na coś nowszego.

potwierdzam, u nas też 5 lat - ale nie myślimy o zmianie. Dalej jazda XV cieszy :)

14 godzin temu, radix99 napisał(a):

A jak będziesz sprzedawał, to XV pójdzie z całym dodatkowym inwentarzem, czy najpierw demontaż i uszczęśliwienie kolegów na forum B)?

Inwentarz jak inwentarz, ale sama wersja silnikowa (2.0) to dalej biały kruk i powinien się dobrze sprzedać.

14 godzin temu, GREGG napisał(a):

Ja czekam na nowego Crosstreka bo premiera za chwilę, żeby zobaczyć, jakie będą wersje i ceny

I to bym też w pierwszej kolejności sugerował, poczekać rok i kupić nowego "XV" :)

14 godzin temu, GREGG napisał(a):

Możesz jeszcze Tucsona rozważyć, z zewnątrz ciekawiej się prezentuje niż siostra Kia

A ja zaproponuje Kone - naprawde fajne auto, jest wersja 190KM z napędem 4WD, do tego pakiet stylizacji N. Jest też wersja N (240KM?), ale to ma napęd tylko na przód wiec bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, keyman napisał(a):

A ja zaproponuje Kone - naprawde fajne auto, jest wersja 190KM z napędem 4WD, do tego pakiet stylizacji N. Jest też wersja N (240KM?), ale to ma napęd tylko na przód wiec bez sensu.

 

Kana ma tylko jedną wadę w porównaniu do XV - naprawdę ciasne wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, keyman napisał(a):

A ja zaproponuje Kone - naprawde fajne auto, jest wersja 190KM z napędem 4WD, do tego pakiet stylizacji N.

 

Ale to już auto miejskie, naprawdę ciasne z tyłu i bez bagażnika a kierowca musi być nikczemnego wzrostu, żeby się ustawić za kierownicą ;)   XV to w porównaniu do Kony ocean przestrzeni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że przesunąłem wymianę XV na koniec 2024. Może do tego czasu uda się znaleźć jakieś małe miejskie auto; komfortowe, ekonomiczne, mocne i ciche, z prześwitem i AWD. ;) 

Kolejność przypadkowa, natomiast musi posiadać komplet ww cech. :) 

 

P.S. Generalnie, po (niecałych, bo w czerwcu) 5 latach jestem nadal zadowolony z XV, najbardziej z trakcji i zawieszenia, a to czego mi najbardziej brakuje, to mocy i wyciszenia. 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

Jak to dobrze, że przesunąłem wymianę XV na koniec 2024. Może do tego czasu uda się znaleźć jakieś małe miejskie auto; komfortowe, ekonomiczne, mocne i ciche, z prześwitem i AWD. ;) 

Kolejność przypadkowa, natomiast musi posiadać komplet ww cech. :) 

 

P.S. Generalnie, po (niecałych, bo w czerwcu) 5 latach jestem nadal zadowolony z XV, najbardziej z trakcji i zawieszenia, a to czego mi najbardziej brakuje, to mocy i wyciszenia

 

A nie wyciszałeś sobie ? Drzwi z tego co pamiętam...nie poszedłeś dalej ?

Czekam na nowego Crosstreka, potem zobaczymy. 

btw. obecna Kona jest strasznie ciasna :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał(a):

A nie wyciszałeś sobie ? Drzwi z tego co pamiętam...nie poszedłeś dalej ?

 

Dobrze pamiętasz, wyciszałem ....

Sił (a właściwie czasu) wystarczyło mi na komplet drzwi i klapę bagażnika - bez dachu "efektu łał" nie ma - za to odgłos zamykania drzwi jest premium ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snuff napisał(a):

btw. obecna Kona jest strasznie ciasna :toobad:

Wskazałem, gdyż pojawiła się taka w rodzinie. Dramatu z miejscem to tam nie ma - ale to auto głównie do miasta i raczej dla 2 osób.

A taką wersję N to sam bym chciał do zabawy B)

Nowa, tak będzie, jakoś pod koniec roku, ale wygląd do mnie nie przemawia - zwłaszcza środek z tymi ekranami :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 13:12, Snuff napisał(a):

A nie wyciszałeś sobie ? Drzwi z tego co pamiętam...nie poszedłeś dalej ?

 

Jakby to wyciszanie wiele dawało... Znaczy daje, przy prędkościach do 100 km/h

Tylko wtedy i bez niego jest znośnie. Powyżej 120 nic nie pomoże choćby i całe morze mat. Szyby, uszczelki i te nieszczęsne relingi (+wysoki prześwit też swoje robi) generują huk, z którym nic już się nie da zrobić.

Jedyne co warto tak naprawdę wyciszyć to dach, bo bez niego jest masakra, i drzwi, ale to dla audio, nie wyciszenia, bo gra po tym zabiegu o niebo lepiej.

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 17:33, Szürkebarát napisał(a):

Ja kupiłem XV w 2019 bo już wtedy czułem nadchodzącą inflację. I nie pomyliłem się - w 2020 mój Szary Mnich zamiast stanieć "zdrożał" o jakichś 4000 euro. Ceny wywaliło w kosmos gdy zaczęły się różne plusy, tarcze itp.

 

Może Yaris Cross Hybrid? Ma chyba dość agresywną stylistykę.

Yaris Cross fajne małe autko, ale już są dwa takie w rodzinie a to już nadmiar ;) swoją drogą jak na codzienny dupowóz nadaje się fantastycznie to już wycieczkowo/wakacyjnie odpada całkowicie (gdzie ja dwa SUPy w bagażnik wsadzę?). A co do cen to powoli obserwowałem to zjawisko, ale że wskoczą na taki pułap to już nie przypuszczałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 17:38, radix99 napisał(a):

A jak będziesz sprzedawał, to XV pójdzie z całym dodatkowym inwentarzem, czy najpierw demontaż i uszczęśliwienie kolegów na forum B)?

A co by Cię oprócz silnika 2.0 (którego z przyczyn oczywistych nie wymontuję) mogło zainteresować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 18:17, GREGG napisał(a):

Ja czekam na nowego Crosstreka bo premiera za chwilę, żeby zobaczyć, jakie będą wersje i ceny

No właśnie powoli do mnie dojrzewa myśl aby też poczekać, choć boje się, że do tego czasu ceny odlecą mi jeszcze dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, moominko napisał(a):

Yaris Cross fajne małe autko, ale już są dwa takie w rodzinie a to już nadmiar ;) swoją drogą jak na codzienny dupowóz nadaje się fantastycznie to już wycieczkowo/wakacyjnie odpada całkowicie (gdzie ja dwa SUPy w bagażnik wsadzę?). A co do cen to powoli obserwowałem to zjawisko, ale że wskoczą na taki pułap to już nie przypuszczałem. 

Szanowna małżonka ma i sobie chwali. Fajne autko do miasta i na trasy (we dwójkę) też. Bagażnik ma większy od XV :D więcej gratów upchamy do Yaris niż w XV, a i lepiej wyciszony jest. Jest za to parę detali tak wkurzających, że zawsze z przyjemnością wracam/wsiadam do XV :yahoo:

Do miasta jako hybryda w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Snuff napisał(a):

Bagażnik ma większy od XV :D

Bo ma tylko napęd na przód, jakby porównać wersję z tą ich protezą AWD to jest słabo, a jeszcze gorzej wypada po złożeniu tylnej kanapy. Nie ma bata, Yaris Cross jest mniejszym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...