Skocz do zawartości

Forester jako samochód terenowo wyprawowy SUBARIADY i inne


herrkam

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to najlepsza wersja Forestera. ;) Ale ...

 

 

 

mi było szkoda tyrać w cięższym terenie.....
 

 

mnie też, i dlatego kupiłem starego Forka do tego celu. 

 

W wolnym ssaku CVT jest X-Mode, ale nie wiem jak ta wersja spisuje się w terenie i w ogóle na tę masę auta silnik wolnossący może być faktycznie za słaby.

 

Jeśli chodzi o osłonę, to jest dostępna wzmocniona wersja do XT-ka. Co prawda nie osłania w całości silnika, ale jest bezpieczniejsza dla turbiny niż oryginalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to najlepsza wersja Forestera. ;) Ale ...

 

 

 

mi było szkoda tyrać w cięższym terenie.....
 

 

mnie też, i dlatego kupiłem starego Forka do tego celu. 

 

W wolnym ssaku CVT jest X-Mode, ale nie wiem jak ta wersja spisuje się w terenie i w ogóle na tę masę auta silnik wolnossący może być faktycznie za słaby.

 

Jeśli chodzi o osłonę, to jest dostępna wzmocniona wersja do XT-ka. Co prawda nie osłania w całości silnika, ale jest bezpieczniejsza dla turbiny niż oryginalna. 

 

 

Bo to najlepsza wersja Forestera. ;) Ale ...

 

 

 

mi było szkoda tyrać w cięższym terenie.....
 

 

mnie też, i dlatego kupiłem starego Forka do tego celu. 

 

W wolnym ssaku CVT jest X-Mode, ale nie wiem jak ta wersja spisuje się w terenie i w ogóle na tę masę auta silnik wolnossący może być faktycznie za słaby.

 

Jeśli chodzi o osłonę, to jest dostępna wzmocniona wersja do XT-ka. Co prawda nie osłania w całości silnika, ale jest bezpieczniejsza dla turbiny niż oryginalna. 

 

Osłona do kupienia w SIP? Jak nisko turbo jest? A trwalosc 2.0dit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo jest tak jak w SBD. Na dole przed silnikiem. W sprawie osłony najlepiej napisz do @Grzegorz Magdziarz z ASO Emil Frey. Udzieli Ci dokładnych informacji.

 

Dyrekcyjny forek objechał już 5 Subariad, w międzyczasie trzy Zloty Plejad (także podczas ich organizacji) i pewnie jeszcze wiele innych imprez i żyje, więc z trwałością silnika nie jest chyba źle. ;)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dyrekcyjny forek objechał już 5 Subariad, w międzyczasie trzy Zloty Plejad (także podczas ich organizacji) i pewnie jeszcze wiele innych imprez i żyje, więc z trwałością silnika nie jest chyba źle.

 

Herman (tak go nazwalem) z reszta chyba powinien byc na sprzedaz... :rolleyes:  moze to jest rozwiazanie dla Ciebie, herrkam?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dyrekcyjny forek objechał już 5 Subariad, w międzyczasie trzy Zloty Plejad (także podczas ich organizacji) i pewnie jeszcze wiele innych imprez i żyje, więc z trwałością silnika nie jest chyba źle.

 

Herman (tak go nazwalem) z reszta chyba powinien byc na sprzedaz... :rolleyes:  moze to jest rozwiazanie dla Ciebie, herrkam?? 

 

 

Szczególnie że jest już zaprawiony i przygotowany odpowiednio  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Herman (tak go nazwalem) z reszta chyba powinien byc na sprzedaz

Jeszcze nie. Na razie w planach obydwie Subariady w Mołdawii i Zlot Plejad. Dopiero później zobaczymy ...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego kupiłem starego Forka do tego celu.

 

...ja też.Starszego nawet. Ekstra zasuwa :D Już jest jak nowy w każdym aspekcie, w sumie okazuje się, że za 20-parę_tyś można mieć naprawdę fajnywus :)

...a ten marokański klimat - za którym tęsknię od 1995r. Zróbmy to.

Erg, reg, sahel. Fajne próby.

Ogólnie - obserwuję. Z chęcią.

 

Than - zreszto a nie z reszto ;)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naszla mnie refleksja: niewazne na jaki model wybor by nie padl, istotnym jest aby przyciemnic szyby i to najlepiej folia, ktora ma jak najwieksza izolacje cieplna. Jednak jak sie siedzi tyle godzin w aucie i byc moze w krajach, w ktorych temperatury przekraczaja 40 stopni, to warto cieplu przeciwdzialac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Teraz są dostępne folie, które nie tylko przyciemniają, ale także potrafią odbijać promienie działając jak lustro. Mamy taką folię na szyberdachu i tylnych szybach i mam wrażenie, że to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Dnia 19.03.2017 o 06:08, Adam12 napisał:

OBK z CVT poległ

To był M/T. Aktualne Outbacki A/T mają takie samo rozwiązanie napędu jak FXT, a więc i takie same możliwości trakcyjne.

Przypominam jednak, że stricte możliwości trakcyjne to nie wszystko. Istotne jest ( poza oczywistymi parametrami terenowymi) to, jak system napędu sprawdza się przy stałym obciążeniu ( np. pokonywanie dłuższych pasaży pod górę na śliskiej nawierzchni). Tutaj napędy często mają kłopot z przegrzewaniem ( wówczas mogą się wyłączyć i zostajemy z "ośką" ).

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...