Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.09.2020 o 09:09, Karas napisał:

jednak nie czujnik :mrgreen: Po prostu ten system działa w Subaru z takim lagiem że dopiero dzisiaj po wczorajszym dopompowaniu kół i przejechaniu dzisiaj z 10 km lampka zgasła... 

Hahaha no właśnie już miałem się pytać czy to nie lag systemu, jak mało jeździsz (szczególnie po pierdnięciu w oponkę) to czujnik ma opóźnienie jak miło. U mnie zaskoczył mniej więcej po 20-30km dopiero. Dobrze, że w drugą stronę działa szybciej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 09:09, Karas napisał:

jednak nie czujnik :mrgreen: Po prostu ten system działa w Subaru z takim lagiem że dopiero dzisiaj po wczorajszym dopompowaniu kół i przejechaniu dzisiaj z 10 km lampka zgasła... 

 

@Karas to musi być wrocławskie powietrze mam tak samo :P

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 09:09, Karas napisał:

jednak nie czujnik :mrgreen: Po prostu ten system działa w Subaru z takim lagiem że dopiero dzisiaj po wczorajszym dopompowaniu kół i przejechaniu dzisiaj z 10 km lampka zgasła... 

 

W Outbacku jak założyłem koła bez czujników, to system zorientował się, że te letnie koła zostały u gumiarza mniej więcej po pół godzinie jazdy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spawalniczy napisał:

 

W Outbacku jak założyłem koła bez czujników, to system zorientował się, że te letnie koła zostały u gumiarza mniej więcej po pół godzinie jazdy.

Nic specjalnego. W Aygo mojej lubej system widział za każdym razem zmianę kół na inne (bez czujników) po dwóch-trzech tygodniach :biglol:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 21:53, radix99 napisał:

119453011_3511882515536934_2357525288078

 

A u mnie tylne łożyska wymianapo 100k.

Ostatnio zakleilem lampke od tpms bo myślałem że w zimowkach nie mam czujników. A wczoraj u gumiarza okazało się żejednak mam czujniki :rolleyes:. Ciekawe ile kosztuje programowanie w asobo gumiarze chyba nie mogą....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pianchi napisał:

Cześć.

Może ktoś podpowie jak rozwiązać problem, że fotel kierowcy grzeje a nie świeci się lampka? U pasażera i grzeje i się świeci.

Co trzeba wymienić?

Jak to naprawić, bo mnie denerwuje...

Jestem totalnym laikiem.

Dziękuję

 

Kiedy ostatnio mierzyłeś temperaturę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakupu używki przy 100k przez dalsze 65k: klocki przód po 60k, pięć piast, dwa sworznie wahacza, siedem razy olej i filtry w silniku, po dwa razy w skrzyni i dyfrze tył. Kabinowy czasem też. Opon nie wliczam. Plus jedna pseudoawaria czujnika ciśnienia oleju (po wykręceniu i sprawdzeniu manometrem ciśnienia czujnik wystraszył się złomowania i zaczął działać). Pomimo wielu wad (przyspiesza jak dziadkowóz , w zakrętach pekaes, brak reduktora lub krótkiej 1, wyciszony jak żuk) nie psuje się i jest w gruncie rzeczy bezawaryjnym darmowozem zwłaszcza na lpg. Dodatkowo na piasku, w błocie i na śniegu ciągnie jak mało co... Tylko kiepskie serwisy na mazowszu, polecam dłubać samemu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, buc niskopienny napisał:

Od zakupu używki przy 100k przez dalsze 65k: klocki przód po 60k, pięć piast, dwa sworznie wahacza, siedem razy olej i filtry w silniku, po dwa razy w skrzyni i dyfrze tył. Kabinowy czasem też. Opon nie wliczam. Plus jedna pseudoawaria czujnika ciśnienia oleju (po wykręceniu i sprawdzeniu manometrem ciśnienia czujnik wystraszył się złomowania i zaczął działać). Pomimo wielu wad (przyspiesza jak dziadkowóz , w zakrętach pekaes, brak reduktora lub krótkiej 1, wyciszony jak żuk) nie psuje się i jest w gruncie rzeczy bezawaryjnym darmowozem zwłaszcza na lpg. Dodatkowo na piasku, w błocie i na śniegu ciągnie jak mało co... Tylko kiepskie serwisy na mazowszu, polecam dłubać samemu.

