Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, aflinta napisał:

Na Superba też tyle można było poczekać ;)

nie tylko generalnie na niektóre Skody terminy podobne, z zaznaczeniem że może się wydłużyć:biglol: To co jak wprowadzą elektryki, będziemy teraz dla wnuków zamawiali:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 15:33, llkuba napisał:

Jesteśmy jedynym krajem w UE który nie ma elektrowni atomowej.

Nie do końca, bo elektrowni jądrowych nie posiadają i nie posiadali również: Austria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Grecja, Irlandia, Luksemburg, Łotwa, Portugalia. Do listy można by jeszcze dopisać Litwę i Włochy, które swoje wszystkie reaktory energetyczne już wyłączyły.  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Nie do końca, bo elektrowni jądrowych nie posiadają i nie posiadali również: Austria, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Grecja, Irlandia, Luksemburg, Łotwa, Portugalia. Do listy można by jeszcze dopisać Litwę i Włochy, które swoje wszystkie reaktory energetyczne już wyłączyły.  

Można sprawdzić na mapce. Dane które podałem przekazali na SEP kilkanaście lat temu.

 

 

europa.gif.9ad3ab94d6082729907a9f54fdd63e29.gif

 

Mapka może nie być aktualna.

 

4 minuty temu, subarutux napisał:

Czyli prąd produkują z węgla, którego nam używać nie wolno?

 

Nie koniecznie prąd może być kupowany od innego kraju. 

 

 

Są też inne źródła energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako taką ciekawostkę którą dowiedziałem się w tym roku na SEP to, że w planach mieliśmy kupować "prąd" od Ukrainy ale ktoś ukradł linię przesyłowa wysokiego napięcia. Okazało się, że po naszej stronie :facepalm:. A wszyscy myśleli, że od strony Ukrainy :facepalm:.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2019 o 19:06, carfit napisał:

Po ponad szesciu miesiącach oczekiwania , przyszedł dziś :)
747f2f6427eb492630d6b0663be1f481.jpg
efea7400d6871e288c4e16f9d882c3e9.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Carfit nie obraź się ;)

Ale on jest tak "śliczny", że mogą go tylko pokochać jego rodzice: Multipla i Rodius 

;)

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Carfit nie obraź się
Ale on jest tak "śliczny", że mogą go tylko pokochać jego rodzice: Multipla i Rodius 


Właśnie dlatego jest piękny :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I odebrany !!! Jest bajka , warto było czekać :)
c472b3648bad211c7da38f91222560e0.jpg
69ad88215fc87d4ca8e64b866249daaf.jpg
8c20976bb48c9e611fa22bf4828a9884.jpg
e851a372fc6484f28519eba7ea5eae51.jpg
9599dc021e8e0f2e30f92fd1f5d8d89d.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.05.2019 o 04:16, tuningmaster napisał:

Nie wiem jak u was ale w Wrocławiu są specjalne spoty gdzie można podładować elektryka za darmo.

W takiej dziurze jak Nowy Sącz są trzy stacje ładowania ( szybkiego ) i wszystkie bezpłatne !!! no teraz w sumie 4 , bo sobie sobie zrobiłem w firmie :D

1. sam środek rynku w N.S. finansowana przed sądeckie wodociągi ( ale prawie non stop zajęta przez straż miejską ) :(

2. Galeria sandecja na 3 stanowiska 

3. Ołtarz Papieski w Starym Sączu 

 

Ale tych aut elektrycznych trochę już jest , z tego co wiem jest w Sączu i bliskich okolicach ok 7 Tesli , 3 Nissany Leaf , 2 Mitsubishi I-Miev , 1 Mitsubishi Out ( straż miejska ) i  mój Smart :)

Zrobilem 500km i jestem zachwycony elektrykiem , serio , na miasto to jest rewelacja !!! Zasię teoretyczny to 160km , praktyczny w mieście , bez oszczędzania , czyli klima , radio , otwieranie zamykanie dachu , bez trybu ECO ok 120 km , więc dla mnie ładowanie mniej wiecej co 3-4 dni . Koszt pełnego ładowania z gniazdka domowego , nocna taryfa , wychodzi ok 7 zł więc praktycznie nic . Zużycie energi na mieście ok 15KV na 100km , więc koszt przejechania 100km to niecałe 5 zł przy taryfie nocnej , 0 zł jak ładowane w punkcie za free , 9 zł u mnie w firmie gdzie mam prąd za 0.6 PLN/KW . Przegląd auta co 20 tys. i kosztuje 250 zł :biglol:

