Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Panowie mam XT zza wielkiej wody wiec pytanie może byc trudniejsze dla niektórych z Was, a może nie ?

A zatem mam wersje chyba TOURING MY14 ( czyt. odpowiednik EU Platinum) i jak chce podgrzać wnętrze lub schłodzić wnętrze auta bez AC to i tak po skończonej podróży mam kałużę pod autem. O co chodzi ?

Czy to działa zawsze nie jak wentylacja nawiewno-wywiewna tylko wentylacja w pełni mechaniczna?

Czy nie można jak w XT MY07 po prostu włączyć nawiew  i nie obciążać dodatkowo silnika ?

np. wszystko wyłączyć i wybrać: MODE oraz nawiew z zewnątrz, tyle ze próba zwiększenia mocy wiatraka powoduje włączenie caaałej machiny i zbędne obciążenie silnika.

Wiem tu na razie UPG nam nie grozi, ale stare doświadczenia każą mi dmuchać na zimne...

 

haotycznie, 

przepraszam

 

Tomasz

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piękny widok mnie dziś spotkał jak wyszedłem z MM na Okęciu. Dwa śliczne xt'eki jeden czarnuch drugi białas, jeden przy drugim. Przyznawać się kto tym czarnuchem sprezentował mi ten niezgorszy widok .

 

To byłem ja :) jak wyszedłem z MM to białasa już nie było... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odebrałem Forestera. Bardzo mi się podoba. Wkleiłbym Wam zdjęcie, ale po pierwsze nie umiem, a po wtóre wszyscy dobrze wiecie, jak wygląda ;).

 

2.0i, wersja ex, kolor k61. I bardzo mi się nim przyjemnie z Łomianek do Olsztyna podróżowało. Trochę żałuję, że nie mogłem mu porządnie dać w d..., ale i na to przyjdzie czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@arkitekt, jak ustawiasz nawiew? Jeśli ustawisz na szybę lub szybę/nogi to ZTCW zawsze włącza się klima. Przynajmniej tak jest w poprzednich modelach. 

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odebrałem Forestera. Bardzo mi się podoba. Wkleiłbym Wam zdjęcie, ale po pierwsze nie umiem, a po wtóre wszyscy dobrze wiecie, jak wygląda ;).

 

2.0i, wersja ex, kolor k61. I bardzo mi się nim przyjemnie z Łomianek do Olsztyna podróżowało. Trochę żałuję, że nie mogłem mu porządnie dać w d..., ale i na to przyjdzie czas ;)

No i gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEMEKKA,

 

racja tylko jak odklikniesz klime (zgasnie dioda) zostaje sam nawiew tzw. wymuszony i na takim lubiłem latac szybko, b.szybko nie obciążaajac zanadto silnika.

W nowym XT zawsze jak chce by byl wiatrak chocby na drugim biegu zalacza sie cos jak klima tylko AC nie dziala (dioda nie swieci). Co to jest ? jak jezdzic/ustawic wymuszony na 2,3 biegu bez zalaczenia klimy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Dziwne.

W Imprezie MY07 US na nawiewie na szybę lub szyba/nogi nawet jak wyłączę AC to i tak się włącza (co słychać m.in. po wzrastających obrotach silnika). Na innych ustawieniach nie.

 

Może spróbuj ustawić nawiew, a następnie włączyć i wyłączyć dmuchawę i patrzeć na obroty. Jak będzie załączać klimę to obroty będą wzrastać. Może na rynek US robią inaczej. Jutro sprawdzę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odebrałem Forestera. Bardzo mi się podoba. Wkleiłbym Wam zdjęcie, ale po pierwsze nie umiem, a po wtóre wszyscy dobrze wiecie, jak wygląda ;).

 

2.0i, wersja ex, kolor k61. I bardzo mi się nim przyjemnie z Łomianek do Olsztyna podróżowało. Trochę żałuję, że nie mogłem mu porządnie dać w d..., ale i na to przyjdzie czas ;)

Gratki @, witaj w klubie1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piękny widok mnie dziś spotkał jak wyszedłem z MM na Okęciu. Dwa śliczne xt'eki jeden czarnuch drugi białas, jeden przy drugim. Przyznawać się kto tym czarnuchem sprezentował mi ten niezgorszy widok .

 

To byłem ja :) jak wyszedłem z MM to białasa już nie było... 

 

Hehe na początku zamarłem - myślałem, że mi autko przemalowali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piękny widok mnie dziś spotkał jak wyszedłem z MM na Okęciu. Dwa śliczne xt'eki jeden czarnuch drugi białas, jeden przy drugim. Przyznawać się kto tym czarnuchem sprezentował mi ten niezgorszy widok .

 

To byłem ja :) jak wyszedłem z MM to białasa już nie było... 

 

Hehe na początku zamarłem - myślałem, że mi autko przemalowali :)

 

Pozdrawiam w każdym razie :) tylna alu nakładka na zderzak w połączeniu z białym kolorem auta bardzo ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Ciekawiej za to wychodził pomiar 10 - 110, bo tu już było poniżej 6,5 (6,2-6,3)

To jest zrozumiałe gdyż:

1. opory powietrza wobec stosunkowo dużej mocy nie odgrywają ( jeszcze ) aż tak dominującej roli

2. przy starcie od "0" najpierw muszą wzrosnąć obroty silnika ( na początku nie dysponujemy pełną mocą )

3. przy starcie od "0" mamy początkowo duży poślizg na sprzęgle hydrokinetycznym

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jutro odbior

 

Ja w sumie też sie nie mogę doczekać odbioru , co prawda w piatek odbierałem STI , ale po raz pierwszy moja żona sie nie może doczekać auta , gdzie ona nigdy specjalnie sie nie przejmowała czym jeździ ;) .

Jak zobaczyła nowe STI pod domem , pierwszy raz w życiu podobało sie jej moję auto. :biglol: i już zaczyna przebierać kiedy będzie nowy Forester :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis,

 

obawiam sie ze w moim US type jest własnie tak, ze co bym nie robił to i tak działa klima bo obroty spadają tylko czemu dioda nie świeci ?

No chyba ze włączę przycisk AC. Zatem w tym modelu wentylacja jest li tylko w pełni mechaniczna czy chce czy nie,  mogę tylko do w pełni mechanicznej dodać AC lub nie.

Cos jak w domach pasywnych miast wentylacji grawitacyjnej (naturalnej) w samochodzie nawiewno/wywiewnej jest w pełni mechaniczna wspomagana AC, w domach dokładnie tak samo.

Trochę szkoda bo zużywa przez to więcej Pb95 ...auto oczywiscie.

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...