Skocz do zawartości

Forester jako samochód terenowo wyprawowy SUBARIADY i inne


herrkam

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, przemekka napisał:

20171005_130737.thumb.jpg.cda4aa68d8aa6d357c956c21b57f23bc.jpg20170915_190013.thumb.jpg.7d781a928e72e8fae30ac07df76c8e0b.jpg

 

Snake 2x2.5mimageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6

A gdzie to można nabyć?

52 minuty temu, Izotom napisał:

Należy uważać przy bardzo energicznym atakowaniu np. sporych kamieni/skał prawą stroną. Gdy przednie koło zsunie się z takiego kamyczka to można, zgniatając blachę pod silnikiem,  idealnie trafić w przewód powietrza od turbo i go połamać. 

Jedno takie zdarzenie nauczyło mnie jazdy w terenie Forkiem :)

Czyli jako "przyda się" do bagażnika:)

Jeszcze jakieś inne sugestie?

52 minuty temu, Izotom napisał:

Należy uważać przy bardzo energicznym atakowaniu np. sporych kamieni/skał prawą stroną. Gdy przednie koło zsunie się z takiego kamyczka to można, zgniatając blachę pod silnikiem,  idealnie trafić w przewód powietrza od turbo i go połamać. 

Jedno takie zdarzenie nauczyło mnie jazdy w terenie Forkiem :)

Czyli jako "przyda się" do bagażnika:)

Jeszcze jakieś inne sugestie?

Edytowane przez piotr_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piotr_b napisał:

Czyli jako "przyda się" do bagażnika:)

Chyba nie. Proponowałbym nieco poznać auto poprzez parę próbnych przejazdów po okolicy: stare żwirownie, polne drogi, przejazd przez rów melioracyjny itd. Podczas Subariady proponuję nawet czasami zwolnić jeśli ktoś nie czuje się pewnie co do możliwości auta czy też swoich.

Lepiej wziąć dobrą taśmę samoprzylepną aluminiową - taką grubszą, jaką używa się spawania, taśmę izolacyjną, trytytki, młotek, kombinerki, jakiś zestaw kluczy do 19 włącznie + śrubokręt z różnymi końcówkami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby auto wyprawowe bardziej mieć, wrzuciłem BF Goodriche na stalowe felgi od zapasów. Dla większego obciachu zostawiłem długie nakrętki od alusów. :ok:
I tu pojawiły się dwa pytania:

1. Czy ktoś kiedyś przerabiał temat jakiegoś dekielka na nakrętkę piasty? Czy te z pięcioramiennych stalówek podejdą (i są do zdobycia), czy przy felgach od zapasu trzeba samemu coś wyrzeźbić?

 

2. Podobnie jak w zeszłym sezonie na alusach, wycie Goodrichów nie jest jednostajne, tylko lekko faluje (leciutko, nie czuć też żadnego bicia). Czy komuś udało się je tak ułożyć, żeby wyły zupełnie równo, czy TTTM? A może jakiemuś posiadaczowi twardych i głośnych AT-ków z Warszawy lub Trójmiasta chciałoby się rzucić uchem na to moje vibrato? 
 

stalowki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli są to oryginalne felgi stalowe Subaru, to jak kupiłem te dekielki po prawie dwóch latach poszukiwań na wszelkich możliwych forach, portalach, sklepach internetowych itp., itd. w ASO Koper w Warszawie, ale przez te dwa lata chyba nigdy ie straciłem więcej czasu na szukaniu czegokolwiek do kupienia i frustracja sięgała zenitu, poważnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są ori. A znalazłeś w końcu oryginalne, czy pasowały od czego innego? Podobno producent nie przewidział dekielków w tych felgach (w przeciwieństwie do tych pięcioramiennych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem "ori" natomiast ja mam te, jak to piszesz "pięcioramienne" stalówy, nie wiem natomiast czy średnica tej dziury na piastę jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys - a propos dekielków. Ja sam wykonałem po bezskutecznych poszukiwaniach. W linku znajdziesz zdjęcie. Mogę Ci pokazać w GD na żywe oczy jak będziesz chciał.

 

https://forum.subaru.pl/topic/90369-x-subariada-kaukaz-północny-9-20-października-2017/?page=13

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim, sprawa wydaje się być jasna (i beznadziejna ;) ). Moje mają średnicę zewnętrzną 60mm, bo nie mają przetłoczenia, które widać na Przemkowym zdjęciu i za które trzymają zaczepy dekielka. W ogóle ten rant jest krótszy i raczej wszystko się będzie z niego zsuwać (na zdjęciu może kiepsko to widać, ale nic a nic się nie chce rozszerzać na końcu). @mio1 o ile dobrze rozumiem, to te dekielki z Allegro potrzebują właśnie takiego wywinięcia - porównaj moje i Przemkowe. Chyba, że wiesz, że się będą trzymać?
 

Widocznie FHI wyszło z założenia, że do zapasu dekielek zbędny i dlatego te felgi są znacznie tańsze. Zaślepki od alufelg z zaczepami od wewnątrz też raczej nie chwycą się piasty, bo w środku jest gładka. No nic, może tak musi być, odrobina błotka nie gryzie.

 

20180604_121747.thumb.jpg.0625f6cca9e3ad4ed688c55ea14a0665.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są tylko te zwykłe kątowniki. Jeśli chcesz przymocować do belek to trzeba kupić śruby z prostokątną końcówką wsuwaną do szyn belek. 

Ja chciałem, żeby roleta była nieco wyżej i zamontowałem tak jak napisał @Subary

20170913_213539.thumb.jpg.8530f81abfb02d837dbcab1d7d0e950d.jpg

20170913_213526.thumb.jpg.bca9232bfe8c17ac28eb703403e62446.jpg

20170915_190022.thumb.jpg.c3db9b6bca0c2bdb7f679db2a4702b13.jpg

20170915_190432.thumb.jpg.c7369928a83253b85b07ed545090d3d3.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę o założeniu opony BF Goodriche AT  225/65/17 do forestera XT  IV generacji Rozmiar homologowany to 225/60/17.

Wg.tabeli zamienników średnica powiększy się ok.10mm  za dużo.Niby niedużo.

Jakich problemów można się spodziewać? Ktoś próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Than_Junior napisał:

Oprócz obcierania o nadkola przy skręconych kołach...?

10mm na średnicy,to 5mm na promieniu-to tego obciernia dużo by chyba nie było?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, piotr_b napisał:

10mm na średnicy,to 5mm na promieniu-to tego obciernia dużo by chyba nie było?

 

235/60/17 obciera, wiec tym bardziej 225/65/17 będzie obcierać. To BF wychodzą już w takim rozmiarze?

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sklepopon.com/opona-letnia/bfgoodrich-all-terrain-ta-ko-2-225-65-r17-107-s-84120

Jest do kupienia

53 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

235/60/17 obciera, wiec tym bardziej 225/65/17 będzie obcierać. To BF wychodzą już w takim rozmiarze?

 

56 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

235/60/17 obciera, wiec tym bardziej 225/65/17 będzie obcierać. To BF wychodzą już w takim rozmiarze?

235/60/17 nie powinna obcierać - wg. tabeli zamiennika  jest o 9,1mm  więcej średnicy ,tj.1,3% a dopuszczalnie jest 1,5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...