Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

http://m.aliexpress.com/item-desc/905378222.html

 

Te wydają się nie duże. Domyślam się, że problemem jest długość żarówki.

... nie tylko, długość nie powinna przekraczać 30mm od czerwonej uszczelki. Problemem jest jeszcze średnica czarnego cokołu przy tejże właśnie czerwonej uszczelce, jeśli jest większa niż 17-18mm to nie wejdzie w otwór reflektora dwufunkcyjnego w Forku IV. Padło pytanie o czynności przystosowujące żarówki P13W które poczyniłem ... właśnie zmniejszenie średnicy przez oszlifowanie tego czarnego cokołu do ok. 18mm ... reszta pasuje i działa.

 

 

A czy moglbys jeszcze napisac jaka konkretnie zarowke tam wlozyles. Szukam po necie i nie moge znalezc nic sensownego co by bylo krotsze niz 30 mm od uszczelki? A drugie pytanko czy oszlifowanie tego cokolu nie spowoduje braku szczelnosci w gniezdzie zarowki?

Dzieki za ewentualna odpowiedz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO Dukiewicz proponowało mi przed wakacjami montaż takich świecidełek 3w1 w miejsce obecnych dziennych/halogenów w cenie o ile się nie mylę 900 zł

Nawet nie wiem czy to dużo czy mało, ale jeszcze wtedy nie pokazały się Ledy w skrzelach Made in Poland i nie podejmowałem tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

http://m.aliexpress.com/item-desc/905378222.html

 

Te wydają się nie duże. Domyślam się, że problemem jest długość żarówki.

... nie tylko, długość nie powinna przekraczać 30mm od czerwonej uszczelki. Problemem jest jeszcze średnica czarnego cokołu przy tejże właśnie czerwonej uszczelce, jeśli jest większa niż 17-18mm to nie wejdzie w otwór reflektora dwufunkcyjnego w Forku IV. Padło pytanie o czynności przystosowujące żarówki P13W które poczyniłem ... właśnie zmniejszenie średnicy przez oszlifowanie tego czarnego cokołu do ok. 18mm ... reszta pasuje i działa.

A czy moglbys jeszcze napisac jaka konkretnie zarowke tam wlozyles. Szukam po necie i nie moge znalezc nic sensownego co by bylo krotsze niz 30 mm od uszczelki? A drugie pytanko czy oszlifowanie tego cokolu nie spowoduje braku szczelnosci w gniezdzie zarowki?

Dzieki za ewentualna odpowiedz. :)

Ja na Allegro znalazłem żarówkę o średnicy 16mm i dlugoaci 57mm (całość)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

http://m.aliexpress.com/item-desc/905378222.html

 

Te wydają się nie duże. Domyślam się, że problemem jest długość żarówki.

... nie tylko, długość nie powinna przekraczać 30mm od czerwonej uszczelki. Problemem jest jeszcze średnica czarnego cokołu przy tejże właśnie czerwonej uszczelce, jeśli jest większa niż 17-18mm to nie wejdzie w otwór reflektora dwufunkcyjnego w Forku IV. Padło pytanie o czynności przystosowujące żarówki P13W które poczyniłem ... właśnie zmniejszenie średnicy przez oszlifowanie tego czarnego cokołu do ok. 18mm ... reszta pasuje i działa.

A czy moglbys jeszcze napisac jaka konkretnie zarowke tam wlozyles. Szukam po necie i nie moge znalezc nic sensownego co by bylo krotsze niz 30 mm od uszczelki? A drugie pytanko czy oszlifowanie tego cokolu nie spowoduje braku szczelnosci w gniezdzie zarowki?

Dzieki za ewentualna odpowiedz. :)

Ja na Allegro znalazłem żarówkę o średnicy 16mm i dlugoaci 57mm (całość)

 

Faktem jest, ze tam akurat nie szukalem. Jakos nie przepadam za "alledrogo". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pisałem o LEDfogach Osrama dwie strony do tyłu, wyraźnie zaznaczyłem, że wszystko jest fajnie, oprócz tego, że NIESTETY nie pasują rozmiarowo do Forestera IV ! @cewie ma III generację.   Fizycznie miałem LEDfogi Osrama, przymierzałem i jak napisałem - bez rzeźby nie wchodzą plug and play !   http://www.osram.pl/...g-fog/index.jsp  

 

Woszkowaty, napisz prosze w czym dokladnie problem? Wymiarowo nie pasuja w otwor po oryginalnych przeciwmglowych czy jak? I co masz na mysli piszac, ze bez rzezby nie wchodza? Co dokladniej kryje sie pod slowem "rzezba"? Jaka przerobke trzeba by wykonac aby je zainstalowac w zderzaku XTka?  Nawet podobaja mi sie te lampki i chetnie bym je zastosowal u siebie no ale  musialbym miec pewnosc, ze da sie to zrobic bez wiekszej demolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie odpisaliscie - a co z tylem? Da rade tam cos przyLEDzic? Czy są w opcji lampy Subaru ledowe?

