Skocz do zawartości

Korozja w Foresterze


ted58

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Mam mieszane uczucia co do subskrypcji i wspierania takich "dzieł" :biglol:

Realnie? Jaką widzisz alternatywę dla skorodowanych kielichów i podłużnic? Łatki i pudrowanie syfa? Można się pocieszać, pokaż swoje dzieło :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mirasek napisał:

Realnie? Jaką widzisz alternatywę dla skorodowanych kielichów i podłużnic? Łatki i pudrowanie syfa? Można się pocieszać, pokaż swoje dzieło :)

Nie mam spawarki to nic Ci nie pokaże :OO:

6 godzin temu, ewemarkam napisał:

Tutaj chyba większym wyzwaniem jest znalezienie zdrowego dawcy.

Ja rozumiem, że da się i można, ale przecież ktoś też płaci za tą robotę i to też mało nie wychodzi. To nie jest samo wyspawanie nowych kielichów. Goście wstawili pół auta :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kosmos. Mój wujek w latach 90. miał golfa 2 ze zagranicy, tak złożonego, co się okazało po kilku miesiącach gdy mu zaczął pękać aż się załamał, znaczy i golf i wujek.

Skoro można tak, to po kusoczku połówkę złożyć z ćwiartek, ćwiartki z ósemek, te z szesnastych części różnych dawców, jak nuty, coś się sklecić da :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek zdrowych dawców kielichów do Forków nabiera powoli moc oksymoronu. Bez złudzeń trzeba zakładać, że robiąc robotę porządnie trzeba te elementy zrobić od podstaw, a w to większość blacharzy bawić się nie chce, bo kto by chciał za to zapłacić?

P.S. Zwróćcie uwagę, że kielichy dawcy są na filmie zasłonięte wygłuszeniem. Przypadek? Nie sądzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jkarp napisał:

Ale kosmos. Mój wujek w latach 90. miał golfa 2 ze zagranicy, tak złożonego, co się okazało po kilku miesiącach gdy mu zaczął pękać aż się załamał, znaczy i golf i wujek.

Skoro można tak, to po kusoczku połówkę złożyć z ćwiartek, ćwiartki z ósemek, te z szesnastych części różnych dawców, jak nuty, coś się sklecić da :D

Jak jest zrobione dobrze to jeszcze będzie się trzymać jak fabryczne, kiedyś uważałem to za najgorsze druciarstwo, a potem zobaczyłem na własne oczy przywracanie Grenady w butelce i zgłupiałem do reszty, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś warsztat do kompleksowego odrdzewienia lub zabezpieczenia (odbudowania) Forestera Diesel rocznik 2009?

I mam małą prośbę do Kolegów, a może i koleżanek - możecie dać sobie spokój z tą "rudą"? Rdza to rdza, nazywanie tego w taki sposób jest dla mnie na poziomie gimbazy. 

Edytowane przez Michał Gdańsk
  • Haha 2
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał Gdańsk napisał:

Czy możecie polecić jakiś warsztat do kompleksowego odrdzewienia lub zabezpieczenia (odbudowania) Forestera Diesel rocznik 2009?

I mam małą prośbę do Kolegów, a może i koleżanek - możecie dać sobie spokój z tą "rudą"? Rdza to rdza, nazywanie tego w taki sposób jest dla mnie na poziomie gimbazy. 

A kto to przyszedł? Pan maruda niszczyciel dobrej zabawy i uśmiechów dzieci.

 

45 minut temu, ipsx82 napisał:

A czy przypadkiem ten model z tym silnikiem nie lepiej kupić za grosze z padniętym silnikiem i zrobić przeszczep gratów ?

Kolega wyżej wpakował już kupę kasy w tego klekota. Więc będzie chciał ratować syfa. A SH w dieslu raczej nie będzie miał dobrej blachy. Stoją gdzieś w trawie z padniętym serduchem, więc zjedzone przez rudą szmatę mają podłogę. 

  • Super! 2
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 06:06, Kiwi 4ester napisał:

Nie mam spawarki to nic Ci nie pokaże :OO:

Ja rozumiem, że da się i można, ale przecież ktoś też płaci za tą robotę i to też mało nie wychodzi. To nie jest samo wyspawanie nowych kielichów. Goście wstawili pół auta :upside-down-face_1f643-small:

 

I dlatego ten samochód powinien zostać złomowany... Jazda czymś takim powinna być zabroniona. To samonośne nadwozie zupełnie utraciło swoje właściwości. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotruś napisał:

 

I dlatego ten samochód powinien zostać złomowany... Jazda czymś takim powinna być zabroniona. To samonośne nadwozie zupełnie utraciło swoje właściwości. 

To w takim razie customcar  i motocykle  jakie robią też powinny być nielegalne i zabronione bo tam pełno przeróbek spawanych np american chopper  tam non stop rozcinają i spawają ramy.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

To w takim razie customcar  i motocykle  jakie robią też powinny być nielegalne i zabronione bo tam pełno przeróbek spawanych np american chopper  tam non stop rozcinają i spawają ramy.

 

Ramy to co innego. Jak ktoś ją "dobrze policzy" i dobrze pospawa to OK. Tutaj rolę ramy pełni cała karoseria tzw. nadwozie samonośne. Jeżeli tę strukturę zmienimy poprzez np. wstawianie "ćwiartek" to tracimy wytrzymałość całej konstrukcji na wszelkie odkształcenia podczas np. wypadku. Nawet dach ma ważne zadanie do wykonania. Nie można go prostować, grzać palnikiem, klepać itd. A byłem kiedyś świadkiem czegoś takiego - blacharz tłumaczył, że teraz będzie zahartowany, więc mocniejszy :facepalm:. Owszem można przeprowadzić niektóre naprawy blacharskie dobrze, ale wymieniając odpowiednie elementy w całości, tak jak były wykonane w fabryce. To co na tym filmiku było pokazane jest nie do przyjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 14:14, piotruś napisał:

 

I dlatego ten samochód powinien zostać złomowany... Jazda czymś takim powinna być zabroniona. To samonośne nadwozie zupełnie utraciło swoje właściwości. 

A w fabryce samochody sie odlewa w foremkach z gliny.

:coffee:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...