5 piast??? Jakim cudem? Wymieniane na oem czy zamienniki? 

 

Ta 5ta to zapasówka? :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa historia. Jedna piasta tył wymagała wymiany. Wymieniłem niestety w jednym z lepszych serwisów od razu na dwie nowe oryginalne tył. Po kilku miesiącach zaczęło huczeć i myślałem, że to przód. Kupiłem testowo jeden zamiennik,  gsp za 140pln, przełożyłem sam lewą przód i huczało dalej. Kupiłem na prawy przód taką samą i huczało dalej. Okazało się, że padł nowy oryginał tył po mniej niż 10kkm:). Założyłem zamiennik za 300pln i jest ok od 30kkm. Przy okazji musiałem poprawić sporo po montażu oryginałów bo serwis nie zrobił nic w kwestii oczyszczenia z rdzy i chyba wbijał nowe piasty młotem w zwrotnice:) Na pewno nie używał też sprawnego klucza dynamometrycznego. Ubaw po pachy aż się nabiera ochoty na karne podpalenie... Pocieszam się, że stare piasty przód może jeszcze włożę jak padną zamienniki.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rocznik 2017, nówka salon (p. Koper Warszawa):

 

- stukajace przednie zawieszenie albo cos w maglownicy- nigdy nie rozwiazany temat; podobno klocki albo wlasnie maglownica...tandeta ...niby malo stuka ale irytuje

- tylna kanapa, awaria zamka w opraciu (skladanie fotela) - naprawione na gwarancji

- wymieniona chlodnica (przeciek) - na gwarancji

- klima dziala zero-jedynkowo (albo zimno albo cieplo)

- dywaniki scieraja sie w oczach...najgorsze dywaniki jakie widzialem w zyciu.

- radio zapamietuje kanaly lapiac tekst z ekranu tzn. jak np. Radio Z nadaje akurat na pasku tekstowym Covid-19 zadusil kota i wcisniesz dlugo przycisk, zeby zapamietal to zapamieta...covid...albo kota albo....rozumiecie. I tak bedzie sie nazywac stacja  :)

 

Zawieszenie nie lubi jak sie zjezdza ze spowalniacza...wali wtedy z tulu w ogranicznik.

 

Poza tym fajny samochodzik. Tyle, ze te stuki juz wyczerpaly moja cierpliwość .

W XV II zdaje sie ze, tego nie ma . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 21:03, Jacek O napisał:

W XV II zdaje sie ze, tego nie ma . 

XV ma inne i różne takie tam, jeden egzemplarz mnie, a inny bardziej.... nie ma reguły, ale nie ma doskonałych aut. 

 

W dniu 18.12.2020 o 21:03, Jacek O napisał:

- radio zapamietuje kanaly lapiac tekst z ekranu tzn. jak np. Radio Z nadaje akurat na pasku tekstowym Covid-19 zadusil kota i wcisniesz dlugo przycisk, zeby zapamietal to zapamieta...covid...albo kota albo....rozumiecie. I tak bedzie sie nazywac stacja  :)

To jest fajny ficzer - ja mam 3 x RMF, a poszczegóne stacje wyświetlają mi się na poszczegołnych "klawiszach": jako Classic , MAXX a trzeci jako RMF :thumbup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich okolicznościach?

Na kocich łbach, przejazd przez tory, jakaś nierówność...takie tam. Nie jest to ciągle , raz na jakiś czas. Jakby plastik obijał się o coś, nawet jak próbuję ręką trzymać maskownicę drążka kierownicy to słychać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba ją zdemontować i szukać czy gdzieś wiązka nie trze o coś - bo zesztywniała od niskich temperatur.

No bez przesady, jakie niskie temperatury ? +10 to niskie ? Aż strach się bać jak będzie napie...lało jak będzie -5

Tak czy siak, zdemontuję jak tylko będzie czas i będzie mi się chciało ... dobra szara taśma klejąca ogarnie wszystko
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...