Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, MaMis napisał:

Żenada sprzedawać taki patent. Powinni montować w ramach akcji serwisowej żeby ludzie nie połapali się jaka fuszerka odwalona jest. Ja mam zawsze nawiew w trybie auto-nic nie słyszę. 

Powinni wymienić wadliwy element jakim jest silnik.

Przy najbliższej okazji zgłoszę to w serwisie, ale spodziewam się, że mechanik będzie miał problem aby usłyszeć ten sam dźwięk co ja. 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MaMis napisał:

Na 100% są wyszkoleni  aby słyszeć szelest banknotów lub twój pin w terminalu :)

hehe to to napewno

Powolutku odkrywacie wasze auta  ;)

Z tym wiatrakiem było to samo w XV I gen rocznik 2012-2013 . Po pierwszym liftingu w 2014 r problem wyeliminowano ( nie tylko ten )wyposażając XV w  wygłuszenie wiatraka.  Jak widac Japończycy nie uczą się na poprzednich konstrukcjach - dziwne.

A w ASO albo naprawią albo powiedzą ze TTTM albo doradzą żeby podgłośnić radio ... - temat przerabiałem :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Karas napisał:

w ASO albo naprawią albo powiedzą ze TTTM

Taką sytuację miałem w Corolli z silnikiem D4D: po przebiegu ok. 20 000km łańcuch rozrządu zaczął się luzować i ocierać się o prowadnice co też niestety szybko usłyszałem. 

Trzech serwisantów wmawiało mi "omamy słuchowe" , i dopiero czwarty usłyszał to co ja i zamówił zestaw części zgodnie z procedurą naprawczą, która znana była serwisowi wcześniej niż miało miejsce moje pierwsze zgłoszenie. 

Po tych doświadczeniach nie mam zamiaru wracać do Toyoty, która jak się okazało wcale nie jest tak "bezawaryjna" jak głoszą legendy. 

Odwrotną sytuację miałem z Nissanem Qashqai'em - miałem pierwszą generację, gdzie było sporo rzeczy niedopracowanych, ale właśnie serwis Nissana w Gdyni wspominam najlepiej z dotychczas mi znanych. 

 

Teraz pora sprawdzić kulturę handlową Subaru.

W przypadku hałasu wentylatora mojego XV, rozwiązań widzę kilka: 

1: można wymienić silnik elektryczny z wirnikiem,

2: można założyć osłonę, która występuje w OEMowych akcesoriach,  

3: można też odmówić klientowi

 

Wszystko "w rękach" serwisu - co wybiorą ?

Koszt ok. 200-300 w przypadku pkt 1 lub 2 i zadowolenie klienta, czy pkt 3 (gdzie części kupię i wymienię sam), ale więcej nie wrócę ? :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też hałasuje silnik dmuchawy - tyle że w OBK. Zgłaszałem na gwarancji - według ASO winny był liść. Niestety problem wrócił po gwarancji. Dźwięk jest specyficzny i bardzo wkurzający - słychać go na wolnych obrotach silnika, ale nasila się przy dodawaniu gazu, np. w czasie ruszania, by po zdjęciu nogi z pedału gazu zmniejszyć intensywność. Cały czas jest jednak nieprzyjemny - o metalicznym charakterze. Im zimniej na zewnątrz, tym mocniej słychać.

Szczerze mówią - pierwotnie myślałem, że to zaczęła hałasować CVT - zmyliła mnie ta zależność od obrotów silnika. Dopiero po kilku dniach wyłączyłem całkowicie klimatyzację i nastąpiła błoga cisza.

Muszę coś z tym zrobić, bo zaczyna mi mocno działać na nerwy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spawalniczy napisał:

Muszę coś z tym zrobić, bo zaczyna mi mocno działać na nerwy

Ciekaw jestem czy u Ciebie jest ten sam powód i ten sam dźwięk - oglądałeś wklejony przeze mnie filmik ?

Ten który występuje u mnie, na filmie jest ledwo słyszalny, ale występuję zaraz po 3 minucie 40 sekundach...  

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ovi napisał:

Czy może ktoś się orientuje czy będą jakieś zmiany (ulepszenia, dodatki) w XV w modelach wyprodukowanych w 19MY względem 18MY?

