Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Michał Gdańsk napisał:

co przesiedli się ze wspaniałego Forestera Diesel rocznik 2008-2013 na Forestera benzynowego albo E-boxera?

 

 

nie do konca 100proc zgodnosci ale przesiadlem sie z obk-a my14 diesla do forestera my18 benzyna n/a, oba auta w automacie cvt

nie, nie jedzi mi sie lepiej, ja uwazam zestawienie diesel-cvt za rewelacyjne, start czy wyprzedzanie jedna bajka

kto jezdzil ten wie

w benzynie brakuje momentu i trzeba sie czasem zastanowic przed trudniejszym manewrem

ja sie przyzwyczailem i w sumie auto daje rade

ekonomie pomijam, bo spalanie w benzynie jest smiesznie niskie i duzo nie odbiega od diesla

zeby nie bylo - chcialem kupic forka diesla ale spoznilem sie o jakis tydzien, xt mial absurdalne ceny wiec wzialem biedawoz   :mrgreen:

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie amortyzatorów "wypięło" mi jeden przegub zewnętrzy, ten przy zwrotnicy w każdym bądź razie.

Wyszło, że niema tam w ogóle zabezpieczenia. Jak porównałem z innym przegubem z GTka to wyszło w zasadzie ktoś odciął całe to miejsce na seger, początkowy wieloklin też. 

Złożyłem jak było, jednak wieloklin z przegubu wystaje jeszcze na ok 4mm. Ma to wejść jeszcze głębiej czy jest ok? 

 

Wymieniać go, czy raczej podczas jazdy nie powinno się dziać nic nadzwyczajnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK na jednych przejechałem bodajże 25kkm, impreza według kwitów ma NGK od 30kkm. Nadal jest spoko, nic nie wypada, nie skacze iskra. 

 

W forku obecnie założyłem Janmor polski, bodajże 98zł na Ipartsie wyszły albo i mniej. Jak przejadą do kolejnej wymiany świec to sobie je znowu wymienie bo groszowy temat. W porównaniu do NGK wyglądają jak by miały więcej miedzi, silikon jest twardszy. 

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dot. klimatyzacji forester sg 2002r. Panel taki jak na grafice, jak powinien działać?

Czy powinien włączać się kompresor (na ustawieniu nawiewu "szyba nogi" lub "szyba") ale bez włączonego A/C ?

 

Jeszcze przy okazji zapytam czy prawidłowe jest działanie obiegu wewnętrznego jedynie kiedy nie jest ustawione na "szybę" lub "szybę i nogi". 

 

Ktoś może ma jeszcze taki panel ... lub miał doświadczenie. 

 

panel1.png.8f1ff899b81722af502d2595ebd888bc.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez harnasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, harnasi napisał:

Pytanie dot. klimatyzacji forester sg 2002r. Panel taki jak na grafice, jak powinien działać?

Czy powinien włączać się kompresor (na ustawieniu nawiewu "szyba nogi" lub "szyba") ale bez włączonego A/C ?

 

Jeszcze przy okazji zapytam czy prawidłowe jest działanie obiegu wewnętrznego jedynie kiedy nie jest ustawione na "szybę" lub "szybę i nogi". 

 

Ktoś może ma jeszcze taki panel ... lub miał doświadczenie. 

 

 

Ustawienie na szyba powoduje uruchomienie klimatyzacji pomimo że nie jest włączona przyciskiem (jest to tryb odparowywania szyby).

Odnośnie drugiego pytania tak to działa , jak ustawimy nadmuch na szyby z nogami lub szyby to wyłączy nam obieg wewnętrzny (zabezpieczenie przed parowaniem szyb)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych:

1 - obicie kevlarem pięknie pomogło na smród palonego sprzęgła i w końcu zrywa mi 4 koła na rozgrzanym asfalcie :evil2:

2 - odelżenie koła zamachowego o ~30% masy nie wpływa negatywnie na wygodę/kulturę jazdy itp. Nie wkręca się też jak szlifierka, moooże troszkę szybciej, ale jest to ledwo zauważalne. (Teraz bym odelżyl o 50% masy) 

20210518_142331.jpg

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, klev napisał:

Dla potomnych:

1 - obicie kevlarem pięknie pomogło na smród palonego sprzęgła i w końcu zrywa mi 4 koła na rozgrzanym asfalcie :evil2:

2 - odelżenie koła zamachowego o ~30% masy nie wpływa negatywnie na wygodę/kulturę jazdy itp. Nie wkręca się też jak szlifierka, moooże troszkę szybciej, ale jest to ledwo zauważalne. (Teraz bym odelżyl o 50% masy) 

To do ciągniętego, czy pchanego docisku? 

 

Orientuje się ktoś czy jest dostępny jakiś wzmocniony docisk pchany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dr.elich napisał:

Gdzie obijałeś?

Radzikowski. Ale skubancy stoczyli mi zamach i wysłali gdzieś tam dalej bo nie mają wyważarki.... tragedia. Finalnie czekalem miesiac..... nie kumam jak taka duża i znana firma może nie mieć takiego ważnego sprzętu......

 

Nie mam pojęcia czy mam pchane czy ciągnione...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana górnych poduszek amortyzatorów przednich. Jakie polecacie bo przedział cenowy spory a nie chce przepłacać . Jeżeli mam KYB exel G to poduszki muszę też być KYB ? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Edmund napisał:

Czeka mnie wymiana górnych poduszek amortyzatorów przednich. Jakie polecacie bo przedział cenowy spory a nie chce przepłacać . Jeżeli mam KYB exel G to poduszki muszę też być KYB ? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


 

Ja wymieniałem na kyb, szkoda potem kasy na ponowne rozbieranie, robienie geometrii, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ipsx82 napisał:

Czy do 2,5 XT z 2006 da się zamontować LPG ale 6 generacji (bez parownika i wtryskiwaczy gazowych) może ktoś to montował u siebie ?

Myślę, że najrozsądniej byłoby dzwonić do Staga, bo oni takie rzeczy mają. Na pewno tanio nie będzie. U mnie jest V gen, jtg icom (bezpośredni wtrysk) i to na chwilę obecną potrafi kosztować od 6-8 tys. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...