Skocz do zawartości

Opony na zimę


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, GREGG napisał:

Nie wiem jak to jest, bo mam zawsze Subaru :P

to juz wszystko jasne ;)

12 minut temu, spawalniczy napisał:

W którym miejscu instrukcji znalazłeś te 100 Nm

jest w manualu specyfikacja rozdział chyba 12-8 według manuala

https://www.buddssubaru.com/assets/xvcrosstrek/2018-Subaru-Crosstrek-Owner-Manual.pdf

 

120Nm jak byk

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/24/2018 at 12:55 PM, MaMis said:

Bo oni ogólnie maja nierówno pod sufitem ale takbto jest jak najbliższa konkurencja Subaru jest w Bydgoszczy.

praktycznie na przeciwko salonu masz dobrego wulkanizatora z doświadczeniem który wie jak obchodzić się kołami i przechowa opony. Korzystam z ich usług od 5 lat bez żadnej uwagi. Kiedyś widziałem gdy pracownicy serwisu Mercedes przywozili im koła do wyważenie gdy sami nie dali rady. 

 

ten https://goo.gl/maps/nCdA9r2pego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Knurek1111 napisał:

 

No właśnie: w instrukcji znalazłem zalecenie żeby dokręcać z momentem 100Nm. W moich poprzednich subaru zawsze było 120Nm. Dziwne.

Zgrubnie zgadza się. W cytowanym temacie od 90 do 130:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2018 o 10:17, GREGG napisał:

Zresztą już chyba było gdzieś o tym, że TPMS reaguje ze sporym opóźnieniem.


Dzisiaj zakładałem zimówki (XV MY 2018). Zapomniałem sprawdzić wartości odczytu TPMS od razu, ale jak sobie o tym przypomniałem, po ok. 3-5 minutach to były już nowe.

 

W dniu 15.10.2018 o 16:14, moominko napisał:

Ja jednak zdecydowałem się na Goodyear UG Performance SUV G1. Mimo, że na oponeo kosztowały 780zł (chyba tam są najdroższe lub jedne z droższych - aktualnie 788zł) to kupiłem na luxgum (651zł) - błyskawiczna przesyłka kurierem, zamówienie w piątkek, odebrałem w poniedziałek rano (48zł + 6zł za pobranie).


Też założyłem ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krakbar napisał:

Dzisiaj zakładałem zimówki (XV MY 2018). Zapomniałem sprawdzić wartości odczytu TPMS od razu, ale jak sobie o tym przypomniałem, po ok. 3-5 minutach to były już nowe.

 

Widocznie całkowity brak odczytów jest bardziej zastanawiający dla systemu i musi nad tym dłużej pomyśleć :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaMis napisał:

Jeśli chodzi o hamowanie wcale nie chwali:) co z tego ze przyspiesza jeśli nie hamuje? 

Dokładnie tak. Przypomina mi to historię jak spadło sporo śniegu całkiem niespodziewanie i na parkingu osiedlowym gość próbował jakąś ośką posadzić auto na wolnym miejscu. Po kilku minutach musiał odpuścić bo nie był w stanie się przebić. Jak tylko odjechał kawałek to na letnich gumach zaparkowałem legaca sypiąc nieco śniegiem spod kół. Po wyjściu z auta zagadał do mnie kierowca ośki, że mam dobre gumy zimowe... jak mu wyjaśniłem, że auto jeszcze na letnich to mina jego była bezcenna :mrgreen: Niestety hamowania praktycznie na białym nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że na oponie typowo letniej jazda po śniegu to masakra. Natomiast Dueler jest opona wielosezonową - tak wynika z oznaczenia Mud + Snow . Znalazłem filmik na necie gdzie panowie testują ją na śniegu to wklejam. Próbowałem w zimie śmigać na sławnych geolandarach :) które nie miały ani trakcji na śniegu, ani hamowania a najgorsze było to że auto ześlizgiwało się na najmniejszym wzniesieniu i to w dodatku bokiem . A tu widzę ze na tych duelerach obk się jakoś tam odpycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krakbar napisał:

Na stronie Bridgestone Duelery są oznaczone jako letnie. Wielosezonowe to wg katalogu model Weather Control.

W US Dueler H/P Sport AS jest oponą wielosezonową:

https://www.bridgestonetire.com/tire/dueler-hp-sport-as/225-60r18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 13:51, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

Data na oponach to 2418. Kupiłem przez allegro. Faktura z "Aniołek Opony i Felgi" Ewa Aniołek, dostawcaopon.pl 

Wchodzę sobie na oponeo.pl a tam wszystkie Goodyear UG performance gen1 wyprzedane, nie wiadomo kiedy będą, a jeśli w ogóle będą, to znacznie droższe. :unsure:

Oprócz 'dostawcaopon.pl' macie jeszcze jakieś sprawdzone źródło ? 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blixten jak już pisałem ja kupiłem na luxgum i to wiele taniej niż na oponeo (Goodyear UG oczywiście), zamawiałem w piątek, kurier z pobraniem, kurier się pojawił w poniedziałek około 10.

[EDIT] właśnie widzę, że i tam nie ma...

[EDIT_2] A jakiego rozmiaru szukasz?

Edytowane przez moominko
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, moominko napisał:

https://www.ceneo.pl/55014362 bo cóż więcej zostaje? Ja tak właśnie luxgum znalazłem (opony kosztowały mnie 651zł/szt gdy w tym czasie na oponeo były po 780)

Dzisiaj już za późno, jutro sprawdzę 

Dziękuję :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Cooper Discoverer Winter. Podobnie jak w przypadku Discoverer A/T3 nie zawiodłem się. Cicha opona. Niestety większość sprzedających nie może gwarantować opon z 2018r a jedynie nie starsze niż 36 miesięcy czego nie chciałem. Udało mi się znaleść z dot 3118. Sprzedający na Allegro również podnieśli ceny z tygodnia na tydzień o jakieś 50-60 zł/szt. 

Nowe byty już założone -czekamy na śnieg :)

 

CB60C823-E8DE-4D14-ADAE-DC99B9AF6B95.jpeg

Widzielem tez Cooper Weather Master założone na Mercedes GLK. Wbrew moim obawom nie są zbyt agresywne. Trochę żałuje że ich nie wziąłem. 

Edytowane przez MaMis
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...