Podstawowe ulepszenie względem modeli sprzedawanych pod koniec 2018 to wprowadzenie silnika 2.0 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Blixten napisał:

Powiedzcie czy u Was też występuje ten dźwięk - jest to typowy hałas silnika elektrycznego, nie ma mowy o liściu czy innym zanieczyszczeniu, które wpadło do dmuchawy.... 

Też mam tak, słychać podczas postoju, jak wentylator dmucha na niskich biegach... Od momentu zakupu auta może raz albo dwa na to zwróciłem uwagę, niespecjalnie rzuca mi się w uszy.

 

2 minuty temu, Blixten napisał:

jakaś nowa konstrukcja  ? 

Nie przypuszczam. Pewnie jakieś drobne modyfikacje albo w wydechu albo oprogramowaniu. Jak się pojawi to się dowiemy. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aflinta napisał:

Przecież jest podgrzewana kierownica w E+, czujniki parkowania są w akcesoriach - tu raczej zmiany nie będzie.

E+ jest tylko w wersji 2.0, a dostępna będzie...no właśnie nie wiadomo kiedy. Aktualnie jest tylko 1.6 E, a tam nie ma podgrzewanej kierownicy.

Co do czujników parkowania, owszem są one w akcesoriach ale nie współpracują z systemem multimedialnym. Dlatego chciałem się dowiedzieć czy może są już jakieś przecieki, może będą ulepszenia.
Ale też nie łudzę się, że na 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ovi napisał:

E+ jest tylko w wersji 2.0, a dostępna będzie...no właśnie nie wiadomo kiedy. Aktualnie jest tylko 1.6 E, a tam nie ma podgrzewanej kierownicy.

 Co do czujników parkowania, owszem są one w akcesoriach ale nie współpracują z systemem multimedialnym. Dlatego chciałem się dowiedzieć czy może są już jakieś przecieki, może będą ulepszenia.
Ale też nie łudzę się, że na 100% :)

No to napisałem, że 2.0 pojawi się znowu w przyszłym roku. @Andrzej Koper jak dobrze pamiętam wspominał coś o połowie 2019? Nie chcę szukać. :)

Czujników parkowania nie ma w standardzie w OBK, więc tym bardziej w XV bym się ich nie spodziewał. Ulepszenia... Kaizen... no coś z pewnością się zmieni, ale będą to drobiazgi wprowadzające powiew ale tak subtelny by nie zdmuchnąć kwiatu (prze)kwitnącej wiśni :D Większe zmiany tylko przy lifcie albo wręcz z nowym modelem. 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam polityki Subaru przy takich modernizacjach ale widzę z doświadczenia, że tak jak piszesz

3 minuty temu, aflinta napisał:

Ulepszenia... Kaizen... no coś z pewnością się zmieni, ale będą to drobiazgi wprowadzające powiew ale tak subtelny by nie zdmuchnąć kwiatu (prze)kwitnącej wiśni :D Większe zmiany tylko przy lifcie albo wręcz z nowym modelem. 

w Japońcach większe zmiany to tylko FL lub nowa generacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy co ma wersja USA a czego nie ma EU np np automatyczny hamulec cofania rab czy rba i to się pewnie pojawi vo to proste, może pojawić się kamerka w lusterku po lewej jak w obecnych Foresterach?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał:

Taką sytuację miałem w Corolli z silnikiem D4D: po przebiegu ok. 20 000km łańcuch rozrządu zaczął się luzować i ocierać się o prowadnice co też niestety szybko usłyszałem. 

Trzech serwisantów wmawiało mi "omamy słuchowe" , i dopiero czwarty usłyszał to co ja i zamówił zestaw części zgodnie z procedurą naprawczą, która znana była serwisowi wcześniej niż miało miejsce moje pierwsze zgłoszenie. 

Po tych doświadczeniach nie mam zamiaru wracać do Toyoty, która jak się okazało wcale nie jest tak "bezawaryjna" jak głoszą legendy. 

Odwrotną sytuację miałem z Nissanem Qashqai'em - miałem pierwszą generację, gdzie było sporo rzeczy niedopracowanych, ale właśnie serwis Nissana w Gdyni wspominam najlepiej z dotychczas mi znanych. 