Ledowych i Lexsus - style nie ma ;-)

A tak na poważnie to najwyżej możesz żarówki zmienić na ledowe. Oczywiście nie wiem czy z prawnego punktu można (homologacja itp).

 

Swoją drogą te co są lampy mi się podobają.

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilkor - ja niczego nie chce tuningowac. napisalem o lampach led SUBARU...czy takie sa na jakims rynku?

Przepraszam, nie zrozumiałem.

 

Powiem szczerze, że nie wiem o niczym takim do Forka.

W Tym wątku było zdjęcie przyciemnianianych lamp przód, tył.

Przód jest dostępny w Japonii. Wnętrze przednich kloszów jest czarne.

Tak to wygląda

post-14914-1415434503,5411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwykle przy wymianie dzwonię. Dzisiaj zapomniałem... Nie oddzwonili... Może Keratronik ma mapę z punktami ASO i jak coś "podnosi" w tym punkcie to nie dzwonią

 

ja zmienialem opony u znajomego posiadajacego  od tego roku zaklad wulkanizacyjny ( raczej na mapach nie ma nowo powstalego zakladu ) i nie zadzwonili. Ostatnio zaparkowalem tez w podziemnym garazu bez zasiegu telefonicznego, gps na telefonie tez nie dzialal, i tez telefonu nie dostalem-a przeciez pownienem po tym jak auto zasieg odzyskalo. Cos mi sie wydaje ze panowie z kreatronika wcale nie monitoruja aut w niego wyposazonych.

 

Zwykle przy wymianie dzwonię. Dzisiaj zapomniałem... Nie oddzwonili... Może Keratronik ma mapę z punktami ASO i jak coś "podnosi" w tym punkcie to nie dzwonią

 

ja zmienialem opony u znajomego posiadajacego  od tego roku zaklad wulkanizacyjny ( raczej na mapach nie ma nowo powstalego zakladu ) i nie zadzwonili. Ostatnio zaparkowalem tez w podziemnym garazu bez zasiegu telefonicznego, gps na telefonie tez nie dzialal, i tez telefonu nie dostalem-a przeciez pownienem po tym jak auto zasieg odzyskalo. Cos mi sie wydaje ze panowie z kreatronika wcale nie monitoruja aut w niego wyposazonych.

A ja tu troche dodam. Swinoujscie, przeprawa promowa, ok 0,5 km - 7 minut plynie prom. Siedze w samochodzie, zaplon tylko na sluchanie radia. Wczesniej przed rozpoczeciem przeprawy dzwonilem i informowalem. Ostatnio pare razy mi sie zapomnialo nie dzwonilem. Forek przemiscil sie na promie o pol km i nikt nie zadzwonil. Opony juz tez zmienialem i ...... no call. Moze sluchanie radia, nie zamykanie auta przy wymianie opon - alarm nieaktywny, jest tego powodem.?????!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tym wątku było zdjęcie przyciemnianianych lamp przód, tył. Przód jest dostępny w Japonii.

Jest dostępny również w USA i  Kanadzie w topowych wersjach wyposażenia. Dlaczego u nas ich nie ma trudno powiedzieć.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarowo nie pasuja w otwor po oryginalnych przeciwmglowych czy jak?

Dokładnie tak - są większe od oryginalnych. Pisząc "rzeźba" - miałem na myśli wycięcie większego otworu montażowego, czyli jakby nie patrzeć - większa albo mniejsza demolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was jeździ/ił Foresterem z trójką dzieci na tylnej kanapie, w tym jedno w foteliku, a drugie w foteliku/nosidełku i może podzielić się wrażeniami?

Ja mam dwójkę, oba szkodniki siedzą w fotelikach i muszę stwierdzić, że od biedy weszłaby jeszcze dorosła osoba, więc dziecko powinno się zmieścić - ale przyznaję, że nie testowałem

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...