Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wy też tak macie, że po dłuższym postoju, po odpaleniu samochodu silnik ma ok 2 tys. obrotów? Nie jest to za dużo aby?

Po przełączeniu skrzyni na "D" lub "R" obroty schodzą do ok 1 tys. obrotów

Edytowane przez grzse124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem pare dni temu z Chorwacji XT-kiem tankując dwukrotnie w Austrii. Zalałem zwykłe PB95 i zasięg skoczył aż do 720 km ! Na żadnym polskim czy nawet niemieckim paliwie nigdy nie pokazał więcej jak 590 km. Austryjaki mają aż tak dobre paliwo czy my aż tak złe? Średnia z 1005 km 8,8 l /100 km więc bardzo super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zalałem zwykłe PB95 i zasięg skoczył aż do 720 km ! Na żadnym polskim czy nawet niemieckim paliwie nigdy nie pokazał więcej jak 590 km.
  Zasięg jest pokazywany na podstawie średniego spalania z (chyba) ostatnich 50 km. Może akurat zjeżdżałeś z góry? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zalałem zwykłe PB95 i zasięg skoczył aż do 720 km ! Na żadnym polskim czy nawet niemieckim paliwie nigdy nie pokazał więcej jak 590 km.
  Zasięg jest pokazywany na podstawie średniego spalania z (chyba) ostatnich 50 km. Może akurat zjeżdżałeś z góry? ;)

 

Hmmm...Autoban A2 od Grazu do Wiednia rzeczywiście było sporo krętych zjazdów w dól ,potem 80 km/h na obwodnicy Wiednia i mógł wyjść taki zasięg:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 

 

 

 

Zalałem zwykłe PB95 i zasięg skoczył aż do 720 km ! Na żadnym polskim czy nawet niemieckim paliwie nigdy nie pokazał więcej jak 590 km.
  Zasięg jest pokazywany na podstawie średniego spalania z (chyba) ostatnich 50 km. Może akurat zjeżdżałeś z góry? ;)

 

Hmmm...Autoban A2 od Grazu do Wiednia rzeczywiście było sporo krętych zjazdów w dól ,potem 80 km/h na obwodnicy Wiednia i mógł wyjść taki zasięg:) 

 

Dokładnie. Ja w ostatnią sobotę tankowałem w Austrii na Brenero a potem z Insbrucku pod górę do GaPa i niemiecki Autobahn no Monachium. I żadnego wzrostu zasięgu nie zaobserwowałem. Średnia z wyjazdu do Włoch (okol Florencji - 4500 km) = 10.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te srednie to przy jakich predkosciach ?. Pytam z ciekawosci bo w Niedziele do Polski i chce porownac z Levorgiem. Levorgiem jezdze 140-160 km/h szybciej tylko dla fun bo trzeba za czesto tankowac i czasowo robi sie wolniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te srednie to przy jakich predkosciach ?. Pytam z ciekawosci bo w Niedziele do Polski i chce porownac z Levorgiem. Levorgiem jezdze 140-160 km/h szybciej tylko dla fun bo trzeba za czesto tankowac i czasowo robi sie wolniej ;)

Przy tych prędkościach, w zależności od wiatru, FXT spala 9,5-11,5 l/100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie srednia z trasy Wilno-Astana (ok. 3800 km) wyszla 9,8l wg. kompa

 

jestem przyjemnie zaskoczony spalaniem FXT, a przeciez teoretycznie spalanie po dotarciu powinno jeszcze sie troche zmiejszyc (dla porownania, kilka tygodni wczesniej na trasie Astana-Wilno Tribeca B9 (3.0 H6) spalila mi 12l wg. kompa)

 

obecnie na liczniku ok. 5300 km, planuje wymiane oleju i zastanawiam sie, co by tu zalac do tego smoka :lol:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te srednie to przy jakich predkosciach ?. Pytam z ciekawosci bo w Niedziele do Polski i chce porownac z Levorgiem. Levorgiem jezdze 140-160 km/h szybciej tylko dla fun bo trzeba za czesto tankowac i czasowo robi sie wolniej ;)

Na autostradzie tempomat na 150-160. We Włoszech trochę kręcenia po górkach Toskanii - tam spalanie było wyższe pomimo mniejszych prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie srednia z trasy Wilno-Astana (ok. 3800 km) wyszla 9,8l wg. kompa

 

jestem przyjemnie zaskoczony spalaniem FXT, a przeciez teoretycznie spalanie po dotarciu powinno jeszcze sie troche zmiejszyc (dla porownania, kilka tygodni wczesniej na trasie Astana-Wilno Tribeca B9 (3.0 H6) spalila mi 12l wg. kompa)

 

obecnie na liczniku ok. 5300 km, planuje wymiane oleju i zastanawiam sie, co by tu zalac do tego smoka

U mnie przejechane 1400 km. Średnie z tego odcinka to 12,6 l/100km.

70 % miasto, reszta autostrada, i mały weekendowy wypad. Jazda nie emerycka stanowczo, jednak bez szaleństwa na dotarciu.

Jutro wakacyjny wyjazd

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko...

Nie pozostaje w takim razie nic tylko jak w starym stylu otworzyć okna w samochodzie...

Nie tak nie jest

Nie mogę przełączyć nadmuchu na stopy i przednią szybę, bo powietrze jest podgrzewane. Nadmuch na desce rozdzielczej działa prawidłowo.

