Skocz do zawartości

Opony na zimę


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze panstwa, zima u mnie ma sie ku koncowi, tak samo jak opony.
Obecnie koncze juz jazde na chyba oponach michellin z kolcami.

Kolce zaczynaja wypadac, znaczy generalnie opona sie konczy, pomimo ze bieznik jest gleboki.

Szukam opon o dobrych wlasciowsciach, ktore sa w miare ciche.

Opony jakie mam zalozone na zimowe felgi to 215/65 R16.

Czy na takie felgi zaloze standard wielkosci do XV 255/55 R17?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paweł Paco Kalicinski napisał:

Opony jakie mam zalozone na zimowe felgi to 215/65 R16.

Czy na takie felgi zaloze standard wielkosci do XV 255/55 R17

:blink:

czy dobrze  rozumiem na felge 16 calową chcesz założyc opone 17 calowa? - fizycznie nie mozliwe .na flege 16 calową tylko opony 16 calowe( r16), na felgi 17 calowe opona 17 calowa(r17)

kolejna rzecz homologowana opona do XV to 225/55/17 lub 215 (zimowa) absolutnie nie 255/55/17. Na zime poleca się węższą opone  tzn 215

 

a jeżeli do XV chcesz założyć 16 calową felgę ( r16) to odpal kalkulator opon  i poszukaj rozmiaru opony o średnicy najbardziej zbliżonej do homologowanej 225/55/17

https://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienniki-opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karas napisał:

zgodnie z kalulatorem opon możesz założyc

205/65 R16  
215/65 R16  
225/60 R16   - najbardziej zblizona srednicą do homologowanej 225/55/17

Jak widzisz zalozone mam zgodnie z kalkulatorem.

Jednak jak juz wiem obecnie na felgi ratuja mnie R16 wiec szukac zapewne bede opon w rozmiarze 225/60 R16 skoro tak piszesz.
Pytanie jednak:
Jakie opony zalozyc. Jakiej firmy, co polecacie.
Rozmiar jest ogarniety, pozostaje tylko co zalozyc. Wybor opon to kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Paweł Paco Kalicinski napisał:

Dlaczego rzekomo?
 

Nic złośliwego, po prostu nie byłem CIę odwiedzić, stąd przypuszczenia, ale widzę, że trafne :D

Bierz jakiegoś agresora. Na Wasz klimat Nokiany powinny zrobić, na pewno będą cichsze od kolcy, ale nie najcichsze.

 

Ja najbardziej zadowolony byłem z Nokianów WRd4. Cena/jakość dla mnie bajka, 300 koni nie było im straszne, ale gdybym mieszkał w górskich rejonach, lub tych gzie śniegu jest więcej, jak go nie ma szukałbym czegoś bardziej agresywnego właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie, wczesniej mialem nokiany, ale od 10 lat w kazdym samochodzie na zime mialem kolce. Na przyszly sezon chce jednak zalozyc juz zwykle, bo raz, ze wprowadzaja coraz wiecej oplat, a dwa, ze w wiekszosci poruszam sie po E39, ktora jest czarna.
Chociaz na takiej drodze, tez kolce sie na nic nie przydaja :D

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem konketnej odpowiedzi do konkretnego modelu, dlatego nawet nie sprawdzalem na ogolnym forum a na forum modelu.
W moim przekonaniu latwiej uzyskac informacje, od uzytkownikow konkretnego modelu...

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I PO BUŁKI BĘDZIE MOŻNA CHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ;
BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD UPUSZCZĄ BUŁKĘ NA PODŁOGĘ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ayu napisał:

Panowie, przez takie klonowanie tematów robi się bałagan na forum...

Tamten temat powstał w czasach gdy na forum była setka osób a wszystkie jeżdżące modele Subaru były praktycznie wariacją tej samej konstrukcji. Teraz kilkanaście lat później aut jest całe multum i niekoniecznie gumy z Imprezy MY96 będą dobrą rekomendacją dla FXT18 czy XV. A doskonale wiemy, że rozmiar ma znaczenie i ta sama guma w różnych rozmiarach nie koniecznie będzie tą najlepszą.

