Skocz do zawartości

Opony na zimę


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MaMis napisał:

Cooper-y już założone? Jakie wrażenia z jazdy? 

Z którego tyg i roku są twoje opony? W sklepach internetowych nie widzę info z DOT.

Tak, już na nich jeżdżę. Są ciche, nie huczą. Opony z tego roku. Dokładną datę wpiszę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MaMis napisał:

Dzięki. Podaj jeszcze na którym portalu kupiłeś jeśli to nie problem. 

Data na oponach to 2418. Kupiłem przez allegro. Faktura z "Aniołek Opony i Felgi" Ewa Aniołek, dostawcaopon.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałem się na Goodyear UG Performance SUV G1. Mimo, że na oponeo kosztowały 780zł (chyba tam są najdroższe lub jedne z droższych - aktualnie 788zł) to kupiłem na luxgum (651zł) - błyskawiczna przesyłka kurierem, zamówienie w piątkek, odebrałem w poniedziałek rano (48zł + 6zł za pobranie).

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Knurek1111 nabyłeś XV? 

 

Ja od wczoraj zasuwam już na zimówkach, przy okazji wyszło, że TPMS  zareagował na brak czujników po jakichś 30 km jazdy. Także niech każdy sobie odpowie na pytanie o sens instalowania drugiego kompletu czujników i ich wpływ na bezpieczeństwo przy przebitej oponie...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lipiec 2019 - wtedy pewnie tak albo przejmie ktoś z rodziny i go zajezdzi :) A ja znów bede mógł się poczuc jak młodzian w nowej karocy - może jakiś vag w 1,8tsi z dsg 4x4  mnie do siebie przekona ;) 

czas pokaże . Musi być podwyższony, dobrze wyciszony, miec dynamiczny motor, awd nie wymagam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, GREGG napisał:

@Knurek1111 nabyłeś XV? 

 

przy okazji wyszło, że TPMS  zareagował na brak czujników po jakichś 30 km jazdy. Także niech każdy sobie odpowie na pytanie o sens instalowania drugiego kompletu czujników i ich wpływ na bezpieczeństwo przy przebitej oponie...

Po 30km?:blink: A przez ten czas co pokazywał? Możne na zmiany reagują szybciej, niż na szok spowodowany brakiem

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zyzol nic nie pokazywał, tzn. zachował stare odczyty, czyli dopiero po dłuższym czasie się zorientował, że coś jest nie tak. Zresztą już chyba było gdzieś o tym, że TPMS reaguje ze sporym opóźnieniem. No ale jak już się dowiedział, że nie ma czujników to świeci cały czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 PLN to ok. 27-30 EUR. Ale czy to tylko przelozenie opon, czy jeszcze wywazenie? 

 

W Austrii place dwa razy do roku ok. 50 EUR - na ta cene sklada sie:

- kazdorazowe wywazenie kol, 

- przelozenie kol

- programowanie czujnikow

- przechowywanie kol do nastepnej wymiany. 

 

Aha, Kawe maja gratis, dlatego pije dwie ;)

 

Jezdze do ASO ze wzgledu na czujniki w Levorgu i mam drugi komplet oryginalnych felg z czujnikami. W XV zmienialem u gumiarzy (brak czujnikow), ale od kiedy moj nowy Salon Subaru ma dla mnie atrakcyjne ceny za opony (w tym montaz, wywazenie, przekladke i programowanie gratis), to nawet nie chce mi sie rak brudzic by byc moze zaoszczedzic 10-20 EUR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kolan napisał:

Czy cena 120zł za wymianę samych opon w serwisie to dużo?

dużo . W zakładzie zajmującym sie wulkanizacja profesjonalnie zapłacisz około 80pln - im mniejsze koło tym taniej.

9 minut temu, Christoph napisał:

Ale czy to tylko przelozenie opon, czy jeszcze wywazenie? 

nie no jaja sobie robisz ? :)

Wyważenie robi się każdorazowo przy zmiane opon - nie istnieje serwis wulkanizacji który wypuści Cie od siebie bez wyważenia kół - a że niektóre robią to na odwal ze "bije" na kierownicy  to już inna sprawa .

W dniu 20.10.2018 o 10:17, GREGG napisał:

Zresztą już chyba było gdzieś o tym, że TPMS reaguje ze sporym opóźnieniem.

w Skodzie działa natychmiastowo ;) Ale tak wiem wiem to nie ta półka :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolan napisał:

Czy cena 120zł za wymianę samych opon w serwisie to dużo?

 

12 minut temu, Karas napisał:

nie no jaja sobie robisz ? :)

Wyważenie robi się każdorazowo przy zmiane opon -

 

Mam raczej slabe poczucie humoru. Podana informacja jest napisana nieprecyzyjnie, wiec dopytalem, jesli mozna. Majac doswiadczenie z niektorymi serwisami i gumiarzami w srodku sezonu, nie jest to dla mnie taka oczywista sprawa. Zdarzalo mi juz wracac do gumiarzy - bo 2 kola byly zle lub wcale wywazone (bo kto inny zakladal, a kto inny wywazal i przy stu kompletach o moich zapomnial, bo ciezarki wygladaly na swieze, itp. ). Bywa i tak. Dlatego zawsze pytam i to nawet dwa razy. 

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...