Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Używka, wysiedziana, do tego Skodziarz pisze, że to szrot jest...

Jeszcze mało wysiedziana :P Poza tym ma dodatkowo: hak, składane lusterka i matę w bagażniku. A w gratisie nowe opony zimowe. Tata na pewno doceni :) Po twardych negocjacjach 125. No nie może być mniej, bo dopłata do Forka XT i tak duża :wacko:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TomekNN napisał:

poprzez brak  benzynowych Hondy HRV awd, at i Mitsubischi ASX awd, at. Ale jest Toyota CHR, Hyundai Kona 1,6 t-gdi ,

 

Akurat z Mitsubishi jest u nas bezpośredni konkurent dla XV - Eclipse Cross. Z kolei te autka typu chr czy kona są typowo miejskie, dorosłemu facetowi ciężko się w tym w ogóle zmieścić za kierownicą

Dlatego najlepiej porównywać XV do ideału czyli wiadomej marki na S, a nie jakichś innych azjatyckich ywynalazków ;) Wtedy łatwiej wykazać, że przepłaciliśmy grubo za tanie produkty dustero-podobne :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Christoph napisał:

Klientela Subaru niewiescieje, bo auta coraz bardziej jakies takie nijakie. 

 

Tu akurat masz pełną rację - podokładali EyeSight, Android Auto, Apple Car Play... i się ludzie jak muchy zlecieli. 

Również w Austrii gościówka z salonu była w szoku, jak szybko się nowe XV sprzedaje.

 

Na żaden z poprzednich modeli Subaru nawet nie zwróciłbym uwagi, ani nie wziął pod uwagę jako potencjalny zakup (tak, Levorg też odrzucał ;) ), a tutaj jednak mnie przyciągnęli... 

Ale chyba nie warto było tych nowych ściągać, bo marudzą za bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GREGG napisał:

 

Akurat z Mitsubishi jest u nas bezpośredni konkurent dla XV - Eclipse Cross. Z kolei te autka typu chr czy kona są typowo miejskie, dorosłemu facetowi ciężko się w tym w ogóle zmieścić za kierownicą

 

Mam inne zdanie, ale jeśli czyjeś odczucia są takie, że XV jest tak duży, to nic nie stoi na przeszkodzie porównywać go do większych. Toyoty Rav4, Hondy CRV, Mitsubischi Outlander, Kia Sportage, Hyundai Tucson. Tylko wtedy okaże się, że Subaru XV jest bezkonkurencyjne cenowo.:D

Edytowane przez TomekNN
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TomekNN napisał:

, ale jeśli czyjeś odczucia są takie, że XV jest tak duży, to nic nie stoi na przeszkodzie porównywać go do większych. Toyoty Rav4, Hondy CRV, Mitsubischi Outlander, Kia Sportage, Hyundai Tucson

 

Nie, nie jest aż tak duży. Jest kompaktowy, większy niż chr i kona, mniejszy niż te które wymieniłeś (dla nich odpowiednikiem jest Forester). Wielkościowo idealnym odpowiednikiem XV jest np. mitsubishi eclipse cross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości:

RAV4 - dłuższa niż XV o 15 cm - czyli już nie ten segment

Tucson - identyczna długość - można porównywać

Sportage - identyczna długość - można porównywać

CR-V - dłuższa niż XV o 15 cm - czyli już nie ten segment

Outlander - dłuższy niż XV o 25 cm - czyli już nie ten segment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie, coś jest nie tak, Kona, CHR są małe, a wielokrotnie wymieniane Yeti długości Kony jest już OK. Proponuję zaakceptować, że XV w swojej kategorii jest duży, czytaj długi i skupić się nad innymi sprawami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ovi napisał:

 

Wymiarowo dla mnie to praktycznie to samo. Bryła RAV4 owszem większa, ale dla mnie to to samo.

