Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Oklejasz taśma sąsiadujące elementy z lampą i wszystko robisz ręcznie, na jedną lampę potrzebujesz około 20 minut do 30 minut z polerowaniem. Jak masz sporo zarysowań to proponuję zmatowić klosz papierem i dopiero później polerować pastą.
 Mechaniczna polerka przy braku wprawy może narobić trochę kłopotów.
Spróbuj bardzo przyjemne zajęcie .
Tarcie papierem a później polerowanie lamp nie rozwiąże problemu na długo nawet zabezpieczając je ceramiką albo t4 do plastików trzeba czynność już może bez papieru powtórzyć po 3-4 miesiącach najlepszym sposobem w mojej ocenie jest zmatowienie odtłuszczenie pomalowanie podkładem do plastików a później lakierem. Ale to moje zdanie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, .Misza. napisał:

Sprawdź jak trzymają się pozostałe litery, bo obstawiam, że będziesz je kolejno gubił. Przerabiałem u siebie. Jedna luźna, sprawdziłem pozostałe, to jeszcze trzy przyklejałem.

Patrzyłem czy nie brały w tym udział osoby trzecie, ale nie, odpadło samo, pozostałe trzymają się dobrze, sugestia do zastanowienia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Patrzyłem czy nie brały w tym udział osoby trzecie, ale nie, odpadło samo, pozostałe trzymają się dobrze, sugestia do zastanowienia :) 

Niestety, po 20 latach taśma/klej mają prawo stracić swoje właściwości. U siebie odkryłem luźną literę na myjni bezdotykowej. Warto sprawdzić, bo litery na klapę, to deficytowy towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest spowodowane, że zawory (chyba, że coś innego) w jednych EJ20F stukają, a innych nie? Moje niestety stukają i myślałem, że po regulacji będzie ciszej natomiast jest odwrotnie. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie fakt, że wiem jak cicho może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jaką średnicę ma oem'owy wydech w poliftowym 2,5XT (MY07)? Mierzyłem rurę do końcowego (mam dedykowany ULTER) i tu zewnętrznie jest 2,25". Do środkowego (mam OEM) się nie doczołgałem żeby zmierzyć a muszę zmienić końcowy bo się wypalił. Szukam jakiejś cichej nierdzewki i nie chcę nic przerabiać. Ma pasować P&P do oemowego centra.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LosioDriver napisał:

Czym jest spowodowane, że zawory (chyba, że coś innego) w jednych EJ20F stukają, a innych nie? Moje niestety stukają i myślałem, że po regulacji będzie ciszej natomiast jest odwrotnie. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie fakt, że wiem jak cicho może być :)

A zawory czasem nie dzwonią? Coś jakby metaliczny dźwięk obijających się kluczy lub sztućcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ura_bus napisał:

Ktoś wie jaką średnicę ma oem'owy wydech w poliftowym 2,5XT (MY07)? Mierzyłem rurę do końcowego (mam dedykowany ULTER) i tu zewnętrznie jest 2,25". Do środkowego (mam OEM) się nie doczołgałem żeby zmierzyć a muszę zmienić końcowy bo się wypalił. Szukam jakiejś cichej nierdzewki i nie chcę nic przerabiać. Ma pasować P&P do oemowego centra.

 

Pozdrawiam,

 

Bierz MGMotorsport to dobry kompromis 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Herostrates napisał:

Bierz MGMotorsport to dobry kompromis 

Tak, miałem taki zamiar i w dalszym ciągu rozważam ale słyszałem (tzn. nie na uszy tylko opinię :) ), ze jest głośny i nie ma jak do niego wsadzić silencer`a. Mnie zależy żeby nie meczył w trasie bo w koło komina to nie problem. Patrzyłem na dedykowany H&S, ładny, jest wersja z silencer`em ale cena 2x.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vercy napisał:

SH wychodziły fabrycznie bez klimy? Znalazłem ogłoszenie takiego i się zastanawiam jak dużym problemem jest ją dołożyć

Trochę tak jak z turbo. Mając wersję "bez" lepiej sprzedać i kupić "z". Choć z drugiej strony w miejsce kompresora a/c można by wstawić pięknie "kompresor mocy" :P, choć też dziubania byłoby co nie miara.

Na zdjęciach z wnętrza nie było żadnego panelu A/C? :blink: Jakoś tak mało prawdopodobne, żeby SH bez klimatyzacji z fabryki wyjeżdżało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 15:16, ipsx82 napisał:

Czy Mishimoto jest tylko do skrzyń MT ?

Tak. Trzeba dołożyć dodatkową chłodnicę do ATF + termostat i będzie ok. Mam tak w swoim Forku.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko:

forek SF zawiecha seria - czy jak wstawię amorki Ultra SR to skok koła się zmniejszy? czy one działają w zakresie jak zwykłe ? Zastanawiam się czy nie stracę właściwości terenowych.
Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Trochę tak jak z turbo. Mając wersję "bez" lepiej sprzedać i kupić "z". Choć z drugiej strony w miejsce kompresora a/c można by wstawić pięknie "kompresor mocy" :P, choć też dziubania byłoby co nie miara.

Na zdjęciach z wnętrza nie było żadnego panelu A/C? :blink: Jakoś tak mało prawdopodobne, żeby SH bez klimatyzacji z fabryki wyjeżdżało. 

nie miał panelu, więc zakładam że bez limy; czyli lepiej aftermarket, niż próbować rezać od zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Jeśli już to na specjalne życzenie klienta był robiony bez klimy w fabryce. Czasami trafiają się tacy sceptycy 

I tak ciężko uwierzyć, choć faktycznie czasem się zdarza. Tak czy inaczej @Vercy lepiej, żeby było już coś z klimą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

I tak ciężko uwierzyć, choć faktycznie czasem się zdarza. Tak czy inaczej @Vercy lepiej, żeby było już coś z klimą. 

 

Godzinę temu, koziolek napisał:

Pokaż foto bo nie mogę uwierzyć że nie ma klimy.

image;s=1080x720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...