Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, aflinta napisał(a):

Bo Audi i BMW jest na drogach więcej ;)

Nie tylko dlatego, głownie dlatego że nawet Wolkswageny są postrzegane przez wiekszość społeczeństwa jako bardziej wartościowe pojazdy, rozpoznawalne i dodające wiecej szyku pod remizą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, subbiefan napisał(a):

Proponuję zapoznać się z ofertą Mazdy.

Nie lubię Mazdy;) pozatym zanim zajeżdżę to co mam i to co mam nadzieję kupić po nowym roku to może juz era aut spalinowych przeminie...a wtedy będzie mi już wszystko jedno. Kupię sobie jeszcze ze dwa Berneńczyki, wózek i będą mnie ciągać;)

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i u mnie zdrada Subaru nastąpiła.

Oczywiście Forester i Outback zostają ale XV akurat skończył leasing.

Padło zatem na niego - nie bez żalu bo chociaż to 1.6 to mimo wszystko jest to fajne autko.

Byłem już niemal zdecydowany na Solterrę - ale jak z testów wynika, chcąc jechać na mazury to trzeba mieć sporo szczęścia by na jednym naładowaniu dojechać.

Pozatym ceny prądu masakra - ładowarka na trasie 3,50 za kWh więc przy "spalaniu" powiedzmy 22 kWh/100 km wychodzi 84 pln - czyli prawie 13 litrów pb

 

No i padło na Alfę

Tonale 1.3 T4 280KM PHEV.

w mieście powinno się udać większość na elektryku robić - panele powinny dać nadwyżkę do zutylizowania.

Ta wiem - będę siedział w serwisie i takie tam. Ale mam znajomego akurat w serwisie i mówi że od Giuli poprzez Stelvio naprawdę nie jest źle a nawet jest dobrze. Zresztą 5 lat gwarancji .

Przy okazji zdrada mniej boli bo kupiona u Dukiewicza więc nawet salonu / serwisu nie zmieniam :-)

Wciąż jest też Q4 chociaż tylko w trybie mieszanym i dynamic bo wiadomo jak na samym elektryku to będę pchany przez tył.

 

Echhh gdyby taki XV był w wersji plug in to naprawdę bym sie nie zastanawiał. Baaaa gdyby Forek był plug in tez bym wział.

Ale cóż - pozostaje mieć nadzieję że kiedyś...

Niemniej jednak wciąż więcej pod płotem będzie stało subaru bo 2:1 a jak ojciec wpadnie to i 3:1 :-)

 

Pozatym - zawsze jakoś tak chciałem mieć Alfę - 10 lat temu kumpel proponował mi GTV 2,5 z 1973 roku za 12,5 tys !!!!  i ja głupi nie wziąłem bo nie wiedziałem gdzie trzymać . Jechałem tez Sportwagonem 2,5 do Włoch i jechało się cudnie. A i Crosswagon naprawdę był fajny bo tez miałem okazję ( no i prawdziwy Toresen ).

Tonale mi się podoba - w środku też. No i więcej żona będzie jeździć więc OBK wciąż pozostaje domowym #1

 

Edytowane przez Piskoor
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piskoor napisał(a):

Echhh gdyby taki XV był w wersji plug in to naprawdę bym sie nie zastanawiał. Baaaa gdyby Forek był plug in tez bym wział.

Może trzeba sprowadzić? :D Doświadczenie masz.

W US Crosstrek Hybrid to jest plug in. Znajomy ma, bardzo sobie chwali.

https://www.subaru.com/vehicles/crosstrek/hybrid.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kowalesik napisał(a):

Może trzeba sprowadzić? :D Doświadczenie masz.

W US Crosstrek Hybrid to jest plug in. Znajomy ma, bardzo sobie chwali.

https://www.subaru.com/vehicles/crosstrek/hybrid.html

Akurat to jedno auto z różnych powodów musi być w leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
13 godzin temu, ovi napisał(a):

Powtórzę się. Dla mnie jeżeli kiedyś do tego dojdzie to zamiast XV będzie pewnie Crosstrek (chyba, że zrobią nową Baja :thumbup:

 

 

Fajna wersja na filmie, szkoda że nigdy nie będzie dostępna u nas jako nowa, ...pozostaje tylko import.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RedSasza napisał(a):

Jeżeli z salonu, to chyba w… salonowym. :upside-down-face_1f643-small:

Domyślam się, że @adamW202 chodziło o moc silnika, która, jak i tu również domyślam się, nie będzie dostępna w UE ze względu na normy emisji spalin. Bardzo chciałbym się mylić. 

Na otarcie łez może wnętrze będzie lepiej wyposażone od wersji US. 

Ale ... ja również jestem ciekaw jaka będzie cena następcy naszych XV, jakie przyspieszenie i spalanie....  

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamW202 napisał(a):

Chyba są firmy zajmujące się importem aut z USA i wtedy przyciagną tez i w całości.

 

Jest pełno takich firm, ale nowych aut nie bez powodu nikt stamtąd nie ściąga, może jacyś fanatycy tylko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GREGG napisał(a):

 

Jest pełno takich firm, ale nowych aut nie bez powodu nikt stamtąd nie ściąga, może jacyś fanatycy tylko ;) 

Ale że tylko rozbitki? Można przecież sprowadzić auto nowe lub prawie nowe, jeśli było już zarejestrowane, np.na delera marki i przynajmniej jakiś czas temu nie było z tym problemu. No wychodziło wtedy z opłatami i przerzutem przez ocean drożej niż w kraju...pytanie tylko teraz ile drożej to będzie, bo jak np. taki Outback Wilderness wyjdzie w cenie Toyoty Landcruiser z Europejskiej dystrybucji to rzeczywiście trzeba by być fanatykiem-psychopatą:ph34r:.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamW202 napisał(a):

No wychodziło wtedy z opłatami i przerzutem przez ocean drożej niż w kraju...pytanie tylko teraz ile drożej to będzie

 

Trzeba by pokalkulować ale wątpię, żeby się teraz zaczęło opłacać. Drogi dolar, kupa opłat i podatków, fracht też pewnie sporo droższy niż kiedyś i tak dalej. Szkoda bo takiego Crosstreka 2.5 wziąłbym z chęcią    

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GREGG napisał(a):

 

Trzeba by pokalkulować ale wątpię, żeby się teraz zaczęło opłacać. Drogi dolar, kupa opłat i podatków, fracht też pewnie sporo droższy niż kiedyś i tak dalej. Szkoda bo takiego Crosstreka 2.5 wziąłbym z chęcią    

Ja też.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GREGG napisał(a):

takiego Crosstreka 2.5 wziąłbym z chęcią

9 godzin temu, adamW202 napisał(a):

Ja też.

I ja. :)

A może za grupowe zamówienie daliby jakiś fajny upust? ;)
 

Edytowane przez RedSasza
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...