Brak oleju, filtrów ( oprócz kabinowego ) 

Ja wiem że te auta są jeszcze dużo za drogie , i za róznicę w cenie miedzy benzynowym a elektrykiem , można kupić tyle paliwa że elektryk predzej sie zepsuje jak zwróci , ale to nie o to chodzi , ta cisza w aucie , szelest i moment obrotowy dostępny od 0 , parkowanie za free , przy najlepszych miejscach w galerii , bezpieczna i szybka jazda bus pasem , ładowanie w domu ( warto dokupić sobie ładowarkę 16A ) pełne ładowanie z gniazdka 220V ,ok 3,5 h . jak ktoś chce może podłączyć 380-400V , wtedy koszt ładowania jeszcze spada , i ładuje się ok 45 min. 

Dla mnie to są naprawde wielkie plusy , ale od razu mowie , nie jestem i nie będe długo gotowy na auto typu Tesla , Audi E-tron itd. do dalszych podróży , to jeszcze w Polsce nie ten etap. 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iktorn napisał:

Carfit ile w takim razie za takiego jak Ty masz trzeba wyłożyć??

Ceny zaczynają się od 95 tys. ja po rabatach , wersja cabrio , pakiet Brabus , + opcje zapłaciłem 125 k .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ThorG. napisał:

na początku niedowierzasz, a potem - niezły fun jest 

 

Miałem dokładnie tak samo. Wysiałem i z przykrością stwierdziłem że to jest niestety przyszłość. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, carfit napisał:

Ceny zaczynają się od 95 tys. ja po rabatach , wersja cabrio , pakiet Brabus , + opcje zapłaciłem 125 k .

 

ojj dużo... Szoda, że tak wiele się mówi o pozytwnym wpływie samochodów elektrycznych a negatywnym spalinowych i nic nie robi się w kierunku tego by wyprzeć samochody spalinowe...Przynajmniej można by zacząć od przedsiębiorców, odliczenie całości vatu, lub inne ulgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, iktorn napisał:

 

ojj dużo... Szoda, że tak wiele się mówi o pozytwnym wpływie samochodów elektrycznych a negatywnym spalinowych i nic nie robi się w kierunku tego by wyprzeć samochody spalinowe...Przynajmniej można by zacząć od przedsiębiorców, odliczenie całości vatu, lub inne ulgi

Niskie limity emisji i kary za ich przekraczanie to wlasnie takie podchody zeby coś ruszyć bez naruszania budżetu.  Elektryki moga staniec żeby limity flotowe sie zgadzaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, iktorn napisał:

ojj dużo...

pewnie że dużo , Smart nigdy tani nie był , a na rok 2019/20 jak Smart zaprzestał zamówień na silniki spalinowe , podrożało jeszcze bardziej i teraz dealerzy wyczuli rynek i Smarty schodzą jak ciepłe bułeczki , czekać trzeba ponad pół roku , ssanie rynku jest ogromne . 

Przykład , bez pakietu Brabus i NightSky 

https://www.otomoto.pl/oferta/smart-fortwo-eq-white-i-brown-edition-brabus-tailor-made-eq-ID6BL82f.html#59ca654438

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, subleo napisał:

Gwarancja na baterię 100 tys. km? A co potem? Jaka będzie wartość rezydualna takiego auta?

A co mnie to obchodzi ? :biglol: 

Ja za trzy lata go zmieniam i oddaje dealerowi , nie wyobrażam sobie kupować takiego auta i zostać z nim na długo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, subleo napisał:

Gwarancja na baterię 100 tys. km? A co potem? Jaka będzie wartość rezydualna takiego auta?

 

gwarancja na baterie dotyczy jej sprawności a nie naturalnej utraty pojemności 

natomiast nowoczesne baterie w samochodach "starzeją" się, że tak powiem godnie  ;)

 

screen-shot-2018-04-14-at-2-56-15-pm.jpg

https://electrek.co/2018/04/14/tesla-battery-degradation-data/

to akurat przykład dla Tesli, można zaryzykować stwierdzenie, że inny producenci w temacie baterii właśnie osiągają ten poziom

 

co istotne nawet jeśli jej pojemność spadnie powiedzmy do 70% początkowej to są i raczej będą poszukiwane na rynku wtórym jako bazy do budowy magazynów energii

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...