Skocz do zawartości

Opony na zimę


Paweł Paco Kalicinski

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Christoph napisał:

Ta sniezynka i cyferki to prosty wskaznik  przydatnosci opony jako opony zimowej. Podczas gdy cyferki wskazuja pozostala glebokosc profilu bieznika w milimetrach, o tyle sniezynka pokazuje minimalna dopuszczalna glebokosc profilu bieznika 4 mm jako opony zimowej. Tak dlugo jak jest sniezynka, tak dlugo opona jest dopuszczona do ruchu jako opona zimowa. Po osiagnieciu granicy 4mm sniezynka zniknie.

 

Dla przykladu w Austrii zaleca sie 4 / 4 / 4 - czyli opona zimowa: 4 jednakowe opony, 4 mm minimalnej glebokosci profilu bieznika i nie starsze niz 4 lata. 

 

Na podanej oponie masz glebokosc bieznika cos pomiedzy wytarte 8 a swieze 6mm i opona nadaje sie jeszcze jako zimowka :)

Tak właśnie myślałem. Dzięks. Ale trochę słabo z tymi oponami bo zakładając taki sam sposób eksploatacji, po przejechaniu kolejnych kilkunastu tysięcy kilometrów będę miał właśnie około 4 mm bieżnika :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nokian Wetproof SUV225/55 R19103VXL C |  A |  71dB

jedyny wielosezonowy produkt który można śmiało kupować. Opona która dzielnie radzi sobie na śniegu i deszczu a w lecie nie pływa ani nie piszczy. Co prawda nie będzie miała takiej przyczepności jak typowo letnia  ale jeżeli nie śmigasz agresywnie to bedzie git. Sam żałuje że w ubiegłym roku kiedy zmieniałem opony na nowe nie kupiłem tego modelu - ale wtedy to była nowość a ja po XV wole już z niczym nie eksperymentować :mrgreen: 

Edytowane przez Karas
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Doradźcie co byście wybrali:

Pirelli Scorpion Verde225/55 R1999V C |  B |  71dB 

czy 

Nokian Wetproof SUV225/55 R19103VXL C |  A |  71dB

:question:

Opona letnia do Mazdy, którą planuję pojeździć obecne i może przyszłe lato... 

 

Letnie to nie ten temat.

@Karas Nokian Wetproof SUV225/55 R19103VXL C |  A |  71dB to jest akurat letnia opona. Wetproof wielosezonowy ma inny bieżnik.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ayu napisał:

Letnie to nie ten temat.

@Karas Nokian Wetproof SUV225/55 R19103VXL C |  A |  71dB to jest akurat letnia opona. Wetproof wielosezonowy ma inny bieżnik.

słuszna uwaga.  temat o oponach zimowych więc z automatu myślałem  o  nokianach weatherproof a autorowi posta chodziło o letnie. Ale i tak brałbym nokiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ayu napisał:

Letnie to nie ten temat.

@Karas Nokian Wetproof SUV225/55 R19103VXL C |  A |  71dB to jest akurat letnia opona. Wetproof wielosezonowy ma inny bieżnik.

 

 

Tak, pamiętam, że to wątek o zimowych, a mi chodziło o letnią...  

Wiedziałem jednak, że tu najszybciej otrzymam pomoc, za którą Wam dziękuję :)

Zdradzę Wam jeszcze na koniec, że Nokiany, które zamówiłem zastąpią fabryczne Toyo Proxes, które służyły przez 7 sezonów, ...i to już koniec OT ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...