 

Teraz porównaj długość XV do Forestera. Jak ktoś patrzy tylko na długość to XV jest mistrzem świata w swojej kategorii. A inne parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TomekNN napisał:

wielokrotnie wymieniane Yeti długości Kony jest już OK

 

A to tylko ja wymieniam z uwagi na to, że się z niego przesiadłem - nie twierdzę, że to auto z tej samej kategorii wielkościowej :huh: Choć w środku, poza miejscem z tyłu, faktycznie podobne. A taka kona, mimo, że tak długa jak Yeti, w środku jest w porównaniu z nim malutka :lol: 

Pokręcone te dyskusje na temat klas samochodów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Skodziarz napisał:

 

Pokręcone te dyskusje na temat klas samochodów ;) 

 

Nie musza takie być, wystarczy przyjąć kryteria pozycjonowania takie jakie są na świecie. XV jest w tej samej grupie co Jeep Renegade, Honda HRV, Toyota CHR, Kona itd. OK jest najdłuższy, ale może zacząć też rozmawiać o innych parametrach, czy może "długość ma znaczenie", jest najważniejsza:biglol:

Edytowane przez TomekNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Faktycznie  to już 5000 postów :puchar:    Na chwile obecną XV jest za dobrym autem żeby się go pozbyć. Pisze poważnie. Ma imo swoje wady ( m.in ASO )o których gdybym wiedział na początku nie kupiłbym w życiu. Natomiast 3-4 letnią używkę za 40-50k pln jak najbardziej.

Wziałem na 5 lat , za rok dostane na niego grosze  a ten skurczybyk jest kompletnie bezawaryjny ( w dodatku pieszczony, dbany, garażowny )  i pewnie będzie jeszcze przez lata bo w nim zwyczajnie nie ma co się zepsuć. I pewnie zostanie w rodzinie ... Nowego Subaru raczej już nie kupie.  Zycie jest za krótkie żeby jeździć tymi samymi autami. Skoda jest ok , mocno mysle nad podwyższonym golfem variantem 4x4 z dsg albo jakimś hundajem z dsg bo tak jak napisałem coś trzeba będzie wziąć. . Czas pokaże :)  Natomiast nie wydaje mi się żeby w Subaru coś poważnego zmieniło się do tego 2019 roku. Nowe modele z nowymi silnikami, beznyniaki z dpf'ami... - nie dla mnie mam za małe cojones :biglol: 

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Karas napisał:

Natomiast nie wydaje mi się żeby w Subaru coś poważnego zmieniło się do tego 2019 roku

Paaanie, tam się nic nie zmieni do końca tej marki - Subaru wykupi prędzej czy później całkowicie Toyota, uzyje tego, co będzie chciała w hybrydach i na tym będzie koniec legendy ;)

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karas napisał:

Imo zle to wszystko porównujecie . XV to podwyższona impreza czyli  HB i z tym to trzeba to zestawiać. taki golf cross country

takie mam przemyslenia po latach ;)

 

Golf ma 425 długości, czyli jest troszeczkę dłuższy od Kony i dużo krótszy od XV. Błąd porównań moim zdaniem jest w założeniu, długość samochodu w danej kategorii SUV jest tylko jednym z kryteriów oceny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eddie_gt4 napisał:

Niedlugo wchodzi Kia Ceed Cross i biorac pod uwage to, jak fajnym autem jest obecny Ceed, mysle, ze Cross moze byc b.fajna opcja na podwyzszonego muejskiego HB (jakim w sumie jest XV)

 

Ale Ceed Cross będzie miał z 17-18 cm prześwitu i brak 4x4 - czyli zimą przy wyciągu nie poszalejesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Skodziarz napisał:

 

Ale Ceed Cross będzie miał z 17-18 cm prześwitu i brak 4x4 - czyli zimą przy wyciągu nie poszalejesz ;) 

 

nie wiem skad masz takie info - ja czytalem, ze AWD ma byc w opcji ;)

 

17-18 cm to wystarczajaco duzo w miejskich dzunglach, z kolei 22 cm, jak ktos nie jezdzi czesto po szutrach czy innach bezdrozach, to troszke przerost formy nad trescia, imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...