 

Teraz pora sprawdzić kulturę handlową Subaru.

W przypadku hałasu wentylatora mojego XV, rozwiązań widzę kilka: 

1: można wymienić silnik elektryczny z wirnikiem,

2: można założyć osłonę, która występuje w OEMowych akcesoriach,  

3: można też odmówić klientowi

 

Wszystko "w rękach" serwisu - co wybiorą ?

Koszt ok. 200-300 w przypadku pkt 1 lub 2 i zadowolenie klienta, czy pkt 3 (gdzie części kupię i wymienię sam), ale więcej nie wrócę ? :D

 

 

 

 

Daj znać co powiedzą w ASO - wybiorę się tez z ciekawości. Delikatnie słyszę to ale gdyby nie wasze doniesienia nie słyszałbym także dzięki !!:(

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MaMis napisał:

Daj znać co powiedzą w ASO - wybiorę się tez z ciekawości. Delikatnie słyszę to ale gdyby nie wasze doniesienia nie słyszałbym także dzięki !!:(

Ot czasami lepiej nie wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blixten napisał:

No właśnie - przepraszam, tych, którzy wcześniej tego nie słyszeli, a słyszą przeze mnie. :unsure:

 

Dzisiaj i jutro nigdzie nie jadę i mam nadzieję, że do środy zapomnę o tych szmerach i życie dalej będzie piękne :P;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy oglądałem "bieda" wersje, 1,6 Trend. Jak dla mnie bez relingów, i bez tych srebrnych a'la chrom pasków na oknach dobrze wygląda. Jakby tak jeszcze zastosować parę własnych pomysłów usuwających wszelki chrom to wyjdzie Night Eagle jak w Jeepie;)

Edytowane przez TomekNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blixten napisał:

Trzech serwisantów wmawiało mi "omamy słuchowe" , i dopiero czwarty usłyszał to co ja

 

2 godziny temu, Blixten napisał:

No właśnie - przepraszam, tych, którzy wcześniej tego nie słyszeli, a słyszą przeze mnie. :unsure:

Plejady to imo nie są auta dla użytkowników wysoko wrażliwych na różne dźwięki wydobywające się z auta ;) Tych dziwnych dźwięków wraz z upływem czasu może być - nie twierdze że będzie -coraz więcej... A to potrafi wyprowadzić z równowagi biorąc pod uwagę ile ten samochód kosztował. Wtedy zaczynają się kombinacje z wyciszaniem , przyklejaniem jakiś gąbek pod tylne zawieszenie itp itd :D

 

8 godzin temu, Blixten napisał:

po przebiegu ok. 20 000km łańcuch rozrządu zaczął się luzować i ocierać się o prowadnice co też niestety szybko usłyszałem. 

Trzech serwisantów wmawiało mi "omamy słuchowe" , i dopiero czwarty usłyszał to co ja i zamówił zestaw części zgodnie z procedurą naprawczą, która znana była serwisowi wcześniej niż miało miejsce moje pierwsze zgłoszenie. 

awarią bym tego nie nazwał bo auto jeździło i pewnie z tym łańcuchem zrobiłoby ze 100k km ale faktem jest ze przyczyniłoby się do bardzo poważnej awarii w niedalekiej przyszłości. A t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karas napisał:

 

Plejady to imo nie są auta dla użytkowników wysoko wrażliwych na różne dźwięki wydobywające się z auta ;) Tych dziwnych dźwięków wraz z upływem czasu może być - nie twierdze że będzie -coraz więcej... A to potrafi wyprowadzić z równowagi biorąc pod uwagę ile ten samochód kosztował. Wtedy zaczynają się kombinacje z wyciszaniem , przyklejaniem jakiś gąbek pod tylne zawieszenie itp itd :D

 

awarią bym tego nie nazwał bo auto jeździło i pewnie z tym łańcuchem zrobiłoby ze 100k km ale faktem jest ze przyczyniłoby się do bardzo poważnej awarii w niedalekiej przyszłości. A t

Nigdy nie mówiłem, ze wcześniejsze serwisy miały ze mną łatwo B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...