Skocz do zawartości

bvb

Użytkownik
 • Zawartość

  478
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O bvb

 • Tytuł
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  WD + GD
 • Auto
  brudne (Forek 2.0 MY06)

Ostatnie wizyty

1075 wyświetleń profilu
 1. Przy czym ja myślałem o polifcie, z tymi nieszczęsnymi plastikami do montażu. Może one są demontowalne i da się je przekręcić z oryginalnych lamp? Przedlifta czarno widzę - otwory w zderzaku są sporo większe od tych lamp.
 2. Szczerze o 2,5T STI

 3. Jeśliby ktoś zamontował te Osramy w SG, to niech nie zapomni tu się pochwalić. Tak się przymierzałem do Einpartsów i pupa...
 4. Subaru VIZIV Concept

  Teraz już nie
 5. Forester - SZYBKIE PYTANIE

  Ale spadną obroty! Oczywiście wszystko zależy od konkretnych obrotów, ale przypuszczam, że przy setce na piątce lekkie wydłużenie przełożenia będzie bardziej ekonomiczne. Jutro jadę w nudną trasę, to sobie porównam w Torque spalanie na różnych biegach.
 6. Forester - SZYBKIE PYTANIE

  Spalanie na licznikową setkę przy licznikowych 100km/h wzrośnie, bo zmienią się warunki badania (de facto będzie to większa prędkość i większy dystans), ale na prawdziwą setkę przy prawdziwej setce chyba powinno spaść dzięki dłuższemu przełożeniu, nie? Po zmianie rozmiaru opon wystarczy skalibrować sobie oko za pomocą GPS-a i potem trzymać się tej poprawki.
 7. Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.

  Pamiętajcie, że u nas elektryczny autobus truje bardziej, niż spalinowy (źródło: http://euanmearns.com/co2-intensity-of-electric-cars/)
 8. cham na drodze

  A co jest prawilnego w rozpoczęciu wyprzedzania, gdy ciężarówka zasygnalizowała już zmianę pasa ruchu? Gość się robi znany, więc jak trafi na cwańszego, to rośnie szansa, że ten cwańszy go rozpozna Pisano tu, że gdzieś rozszyfrowano samochód i numery. Ktoś coś wie? Nie żebym namawiał do linczu, ale warto by było wiedzieć.
 9. cham na drodze

  To już coś Jak się chce, to chyba udowodnić się da -- na podstawie serii filmów i wydźwięku komentarzy nagrywającego, pełnych samozadowolenia z wygzekwowania swojego pierwszeństwa. Może kiedyś któryś sprawco-poszkodowany się uprze, weźmie dobrego adwokata i to wyciągnie.
 10. cham na drodze

  Ok, czyli w przypadku czerwonego Peugeota bezdyskusyjną winą było podjęcie manewru wyprzedzania w sytuacji, w której uprawdopodobnione jest zwiększanie prędkości przez pojazd opuszczający rondo. Ale skoro Peugeot już wyprzedzał i zdążył wysunąć się przed wyprzedzany pojazd, to gwałtowne przyśpieszenie tego ostatniego nie mogłoby być uznane za współwinę w razie wypadku? Zwłaszcza, że odpuszczenie na końcu sugeruje, że intencją nagrywającego było nie obtarcie, tylko spowodowanie czołowego zderzenia. Wydałoby mi się nieco dziwne, gdyby prawo blokowało podjęcie jakichkolwiek kroków w stosunku do psychopaty, który po raz kolejny z wyrachowaniem wali w (lub spycha na czołówkę) samochód, któremu można zarzucić niezachowanie ostrożności. W przypadku Subaru kierujący faktycznie zajechał drogę, zmuszając do gwałtownego hamowania (a tu niespodzianka...), a próba wstrzelenia się w ten krótki odcinek przerywanej linii była głupia, chociaż wydaje się, że ciągłej nie naruszył. Jednak nie widać, czy specjalnie zajechał i hamował, czy też hamulce uruchomił dopiero po kolizji. W pierwszym wypadku mogę jakoś starać się zrozumieć zemstę nagrywającego, natomiast w drugim... Czy film ukazujący, jak nagrywający specjalnie daje w rurę i wali inny pojazd nie daje żadnych podstaw do skierowania na badania psychiatryczne?
 11. cham na drodze

  @hak64, jaki jest zatem zakres stosowania tego przepisu? To zrozumiałe, że przy ruszaniu nie ma za dużo sensu, ale czy to jest gdzieś jednoznacznie skodyfikowane? Na przykład we wcześniejszej sytuacji z czerwonym Peugeotem rozpędzają się po zjeździe ze skrzyżowania z ruchem okrężnym. Wcześniej byłem pewien, że zakaz zwiększana prędkości w takim przypadku obowiązuje, ale zasiałeś niepewność. Widać, że Peugeot wyprzedza go z dużą różnicą prędkości, która szybko topnieje na skutek intensywnego przyśpieszania. Przy założeniu, że nagrywający nie miał prawa przyśpieszać, zaś ciężarówka zapewne przyśpieszała, kierujący peugeotem mógł liczyć na to, że odstęp jeszcze wzrośnie i się spokojnie zmieści. Ale jeśli nagrywający miał prawo przyśpieszać, to wyprzedzający faktycznie mógł liczyć tylko na jego dobrą wolę. EDIT: Może trochę przesadziłem z tym "mógł liczyć na to, że odstęp jeszcze wzrośnie", bo to się zawsze da storpedować zasadą ograniczonego zaufania, ale wiadomo, co miałem na myśli
 12. Szyberdach Forester II

  Kręci się kluczem . W podsufitce w tylnej części masz pod zaślepką gniazdo.
 13. Kamera samochodowa. Jaka?

  Dzięki, sprawdzę!
 14. Kamera samochodowa. Jaka?

  Nie ma akumulatora. U mnie jest podłączona do ACC i nagrywa zawsze, jak ma napięcie, więc nie interesowałem się trybem parkingowym i G-Sensorem. Ale może kiedyś przełączę pod zasilanie lampek do czytania. Jak rozumiem, tryb parkingowy ogarnia też zwykłą jazdę, tzn. G-sensor budzi ją po ruszeniu, a po zaparkowaniu idzie spać? Zakładam, że pobór prądu podczas czuwania jest na tyle mały, że przez weekend akumulatora nie wyczyści. Zawsze można użyć zasilacza z ochroną przed rozładowaniem.
 15. Forester + ogordzenie :(

  To wprawdzie najmniej ważna część, ale jeśli chodzi o czapeczkę spryskiwacza, to w swoim czasie szukałem i najtaniej znalazłem w ASO (i tak koło stówy kosztowała).
×