Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, skwaro napisał:

Jakaś hiper-bieda wersja, do tego skażona niepoprawnie zainstalowaną instalacją LPG...

To jakaś wersja na zimne kraje:facepalm: Kierownica multifunkcyjna z tempomatem i sterowaniem radiem a klimy brak, i faktycznie instalacja LPG woła o pomstę do nieba:blink:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, koziolek napisał:

Ten zagięty przycisk pod środkowym pokrętłem to AC, ale tutaj faktycznie chyba nieaktywny

nie ma, w vinie też pisze że nie jest w standardzie; auto w bardzo fajnej cenie jak na ten stan, bo.... nie ma klimy

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, kilka dni temu zdjąłem aluminiową osłonę spod silnika, by umyć dokładnie auto.

Dziś próbuję ją założyć ale okazuje się, że słabo pasuje. Po przykręceniu przednich nakrętek tylne dziury nie pasują do miejsc na śruby.

Niewiele tego, około 3 mm, ale nie chcę wkręcać się na siłę.

Czy rozszerzalność temperaturowa alu jest tak duża? Wystarczy poczekać na chłodniejszy dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Panzerpferd napisał:

Czołem, kilka dni temu zdjąłem aluminiową osłonę spod silnika, by umyć dokładnie auto.

Dziś próbuję ją założyć ale okazuje się, że słabo pasuje. Po przykręceniu przednich nakrętek tylne dziury nie pasują do miejsc na śruby.

Niewiele tego, około 3 mm, ale nie chcę wkręcać się na siłę.

Czy rozszerzalność temperaturowa alu jest tak duża? Wystarczy poczekać na chłodniejszy dzień?

Musisz powiększyć te otwory pilnikiem, już ten temat przerabiałem:evil2:

Tak to jest jak się na brzuszku tapla:P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, koziolek napisał:

Montaż nieopłacalny, rwanie deski i połowy osprzętu żeby położyć rurki klimy, no i elektronika...

dlatego aftermarket, używasz ori wszystko a klimę montujesz do wlotu powietrza, wszystko robione pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał:

to tak nie działa

miałem instalowaną w Taunusie, dokładnie tak przebiegało, parownik i osuszacz pod maską, napęd elektryczny, a całość była podłączona pod wlot pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vercy napisał:

miałem instalowaną w Taunusie, dokładnie tak przebiegało, parownik i osuszacz pod maską, napęd elektryczny, a całość była podłączona pod wlot pod maską.

A sterowanie tym to osobno jakieś pokrętło z przyciskiem? Podaj link do takiego wynalazku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

A sterowanie tym to osobno jakieś pokrętło z przyciskiem? Podaj link do takiego wynalazku :)

tylko włącznik pod deską (żeby nie widać bo brzydki); leciało same zimne powietrze w zależności od tego czy na fabrycznym przelaczniku przelaczyles cieple (od silnika) czy zimne (z wlotu), znaczy mieszałeś ciepłe z klimą żeby ochłodzić

 

Ogrzewania nie było (bieda wersja).

 

Odparowanie szyby w zimie 50/50 i działało to

Coś takiego tylko wpinane w czerpnie ori

https://nostalgicac.com/complete-ac-kits/jeep-ac-kits/1975-1986-complete-ac-only-kit-jeep-cj-with-existing-compressor.html

 

 

EDIT:

 

To miałem ale z jednym wyjsciem na trójnik który był wpinany w wlot powietrza

 

https://www.restomodair.com/shopproducts/haymaker-s-custom-air-conditioning-kit/

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vercy napisał:

tylko włącznik pod deską (żeby nie widać bo brzydki); leciało same zimne powietrze w zależności od tego czy na fabrycznym przelaczniku przelaczyles cieple (od silnika) czy zimne (z wlotu), znaczy mieszałeś ciepłe z klimą żeby ochłodzić

 

Ogrzewania nie było (bieda wersja).

 

Odparowanie szyby w zimie 50/50 i działało to

Coś takiego tylko wpinane w czerpnie ori

https://nostalgicac.com/complete-ac-kits/jeep-ac-kits/1975-1986-complete-ac-only-kit-jeep-cj-with-existing-compressor.html

 

 

EDIT:

 

To miałem ale z jednym wyjsciem na trójnik który był wpinany w wlot powietrza

 

https://www.restomodair.com/shopproducts/haymaker-s-custom-air-conditioning-kit/

Też nie tanie rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Też nie tanie rzeczy. 

Z tego co się dowiedziałem to poprzednik zakupił i zamontował za ok 1000zl, 2004r, pewnie dzisiaj będzie że 3k.

 

Dokładnie takiego typu nie znalazłem, może już takich bieda wersji nie robią.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vercy napisał:

tylko włącznik pod deską (żeby nie widać bo brzydki); leciało same zimne powietrze w zależności od tego czy na fabrycznym przelaczniku przelaczyles cieple (od silnika) czy zimne (z wlotu), znaczy mieszałeś ciepłe z klimą żeby ochłodzić

 

Ogrzewania nie było (bieda wersja).

 

Odparowanie szyby w zimie 50/50 i działało to

Coś takiego tylko wpinane w czerpnie ori

https://nostalgicac.com/complete-ac-kits/jeep-ac-kits/1975-1986-complete-ac-only-kit-jeep-cj-with-existing-compressor.html

 

 

EDIT:

 

To miałem ale z jednym wyjsciem na trójnik który był wpinany w wlot powietrza

 

https://www.restomodair.com/shopproducts/haymaker-s-custom-air-conditioning-kit/

Druciarstwo do tak fajnego auta nie zalecane.  Ten zestaw dobry do jeepa  czy land rovera z lat 80. Tak jak poprzednicy pisali szukać innego z klimą bo koszt montażu jest wysoki,  sama robocizna to około 2000-2500 a drugie tyle graty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Czy w SG wciśnięcie  przycisku obok przeciwmigielnych i podgrzewania szyby oznaczajacego kontrole trakcji powinno coś  się  zaświecić?

Powinna się na desce w lewym dolnym rogu zaświeć żółta kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...