Jeśli zmniejszę nastawę temp do 19.5 chłodzenie jest w każdej pozycji. Jednak chciałbym aby było jak powinno.

@Grzse 124, czy Twój to model 2016?

Wysłano z Xperia Z3

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem o tym w Levorgu. Też lubię mieć ustawienie nogi i szyba (nie wieje wtedy tak na twarz i nie mamy zapalenia zatok). Gdy ustawiałem temperaturę i włączałem na Auto to do 19,5 chłodziło, a od 20 grzało. Rozmawiałem o tym w ASO i podobno taka jest uroda automatycznej klimy w Subaru. Aczkolwiek zaobserwowałem to jesienią, a ostatnio jakoś nie rzuciło mi się to w oczy, więc może się "dotarła" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem o tym w Levorgu. Też lubię mieć ustawienie nogi i szyba (nie wieje wtedy tak na twarz i nie mamy zapalenia zatok). Gdy ustawiałem temperaturę i włączałem na Auto to do 19,5 chłodziło, a od 20 grzało. Rozmawiałem o tym w ASO i podobno taka jest uroda automatycznej klimy w Subaru. Aczkolwiek zaobserwowałem to jesienią, a ostatnio jakoś nie rzuciło mi się to w oczy, więc może się "dotarła" ;)

Przmek dziękuję.

Mnie właśnie o to chodzi!

W ASO Gdańsk sprawdziliśmy dodatkowo dwa nowe Forestery - zachowanie dokładnie to samo (jak piszesz).

Co bardzo mnie dziwi, w naszym poprzednim Forku klimatyzacja działała normalnie, tzn zmiana nadmuchu nie wplywała na zmianę temp nadmuchu.

Wg mnie winę ponosi błąd w programie karty elektronicznej (modułu sterującego) sterującego pracą klimy.

Jak najbardziej da się z tym jeździć , jednak zdecydowanie zachowanie układu jest niepoprawne i wymiana karty/zmiana oprogramowania pomoże.

My z żoną też preferujemy ten rodzaj nadmuchu (szyba przednia i nogi).

Dodatkowo nadmuch chłodnego powietrza na przednią szybę zapobiega jej parowaniu.

@Przemekka, a jak teraz zachowuje się wasza klima?

Czy nie ma to negatywnego wpływu na pozbycie się pary z szyby?

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Wysłano z Xperia Z3

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w samochodzie mam ustawione nawiewniki skierowane w dół, więc nigdy nie czułem potrzeby zmiany ustawień, leci wszystko na automacie.

Z ciekawości muszę sprawdzić czy u mnie jest taki sam efekt.

Tak 'by the way' u mnie na nogi też grzeje powyżej 19,5 stopni

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XV SBD 2013 klima w trybie auto pracuje przy nawiewach ustawionych na nogi i szybę czołowa

 

Choć nie są to najbardziej optymalne do chłodzenia auta ustawienia czasami używam bo są wygodne, praca układu nie jest "tak agresywna"

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XV SBD 2013 klima w trybie auto pracuje przy nawiewach ustawionych na nogi i szybę czołowa

 

Choć nie są to najbardziej optymalne do chłodzenia auta ustawienia czasami używam bo są wygodne, praca układu nie jest "tak agresywna"

 

tapatalk

W naszym Forku My2013 nie było z tym problemu.

W XT 2016 zmiana nadmuchu na stopy, czy stopy + szyba przednia następuje grzanie wnętrza, chyba że nastawa jest 19.5 stopnia lub mniej. Trudno ustawić 19,5 gdy na zewnątrz jest na przykład 35.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W XV SBD 2013 klima w trybie auto pracuje przy nawiewach ustawionych na nogi i szybę czołowa

 

Choć nie są to najbardziej optymalne do chłodzenia auta ustawienia czasami używam bo są wygodne, praca układu nie jest "tak agresywna"

 

tapatalk

W naszym Forku My2013 nie było z tym problemu.

W XT 2016 zmiana nadmuchu na stopy, czy stopy + szyba przednia następuje grzanie wnętrza, chyba że nastawa jest 19.5 stopnia lub mniej. Trudno ustawić 19,5 gdy na zewnątrz jest na przykład 35.

 

Wysłano z Xperia Z3

zgodnie ze sztuką powinieneś mieć przy takiej zewnętrznej sporo powyżej 20 stopni nastawione. Nie może być zbyt dużej różnicy w temp. i nie chodzi tu o samochód :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W XV SBD 2013 klima w trybie auto pracuje przy nawiewach ustawionych na nogi i szybę czołowa

 

Choć nie są to najbardziej optymalne do chłodzenia auta ustawienia czasami używam bo są wygodne, praca układu nie jest "tak agresywna"

 

tapatalk

W naszym Forku My2013 nie było z tym problemu.

W XT 2016 zmiana nadmuchu na stopy, czy stopy + szyba przednia następuje grzanie wnętrza, chyba że nastawa jest 19.5 stopnia lub mniej. Trudno ustawić 19,5 gdy na zewnątrz jest na przykład 35.

 

Wysłano z Xperia Z3

zgodnie ze sztuką powinieneś mieć przy takiej zewnętrznej sporo powyżej 20 stopni nastawione. Nie może być zbyt dużej różnicy w temp. i nie chodzi tu o samochód :)
Wiem o tym (powinno być maksymalnie około 10 stopni niżej temp zewnętrznej), stąd też moje niezadowolenie.

Wysłałem w tej sprawie maila do SIP, czekam na odpowiedź.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...