Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, GREGG napisał:

Skoro problem występuje podczas jazdy w korku, to chyba nie jest to związane ze stopniem dociskania gazu? w korku można się tylko powoli toczyć

Trochę jest, bo problem występuje między 1000-2000 obrotów. Jeżeli dłużej pozostajesz w tym zakresie, to potrafi szarpnąć. Jeżeli mocniej wciśniesz gaz i silnik szybko wchodzi na obroty, problemu nie ma.

Skoro owe szarpanie nie występuje u wszystkich, to czy na pewno jest to tylko kwestia softu? :wacko:

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne poszarpywanie jakie ewentualnie czuję występuje rano na zimnym silniku, kiedy podjeżdżam na hamulcu do otwierającej się bramy a silnik poprzez wyższe obroty powoduje nieco większy „ciąg” na skrzyni... Jak brama zdąży się otworzyć zanim do niej się dotoczę, to nawet tego porannego poszarpywania nie czuję. Wszystko pewnie zależy kto w jakich warunkach jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie stacje biorą albo z Płocka albo z Gdańska. 
+ własne uzdatniacze - Zachar niedawno wypuścił film reklamówkę, ale z pełnym opisem co i jak, podsumowując paliwa z tych samych źródeł, ale uszlachetnianie na etapie napełniania cysterny już według własnych przepisów/patentów

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aflinta napisał:

Jedyne poszarpywanie jakie ewentualnie czuję występuje rano na zimnym silniku, kiedy podjeżdżam na hamulcu do otwierającej się bramy a silnik poprzez wyższe obroty powoduje nieco większy „ciąg” na skrzyni... Jak brama zdąży się otworzyć zanim do niej s dotoczę, to nawet tego porannego poszarpywania nie czuję.

 

Pytanie dlaczego nowy XV szarpie w takiej sytuacji a starsze modele nie.

Nie o to wszak chodzi by czekać kiedy otworzy się brama ;)

Mnie to irytuje i przypomina mi szarpiącego przy ruszaniu na zimno mojego SBD. 

W jego przypadku nikt nie był w stanie powiedzieć dlaczego tak jest. Mam nadzieję, że w przypadku XV tak nie będzie.

 

Niedługo pierwszy przegląd. Mam nadzieję, że moje ASO będzie dysponowało najnowszym softem  i że po jego wgraniu będzie poprawa.

 

A może do tego czasu wyjdzie jeszcze aktualizacja map i wgrają mi wszystko za jednym razem. I jeszcze nie rozładują mi przy tym procederze akumulatora. Będzie wypas!

 

Się rozmarzyłem...

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spawalniczy napisał:

Nie o to wszak chodzi by czekać kiedy otworzy się brama ;)

Mnie to irytuje i przypomina mi szarpiącego przy ruszaniu na zimno mojego SBD. 

W jego przypadku nikt nie był w stanie powiedzieć dlaczego tak jest. Mam nadzieję, że w przypadku XV tak nie będzie.

 

Niedługo pierwszy przegląd. Mam nadzieję, że moje ASO będzie dysponowało najnowszym softem  i że po jego wgraniu będzie poprawa.

 

A może do tego czasu wyjdzie jeszcze aktualizacja map i wgrają mi wszystko za jednym razem. I jeszcze nie rozładują mi przy tym procederze akumulatora. Będzie wypas!

 

Się rozmarzyłem...

  XV z tego co piszesz to nie twoje 1 Subaru i "znasz" tą markę. A skoro ją znasz i masz doświadczenia z ASO tej marki to wiesz jak jest, wiesz jak jest z aktualizacja map w Subaru  i na pewno  znasz też przysłowie o nadziei ;) 

Bez urazy ale skoro kupiłeś kolejny model tej marki to   imo nie powinieneś narzekać bo do zakupu nikt Cie nie zmuszał. jedz do ASO i mecz ich żeby naprawili

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, adamW202 napisał:

to "przysłowie" zapewne kolega miał na myśli;)

 

"nadzieja umiera ostatnia" ;)

Rozumiem narzekających których to pierwsze Subaru i po kontakcie z marką są rozczarowani- np ja

rozumiem nie narzekających którzy po kontakcie z marką są zadowoleni

natomiast nie rozumiem tych którzy kupują któreś już z kolei auto tej marki , wiedzą z czym to się je i jakie potrafią być te auta i narzekają - po co tak robić? Ktos mi podpowie?- może ten który "wiele rzeczy w życiu sprawdzał" będzie znał odpowiedz hehe

;)

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karas napisał:

 

" po co tak robić? Ktos mi podpowie?-

;)

 

 

Może dlatego, że to jedno z nielicznych for, gdzie ktoś od strony producenta (jako importer - "Dyrekcja") stara się coś zrobić.

Szczególnie w zakresie jakości obsługi dealerskiej, więc warto eksponować te "usterki", które się powtarzają i są do zdiagnozowania oraz usunięcia przez ASO.

 

Dla malkontentów wszelkiej maści, z miejsca mogę (choć mi się nie chce ^_^) wymienić "podobne" niedomagania Octavii.

A i podejrzewam, że właściciele innych marek także.

 

Więc....motoryzacja schodzi na psy. :coffee:

 

  I co raz ciężej znaleźć coś fajnego i kompletnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest fenomen Subaru: na wady sie narzeka, bo inne marki to i tamto maja lepiej, ale jak przyjdzie o zmiane marki, to jednak ciagle pozostaje porownanie - w Subaru to i tamto jest lepsze. No i czlowiek mimo wszystko pozostaje przy starych wadach. W caloksztalcie to kawal solidnego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rok z Bagien napisał:

 

Może dlatego, że to jedno z nielicznych for, gdzie ktoś od strony producenta (jako importer - "Dyrekcja") stara się coś zrobić.

