Skocz do zawartości

Forester jako samochód terenowo wyprawowy SUBARIADY i inne


herrkam

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

Po niedzieli trza będzie złożyć zamówienie. Wysłałem zapytanie do Wildcampa czy w zestawie będą kątowniki do zamocowania bo na zdjęciach nie widziałem. Snake ma.

 

Jesli nie będzie to problem to cykniecie fotkę jak macie to zamontowane ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Dzięki.

Po niedzieli trza będzie złożyć zamówienie. Wysłałem zapytanie do Wildcampa czy w zestawie będą kątowniki do zamocowania bo na zdjęciach nie widziałem. Snake ma.

 

Jesli nie będzie to problem to cykniecie fotkę jak macie to zamontowane ? 

 

Jutro zrobię zdjęcie i wstawię mój sposób montażu. Wildcamp do montażu ma śruby, które wsuwasz w rynienki, płaskowniki i nakrętki. Polecam negocjacje. Obsługa szybka;)

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Dziedzicdość prosty, ale skuteczny sposób montażu.

IMG_20180705_094911.thumb.jpg.868a06b8672b89a07b8ad29d80ca2bab.jpg

IMG_20180705_094844.thumb.jpg.471091423f4ef3559f8beafb58ece110.jpg

 

Pomiędzy kątownik, a belkę dałem gumę z chlapacza aby bezpiecznie i mocno skręcić nie niszcząc belki. Można kupić dłuższy kątownik, żeby wpuścić drugą śrubę w rynienkę markizy. Na zdjęciu nie widać, ale skręciłem jeszcze dla pewności "pchełkami". Niewyszukany, ale skuteczny patent na mocowanie markizy, przetestowany podczas Subariady Abania/Czarnogóra. ;)

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel Janus napisał:

dość prosty, ale skuteczny sposób montażu.

 

Gdyby te mocowanie wygiąć w kształt "U" to można użyć zdecydowanie mniej siły i jednocześnie poprawić bezpieczeństwo montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie do Snake'a są grube mocowania w kształcie litery L. Ja mam zamontowane na zawiasach meblowych. Dzięki temu w transporcie roleta jest bliżej środka dachu, a po rozłożeniu jest parę cm wyżej (w starszych forkach ma to znaczenie).

20170913_213526.thumb.jpg.9c67e00eb79687626df14fc7b0dbb9f0.jpg

20170915_190022.thumb.jpg.fd9a416f13b1e00f0d232e3cf8089612.jpg20170915_190432.thumb.jpg.fb3982cfdf16cdfb2b5d78586fab151e.jpg

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chojny napisał:

 

Gdyby te mocowanie wygiąć w kształt "U" to można użyć zdecydowanie mniej siły i jednocześnie poprawić bezpieczeństwo montażu. 

Dużą robotę robi guma użyta jako podkładka/przekładka. Zapobiega przesuwaniu i niweluje drgania. Najłatwieszy montaż byłby bezpośrednio do kosza, o ile jest prostokątny.

Wiadomo, możliwości jest wiele.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
26 minut temu, przemekka napisał:

w starszych forkach ma to znaczenie

W nowszych też :) . Przy wysokości samochodu 1.73m warto trochę dodatkowych centymetrów uzyskać.

W "moim" Foresterze na wyjazdy montowana jest specjalnie skonstruowana "rynienka", do której przykręcana jest roleta. W efekcie wysokość przy samochodzie to trochę ponad 1,8m ( wysokość z drugiej strony zależna od ustawienia nóg ).

Wygląda to mniej więcej tak : 

2016.08.04.JPG

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam 

Potrzebuje pomocy przy lifcie. Mam forka Sg ssak 2003 przy rozkrecenu zawieszenia okazało się że nie ma regulacji kąta. Ma kość jakis sprawdzony sposób albo jakiś patent żeby zrobić kat po lifcie. Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Potrzebuje pomocy przy lifcie. Mam forka Sg ssak 2003 przy rozkrecenu zawieszenia okazało się że nie ma regulacji kąta. Ma kość jakis sprawdzony sposób albo jakiś patent żeby zrobić kat po lifcie. Z góry dzięki za pomoc
Z przodu masz górne śruby mimośrodowe przy mocowaniu piasty do amortyzatora, na tył musisz dokupić.

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na brak miejsc na różne graty podczas tułaczki forkiem, podpatrzyłem rozwiązanie często stosowane w wyprawówkach.
Trochę mierzenia, projektowania, kombinowania ale efekt finalny jest co najmniej zadowalający.

 Można do nich przyczepiać torby systemu molle, lub co się komu podoba przy użyciu trytytek czy innego sznurka.

 

Jeden komplet w dziale sprzedaży, jeśli ktoś ma ochotę.

IMG_20200310_185423-992x744-992x744.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zastanawiam się nad taką opcją, lżejsze i tańsze od tradycyjnej rolety, a długie na tyle że można nawet ścianę do ziemi zrobić: Zadaszenie do samochodu Tarp EuroTrail allegro

Zwyczajny tarp z teleskopowymi rurkami też da rade.

image.thumb.png.e2869d55dd0d5956b95f5ec16d62f55e.png

Edytowane przez Totem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad taką opcją, lżejsze i tańsze od tradycyjnej rolety, a długie na tyle że można nawet ścianę do ziemi zrobić: Zadaszenie do samochodu Tarp EuroTrail allegro
Zwyczajny tarp z teleskopowymi rurkami też da rade.
image.thumb.png.e2869d55dd0d5956b95f5ec16d62f55e.png
Mam podobne rozwiązanie z Decathlonu. Jak zostajesz na dłużej w jednym miejscu to jest spoko, na subariadzie nie było czasu na rozkladanie :(

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 22:52, koziolek napisał:

Ze względu na brak miejsc na różne graty podczas tułaczki forkiem, podpatrzyłem rozwiązanie często stosowane w wyprawówkach.
Trochę mierzenia, projektowania, kombinowania ale efekt finalny jest co najmniej zadowalający.

 Można do nich przyczepiać torby systemu molle, lub co się komu podoba przy użyciu trytytek czy innego sznurka.

 

Jeden komplet w dziale sprzedaży, jeśli ktoś ma ochotę.

IMG_20200310_185423-992x744-992x744.jpg

Super patent stal czy tworzywo? 

Coraz bliżej nam do  takich rozwiązań :) image.png.f5a707ef38dba66b276465a9401e22ea.png 

Edytowane przez Totem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Totem napisał:

Ja zastanawiam się nad taką opcją, lżejsze i tańsze od tradycyjnej rolety, a długie na tyle że można nawet ścianę do ziemi zrobić: Zadaszenie do samochodu Tarp EuroTrail allegro

Zwyczajny tarp z teleskopowymi rurkami też da rade.

image.thumb.png.e2869d55dd0d5956b95f5ec16d62f55e.png

 

 

Upierd straszny, rozłożyłem raz i nigdy więcej. Szkoda pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tarp miałby się bać deszczu lub wiatru? 

Roleta na minus z kosztem, koniecznością mocowania na stałe do bagażnika i wagą, na plus z prędkością rozkładania, zwłaszcza w kamienistym terenie.

Edytowane przez Totem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że puści jeden śledź/szpilka i wszystko runie, niech pierwszy rzuci kamieniem ten, co się nigdy nie zaczepił o linki od namiotu
Brak możliwości rozłożenia na betonie, asfalcie, kostce, bruku.

Dodatkowa torba w bagażniku.


Taptane Tapatalkiem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...