Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Rok z Bagien napisał(a):

Budżet i preferencje praktycznie wynikają z powyższych moich rozważań. 

Generalnie budżet i właściwości nowego Outbacka. Tylko tak z 30-40 cm, krótszego....:rolleyes::unsure:


A krótszy tylko o 20 cm może być ? ;) 

Jeśli tęsknisz za prostotą, ma być z kamerą, prześwitem, mocnym silnikiem 250KM, 6,9s do 100, z AWD, to polecam XC-60. Dobrze wyposażonego dostaniesz po rabacie za ok. 240k PLN, a to mnie więcej poziom cenowy OBK. 

A jak już musi być krótszy o kolejne cm, to może XC-40 ? 
W tych samych pieniądzach lub taniej dostałbyś top wersję tego modelu,  uzbrojoną po zęby. 

 

Wcale nie twierdzę, że Volvo to najlepsze i najładniejsze samochody, ale mnie Volvo przekonało do siebie właśnie prostotą rozwiązań i ogólną ergonomią. Jeśli szukasz atmosfery spokoju i relaksu wewnątrz kabiny, to spróbuj zrobić do niego podejście, wsiądź,  przejedź się … w Volvo nie ma problemu z użyczeniem na całą dobę lub nawet na weekend. 


 

 

  • Lajk 2
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

A jak już musi być krótszy o kolejne cm, to może XC-40 ? 
W tych samych pieniądzach lub taniej dostałbyś top wersję tego modelu,  uzbrojoną po zęby. 

 

Brak 4x4.  Bez względu na to ile ktoś wyleje potu na klawiaturę, ja uważam za konieczne. 

 

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):


A krótszy tylko o 20 cm może być ? ;) 

Jeśli tęsknisz za prostotą, ma być z kamerą, prześwitem, mocnym silnikiem 250KM, 6,9s do 100, z AWD, to polecam XC-60. Dobrze wyposażonego dostaniesz po rabacie za ok. 240k PLN, a to mnie więcej poziom cenowy OBK. 

 

Rozważam, rozważam. Ale to też nie najnowszy model. I wolałbym v60cc, ale niestety, po ptokach. 

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

  przejedź się … w Volvo nie ma problemu z użyczeniem na całą dobę lub nawet na weekend. 

 

Trójmiasto to musi być piękna kraina do życia. Ale, heloł, tu Uć calling. Najpierw chat a potem osobista wizyta w nowym salonie Volvo w Łodzi (Bednarek), nikt nic nie wie, XC 60 to nawet w salonie nie ma. Po kilkuminutowej przechadzce po tymże wyszedłem. Dramat, a od spodu puka, nędza.....:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rok z Bagien napisał(a):

Brak 4x4.  Bez względu na to ile ktoś wyleje potu na klawiaturę, ja uważam za konieczne. 

To fakt, w XC-40 kiedyś chyba było AWD, ale w ostatnich latach już tego nie pakują. 

Z resztą 40-tka to taki daily do miasta i maksymaklnie dla pary, ale już nie rodziny. 

 

 

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

Rozważam, rozważam.

O, i to jest dobry początek ;) 

 

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

Ale to też nie najnowszy model.

Ano,  za to po tych latach wszystkie błędy (powinny być) poprawione ;) 

 

Godzinę temu, Rok z Bagien napisał(a):

Trójmiasto to musi być piękna kraina do życia. Ale, heloł, tu Uć calling. Najpierw chat a potem osobista wizyta w nowym salonie Volvo w Łodzi (Bednarek), nikt nic nie wie, XC 60 to nawet w salonie nie ma. Po kilkuminutowej przechadzce po tymże wyszedłem. Dramat, a od spodu puka, nędza.....:unsure:

Czuję o czym mówisz - lata temu robiłem podejście do V60, pojechałem do salonu z rodziną i trafiłem na takiego gamonia, ze zdecydowaliśmy się na CX-5 :biglol:

Kolejnym razem trafiłem na handlowca, który o wiele lepiej wiedział jak mnie podejść i tym razem skończyło się na V90CC - i tutaj ja sam się zdziwiłem, że takie auto można przetestować nie przez godzinę wokół salonu a przez dwa weekendy bez żadnej spiny. 

Może trafiłeś na podobnego sztywniaka jak ja za pierwszym razem, ale jeśli "rozważasz" ten model, to ja bym się nie zniechęcał i przedstawił jeszcze raz swoje oczekiwania dealerowi. 