@Paweł Paco Kalicinski nie trzeba krzyczeć. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aflinta napisał:

Tamten temat powstał w czasach gdy na forum była setka osób a wszystkie jeżdżące modele Subaru były praktycznie wariacją tej samej konstrukcji. Teraz kilkanaście lat później aut jest całe multum i niekoniecznie gumy z Imprezy MY96 będą dobrą rekomendacją dla FXT18 czy XV. A doskonale wiemy, że rozmiar ma znaczenie i ta sama guma w różnych rozmiarach nie koniecznie będzie tą najlepszą.

@Paweł Paco Kalicinski nie trzeba krzyczeć. 

 

To o olejach też dla każdego modelu osobno jakby analogicznie patrzeć...B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dako napisał:

Zmieniać już na letnie? na Wielkanoc czeka mnie trasa Gdańsk-lubelskie-Gdańsk  ale temperatury wciąż poniżej 10 stopni, jest sens?

No u mnie niby jest podobnie, ale chociaz bym chcial zmienic to jeszcze nei moge. Przy kontroli by mi dowalili mandat za jazde na letnich....kolejny.
Ciekawostka, na norweskiej stronie znalazlem testy opon zimowych i tu zaskoczenie na 2 miejscu
Sava Eskimo Ice, opona wyprodukowana w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Paweł Paco Kalicinski napisał:

Sava Eskimo Ice, opona wyprodukowana w Polsce

obecnie śmigam na bridgestonach blizzakach lm 32 również made in Poland i są to jedne z lepszych zimówek jakie miałem. Ludziska się zachwycają zagranicznymi produktami i nawet nie wiedzą że niektóre produkowane są w rodzimym kraju. :) Ja się poważnie zastanawiam nad letnimi debicami uhp2 bo podobno są mega   (niestety made in germany) . Czekam na jakieś testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karas napisał:

obecnie śmigam na bridgestonach blizzakach lm 32 również made in Poland

Przetrzasam wlasnie polskie strony, z mysla, ze bede w kraju to zakupie na miejscu, ale widze ze tego konketnego modelu SAVA nie ma.

Tak samo jak nie ma lidera testu czyli Continental ContiVikingContact 6

Do tego by bylo smiesznie SAVA HP to koszt ok 520zl, a tutaj Eskimo Ice 960NOK (czyli w sumie taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karas napisał:

obecnie śmigam na bridgestonach blizzakach lm 32 również made in Poland i są to jedne z lepszych zimówek jakie miałem. Ludziska się zachwycają zagranicznymi produktami i nawet nie wiedzą że niektóre produkowane są w rodzimym kraju. :) Ja się poważnie zastanawiam nad letnimi debicami uhp2 bo podobno są mega   (niestety made in germany) . Czekam na jakieś testy...

Może nie testy ale znalazłem stronkę z bardzo dużą liczbą moim zdaniem wiarygodnych opinii na temat tych dębic uhp2 http://wulkanista.pl/debica-presto-uhp-2/ Testy z tego co przeglądałem to zazwyczaj jakoś dębica albo w nich nie startuje, albo nie jest brana pod uwagę w zagranicznych automobilklubach takich jak adac czy autobild.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dla rozmiaru 255/55/18 ibiorę pod uwagę następujące opony zimowe: 

 

                                                                        oszczędność                 hamowanie na mokrym             głośność

Goodyear UG Performance SUV G1                    E                                                B                                     70dB

Pirelli SottoZero Serie 3                                         C                                                B                                     69dB

Continental WinterContact 850P                         C                                                C                                     72dB

Michelin PilotAlpin 5                                               C                                                B                                     68dB

 

Jakie są Wasze typy, opinie, doświadczenia ? Którą byście wybrali ??  :coffee:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...