Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Snuff napisał:
21 godzin temu, OA77 napisał:
Zabrudzenia z ulicy wpadaja przez szpary w masce, oryginalna uszczelka z przodu nie jest na tyle dopasowana zeby nie przepuszczac wody z sola i stad ten brud, musze to zmodyfikowac, w kazdym aucie trzeba poprawiac fabryke...


Na Ali możesz kupić takie uszczelki do maski. Tu przykład (można znaleźć z darmową dostawą) ca.60 PLN

Ciekawe czy takie uszczelnienie coś daje, bo przecież powietrze (z brudem) do komory silnika dostaje się przede wszystkim od spodu. PS. No i żeby ta uszczelka była dyskretnie pomarańczowa albo jakoś subarowo- niebiańska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, GREGG napisał:

 

@Snuff masz sugestię na kolejny projekcik ;)

Projekt "pomarańcza" dawno zamknięty ;) 

 

17 minut temu, OA77 napisał:

Rozwiazanie tymczasowe ale skuteczne, po oczyszczeniu srodka nic nie przepuszcza

 

Nie mogłeś dać po całej długości tej gumki ? lepiej by to wyglądało IMHO. 

...a może w ten deseń ? przed kamyczkami też ochroni...

 

mask_cover.jpg

Edytowane przez Snuff
  • Super! 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Tylko, że z powodu wirusa nie dochodzą przesyłki zamówione jeszcze przed Bożym Narodzeniem

 

Raczej nie zdążyli wysłać przez chińskim nowym rokiem. Ja w styczniu zamawiałem kilka rzeczy i przyszły szybciutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bmbm napisał:

Piloty od telewizora też macie w woreczku i folie na kanapie? :facepalm:

 

 

Ehe, bardzo śmieszne ;)

Ale akurat dobrze trafiłeś z tym pilotem, bo właśnie szukam czyściwa do elektroniki - muszę rozebrać pilota od amplitunera i przeczyścić styki, bo część przycisków nie działa....  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehe, bardzo śmieszne  Ale akurat dobrze trafiłeś z tym pilotem, bo właśnie szukam czyściwa do elektroniki - muszę rozebrać pilota od amplitunera i przeczyścić styki, bo część przycisków nie działa....  

 

 

Na to najlepszy aceton techniczny

Jest też drugi sposób, stosowany przez szanowną małżonkę : przypadkiem wyprać w pralce razem z ciuchami czy innymi rzeczami Po wysuszeniu o dziwo działają lepiej niż przed kąpielą Muszę się tylko spytać jaki program wybiera w pralce

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 07:58, Karas napisał:

Na alledrogo są oferty czujniczków zamienników które przychodzą już zaprogramowane do twojego auta. Warunek jeden trzeba szczytac ID czujnika który odmówił posłuszeństwa i im wysłac.

 

Odgrzeję temat TPMS, mam pytanie czy jeśli w tym poprzednim czujniku wymieni się baterię i wstawi do innego koła czy to będzie działać - dwa czujniki z tym samym ID. Bo jeśli tak, to można sobie sprawić, by wszystkie czujniki miały ten sam ID i wtedy nie ma problemu z zamianą kół. Jeśli miało by się 8szt z tym samym ID, to bez problemowa wymiana była by kół zimowych na letnie.

Nie chcę zadawać pytania do Działu Technicznego, bo oni to chyba tego forum nie znają

Edytowane przez Licho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Odgrzeję temat TPMS, mam pytanie czy jeśli w tym poprzednim czujniku wymieni się baterię i wstawi do innego koła czy to będzie działać - dwa czujniki z tym samym ID. Bo jeśli tak, to można sobie sprawić, by wszystkie czujniki miały ten sam ID i wtedy nie ma problemu z zamianą kół. Jeśli miało by się 8szt z tym samym ID, to bez problemowa wymiana była by kół zimowych na letnie.
Nie chcę zadawać pytania do Działu Technicznego, bo oni to chyba tego forum nie znają

Ale to jak najbardziej pytanie do DT.
Wg mnie nie będzie działać, komp odczytuje ID, wartość tego ID i pozycje czujnika. Wg Twojej wersji, dostanie pod ten sam ID różne wartości i pozycje czujnika/koła w tym samym czasie...albo zgłupieje, zawiesi się albo pokaże błędne informacje.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Licho napisał:

dwa czujniki z tym samym ID

nie będzie. Każdy czujnik ma swoje własne indywidualne ID które jest wgrane w kompa TPMS  lub wgrywa się w przypadku czujników nie klonów  do komputera TPMS w aucie i na podstawie którego auto wie które koło ma za mało powietrza. Inaczej komp potrzebuje 4 różnych ID. Natomiast można sklonować ID każdego z obecnych czujników i wgrać w komplet nowych czujników klonów włożyć do 2 kompletu kół i w ten sposób masz bezproblemową wymianę kół z zimowych na letnie bez corocznego przeprogramowania. Akurat temat zgłębiałem w ostatnim czasie z serwisem wulkanizacyjnym .  Dokładnie tak zrobili z czujnikiem który odmówił posłuszeństwa. Najpierw sprawdzili  -przez przykładanie do każdego koła urządzenia z czytującego parametry z czujnika - który czujnik nie działa, później podłączyli to urządzenie przez obdII do kompa w aucie  aby z czytać ID czujnika który padł ( musieli tak zrobić bo czujnik który padł nie nadawał i nie pokazywał swoich parametrów) , wgrali to ID w czujnik klon i  wszystko śmiga.  Warto po zabiegu jeszcze raz do każdego koła przyłożyć urządzenie aby sprawdzić czy ID się zapisał w nowym czujniku klonie B)

Jeżeli masz sprawne wszystkie czujniki podjedz do wulkanizatora niech Ci takim urządzeniem z czyta przez przykładanie do każdego z kół parametry każdego czujnika - to urządzenie też wyświetla ID każdego z czujników -zapisz sobie ID każdego z kół i zamów na alledrogo czy gdziekolwiek indziej czujniki klony z wgranym już ID - taka operacja wychodzi najtaniej około 600pln za komplet czujników klonów bo serwis za programowanie klona kasuje $$. Aha lepiej zamówić z gumowym zaworem bo jest dłuższy 

np:

https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-tpms-subaru-forester-legacy-xv-8730253408?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YmFkNGVmOTUtMjc2OC00ZDg1LWI4NDMtMDk5YzM3OWIxNzU2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=477f3410-ff2d-40d3-92ca-542c33f8ca91

 

P.S na forach zza wielkiej wody czytałem że sklepy sprzedające czujniki online w USA wysyłają do ciebie taki skaner ty sobie skanujesz spisujesz ID czujników i go im odsyłasz albo sami zlecają odbiór przywożąc Ci już zaprogramowane czujniki ( oczywiście wcześniej im te ID musisz przesłać) U nas niewykonalne ...

 

P.S 1 Oem jest firmy schrader - tańszego imo badziewia to chyba na rynku nie ma :biglol:

 

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...