Gdyby jednak nie było możliwości w Łodzi, wpadaj na weekend do 3Miasta i przedstawię Ci mojego handlowca ;) 

W Gdańsku czekają na Ciebie dwie XC-60 w kolorze Denim Blue - jedna w wersji PLUS, a druga w wersji ULTRA. 

 

 

 

   

IMG_8391.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał(a):

Czyli sprawa jasna „co zamiast XV?” - XV ! tylko nowszy emoji1.png

Ten wątek od początku „śmierdział” mi prowokacją grubymi nićmi szytą. Czas go zamknąć, bo to oczywista oczywistość jest. :P
 

42 minuty temu, Blixten napisał(a):

Fajny kolor

Chwila, chwila, a co z jedynie słusznym kolorem? ;)

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Snuff napisał(a):


Cena ? emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cena nowego jeszcze nie jest znana. Bardziej chodziło o podatki i dlatego jako zadowolony użytkownik XV od ponad dekady wybrałem jedyny słuszny model w najwyższej dostępnej specyfikacji. 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, RedSasza napisał(a):

Chwila, chwila, a co z jedynie słusznym kolorem? ;)

:drinks:
to się rozumie, że nasze są najładniejsze ;) 

 

To żartem oczywiście - wyjaśniam, bo ktoś może poczuć się urażony :blush:

 

a propos XV , to dla mnie to auto nadal ma wiele zalet, i do znudzenia będę zachwalał trakcję, zawieszenie i układ kierowniczy jakiego wcześniej w innym aucie nie spotkałem :ok:

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, meci napisał(a):

No i stało się.  Od wczoraj jestem właścicielem dwóch XV 2.0 (2013), mam go od nowości oraz  XV 2.0 eboxera (2023).  

IMG-20231229-WA0004.jpeg

Graty, zdążyłeś zanim wykastrowany crosstrek go wyparł. Masz kamerę z przodu i spryskiwacz na ES, Navi no i dual x-mode z e- boxerem: 166KM i 260Nm. CVT z M mode i łopatkami , a nowy już sporo z tego tego nie ma. Ciesze sia Twoją radoscia .

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CUV napisał(a):

Graty, zdążyłeś zanim wykastrowany crosstrek go wyparł. Masz kamerę z przodu i spryskiwacz na ES, Navi no i dual x-mode z e- boxerem: 166KM i 260Nm. CVT z M mode i łopatkami , a nowy już sporo z tego tego nie ma. Ciesze sia Twoją radoscia .

Dzięki, nawet nie wiedziałem, że aż tak zyskałem .  Zastanawiałem się nad nowym Crosstrekiem,ale musiałem kupić Subaru do końca roku bo nowe mają być od kwietnia 2024 . Długo jeżdżę i jestem bardzo zadowolony z poprzedniego XV , mam nadzieję że będzie tak i tym razem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meci napisał(a):

Dzięki, nawet nie wiedziałem, że aż tak zyskałem .  Zastanawiałem się nad nowym Crosstrekiem,ale musiałem kupić Subaru do końca roku bo nowe mają być od kwietnia 2024 . Długo jeżdżę i jestem bardzo zadowolony z poprzedniego XV , mam nadzieję że będzie tak i tym razem . 

Mam nadzieję , że się nie zawiedziesz ja po 20 miesiącach mam 65 kkm i nieustający banan na twarzy jak gdzieś jadę. 
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji jak ktoś będzie zainteresowany,  to moje XV I gen. 2.0 manual   będzie od Nowego Roku na sprzedaż .  FVAT 23% .Dam ogłoszenie na forum :) . Pasuje do tematu co zamiast XV - inne XV .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rok z Bagien napisał(a):

 

Szczególnie na rondzie.....

Podobno ktoś już pracuje nad  manetkami do samodzielnego zamontowania, więc jak ktoś się nie przyzwyczai będzie miał inną opcję..Choć uważam, że Tesla.powinna albo .montować standardowo albo umożliwić fabryczne zamontowanie jako opcja, nawet za dopłatą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem kilka godzin, nie jest źle z kierunkami kwestia przyzwyczajenia, ale niebawem będzie wajcha do zakupu od chłopaków którzy już robią sexybuttons

Edytowane przez giepa
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...