Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dodatków to się zgadzam ale z oktanami nie bardzo. Oktny to "płynność" spalania i może tylko poprwić komfort dla dobrego ucha. Co do rezultatow technicznych bez zmiany mapy nie zmieni wiele a na 100% nie doda 100km na baku. Tu to kogoś mocno poniosło. A 150+ to już prawie taki efakt jak +500

Widać jak działa dobry marketing. Co do realnego działania tych dodatków czy faktycznego ich wpływu na pracę i trwałość silnika poza laboratorium i biurkami naukowców to sprawa bardzo dyskusyjna przy ogromnej ilości zmiennych parametrów, czynników zewnętrznych i specyfice użytkowania.

Napewno silnikowi nie zaszkodzi paliwo zgodne ze specyfikacją. Jeśli producent zaleca 98 oktanów, należy lać 98.

No ale kierowcy często kochają swoje auta, marketingowcy to wykorzystują i biznes się kręci. Najważniejsze, że silnikowi to nie zaszkodzi, a być może, wręcz przeciwnie..

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do dodatków to się zgadzam ale z oktanami nie bardzo. Oktny to "płynność" spalania i może tylko poprwić komfort dla dobrego ucha. Co do rezultatow technicznych bez zmiany mapy nie zmieni wiele a na 100% nie doda 100km na baku. Tu to kogoś mocno poniosło. A 150+ to już prawie taki efakt jak +500

Widać jak działa dobry marketing. Co do realnego działania tych dodatków czy faktycznego ich wpływu na pracę i trwałość silnika poza laboratorium i biurkami naukowców to sprawa bardzo dyskusyjna przy ogromnej ilości zmiennych parametrów, czynników zewnętrznych i specyfice użytkowania.

Napewno silnikowi nie zaszkodzi paliwo zgodne ze specyfikacją. Jeśli producent zaleca 98 oktanów, należy lać 98.

No ale kierowcy często kochają swoje auta, marketingowcy to wykorzystują i biznes się kręci. Najważniejsze, że silnikowi to nie zaszkodzi, a być może, wręcz przeciwnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może teraz coś się zmieniło ale od tego doświadczenia zawsze leje tylko 95

tak zmienily sie kanisterki panów na stacjach benzynowych :) Paliwo w Polsce pochodzi albo od Orlenu albo od Lotosa ( stacje Citronex importuja z niemiec ale jest ich jak na lekarstwo) i na stacjach czy to shella, orlenu, czy bp tankujemy praktycznie to samo. Ale sila marketingu jest tak duza ze oddzialywuje na nasza głowe dosc mocno co przekłada się tym ze nasze "dupohamownie" czuja roznice w mocy na tym samym paliwie z roznych stacji. :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjątkiem jest chyba Shell VPower Nitro+ (100oktanów), przyjeżdża na gotowo z Niemiec.

Północny - Zachód jakiś czas temu był rzeczywiście "obsługiwany" przez Niemiaszkow ze Schwedt

Czy ktoś z drogich forumowiczów może pomóc:

 

Rozmiar oryginalnej felgi w XT to:

7,5x18

5 x 100

et ??

 

Najważniejsze te et

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę ogarnąć temat gdzie we Wro zajmują sie takimi rzeczami. Na razie cieszę sie ze jestem cały, bo burza dopadła nas w domku letniskowym( jedna szyba wybita), a gdyby nie pora meczu, to bym siedział na łódce i byłoby kiepsko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę ogarnąć temat gdzie we Wro zajmują sie takimi rzeczami. Na razie cieszę sie ze jestem cały, bo burza dopadła nas w domku letniskowym( jedna szyba wybita), a gdyby nie pora meczu, to bym siedział na łódce i byłoby kiepsko :(

Tomasz Kubiś, Wrocław, ul. Chorwacka 41, myjnia samochodowa, tel-605287258, zajmuje się przygotowaniem smochodów na sprzedasz, renowacją lakieru, itp. Kiedyś wspominał mi, że wgnioty po gradobiciu też wyprowadza lub ma kogoś kto mu to robi.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - czy ktoś założył dodatkowe światła drogowe do forka '13+ ? Marzą mi się (bo poznałem co znaczą dodatkowe lumeny w Pajero). Ale nie chcę orurowania i szukam pomysłów na montaż. Do tego boję się, że zamontowane z złym miejscu zaburzą dopływ powietrza do intercoolera (chłodnice takie sprawy przeżywają). Może coś takiego (znalazłem niskie ledowe światła z homologacją drogową, tylko nie listwa, a dwa razy po 4 LEDY).

 

17078655c4e2669ec42.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu plejad strasznie skrzypia mi (jakby uszczelki) drzwi kierowcy. Zwłaszcza na wybojach. Czy ktoś cos kiedyś podobnego? Nigdy nie mam kiedy podjechać do serwisu. Myślicie ze można to jakoś nasmarować?

Posmarowałbym silikonem. Jeśli to faktycznie uszczelki, to pomoże.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego ale nie to że piszczą tylko tak jakby się za bardzo "kleją" do karoserii kiedy otwieram (wiem że to dziwnie brzmi i ciężko wytłumaczyć ale tak właśnie jest)

Mycie i smarowanie wazelajną pomaga ale na krótki okres czasu.

 

Może ktoś z kolegów się spotkał także z taką przypadłością ...??


Jakiś taki wolniejszy ten nowszy Forek...

 

 

 

Eeeee tam....

Bo ten nowy ma się podobać a nie jechać ... ;)

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...