 

To jest oficjalne forum, założone i administrowane przez SIP - no to nie dziwne, że się tu kręcą i doglądają :) :) 

Kwestia, co naprawadę usprawniają/poprawiają, a co jest zagraniem pod publiczkę, że niby "dbają" (niektóre problemy są podnoszone od zawsze i nikt nic z tym nie robi) ;) 

No ale ok, rozumiem twój punkt widzenia :ok:

 

44 minuty temu, Rok z Bagien napisał:

Dla malkontentów wszelkiej maści, z miejsca mogę (choć mi się nie chce ^_^) wymienić "podobne" niedomagania Octavii.

Więc....motoryzacja schodzi na psy. :coffee:

I co raz ciężej znaleźć coś fajnego i kompletnego...

 

Octavia... no nie chcę tutaj wszczynać wojny domowej w obozie Skody :lol:

A na poważnie: Ok - motoryzacja schodzi może i na psy - jak patrzę np. na nowe Fordy czy Volvo, to jestem w stanie się zgodzić. Z drugiej strony mamy marki, jak Kia/Hyundai, które z każdą generacją produkują lepsze auta. 

 

Ale zwrócę tu uwagę na takie coś:

Yeti kontra XV pierwszej generacji:

Z Yeti miałem więcej niż wystarczająco do czynienia. Teraz mam do czynienia z XV II generacji.

Nie ma osoby która, mając okazję jeździć I i II generacją XV, nie powiedziałaby, że postęp jest ogromny.

 

Skoro w całokształcie Yeti ~ XV II wciąż (biorąc całokształt, oraz stosunek ceny do jakości), to jak gigantyczna musiała być przepaść między Yeti a XV I gen?

Więc to nie jest tak, że nie ma co marudzić, bo każdy samochód ma wady. Bo ma. Ale nie możesz zrównywać wszystkich marek i zabraniać marudzić! Jedne marki, czy modele są gorsze, a inne lepsze...

W dniu 7.10.2018 o 17:59, Skodziarz napisał:

No i... cholera, nie chciał szarpać - ani razu.

 

Staram się jak mogę, bo jak to ma być, że ja nie potrafię znaleźć wady, którą widzą inni?

Od 3 dni uważnie obserwuję - szarpie czy nie? Dziś jechałem inną trasą i trafiłem na mega korki (11 km w 45 minut - nawet nie chcę liczyć średniej prędkości, tym bardziej, że połowa tego biegła trasą szybkiego ruchu i z 4km przejechałem z prędkością 80 km/h :biglol:), więc okazji do obserwacji było mnóstwo, wręcz celowo starałem się wymuszać pływanie po obrotach jak najczęściej.

 

No i co? No i nie szarpał! W ogóle... Zepsuty mi się trafił, jak nic... Kontrola jakości jak nic leży w fabryce :rolleyes:

 

Co do paliwa zbyt premium - pod pracą mam placówkę jednej z tańszych sieci (Oil!) i tam tankuję, ale 98. Czyli najtańszą z tych najdroższych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Skodziarz napisał:

No i co? No i nie szarpał! W ogóle... Zepsuty mi się trafił, jak nic... Kontrola jakości jak nic leży w fabryce :rolleyes:

 

Wiesz, kiedy był wyprodukowany Twój egzemplarz? Mój jest ze stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Skodziarz napisał:

 Ale nie możesz zrównywać wszystkich marek i zabraniać marudzić!

 

A marudź sobie. :P

A jako, że zmieniłeś sobie nick, to i na Skodę możesz sobie utyskiwać.

 

XV to naprawdę fajny samochód (jeździłem i nawet kiedyś tu na forum) porównywałem z Octavią i FXT.

Nie jeździłem Yeti, ale miałem przez kilka lat Octavię II, z której pochodziła wspólna płyta podłogowa i ten rozstaw osi (2572 mm jadę z pamięci?) nijak ma się to rozstawu obecnego XV.

 

Zawieszeni nowego XV jest fantastyczne. Tak samo prowadzenie i zdolności terenowe.

Niczego sobie jest również sztywność nadwozia (nieporównywalna do Skody, w tym Octavii II i III).

 

Także ciesz się tym co masz, bo możesz sobie wymarzyć lepszy samochód, który w ogólnym rozrachunku okaże się dużo gorszy.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, GREGG napisał:

Ja już się nieco pogubiłem czytając powyższe posty i nie wiem, czy można narzekać na XV, czy nie? :huh: :P

 

Ja mogę, @Karas może. Wy nie. Przecież nie może być tak, że wszyscy narzekają! Co to za forum marki by było...

 

18 minut temu, spawalniczy napisał:

Wiesz, kiedy był wyprodukowany Twój egzemplarz? Mój jest ze stycznia.

 

Listopad 2017, nie wiem dokładnie, który tydzień. Wieć na pewno nie mam nowszego softu od skrzyni.

Jeszcze jedna obserwacja po obserwacjach ;) - kurcze, CVT pozwala na naprawdę płynną jazdę. Szybko się zapomina, ale to momentami wręcz nudne, jak się samochód tak dostojnie zachowuje na drodze...

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Skodziarz napisał:

Ja mogę, @Karas może. Wy nie. Przecież nie może być tak, że wszyscy narzekają! Co to za forum marki by było...

 

W sumie racja, skoro we dwóch robicie 'dobrą robotę' jak cały zastęp marud :lol: to musi być jakaś przeciwwaga ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...