Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

XT'kowe tez fajne, ale dol taki pusty jakis... ^_^

 

bd52f6789567bfcfmed.jpg

Bez przesady, jest przepaść ;-) Nie dość, że czerwone podświetlenie robi robotę to jeszcze ren centralny wyświetlacz jest kolorowy. W ogóle ten z STI jest och i ach.

 

P.S. Akumulator o jakich parametrach powinien się znaleźć w XT? Olałem temat śledztwa podmiany OEMowego Panasonica na zarzyganą Centrę, ale chciałbym chociaż wiedzieć czy ma odpowiednie parametry,

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat

Melduję, że Forester XT odebrany.

Pokonał wczoraj trasę Warszawa Gdynia.

attachicon.gifIMG-20160706-WA0003.jpeg

 

Wysłano z Xperia Z3

Przyłączam się do gratulacji !!!

Z Twojej informacji wynika, że Forka kupiłeś w Warszawie.

Jeśli to nie tajemnica, możesz powiedzieć dlaczego tam, a nie w Gdańsku, u Zdanowicza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może coś takiego - odebrałem samochód po przeglądzie po 75 kkm, wymieniane były pierwszy raz klocki hamulcowe przód - (nie wiem czy to ma związek czy tylko zbieg okoliczności  ale problem pojawił się od razu po przeglądzie) - przy naciśnienieciu hamulca pojawiał dziwni sygnał dziękowy dobiegający   z tyłu,  cos a la czujnik cofania tylko ze ja nie mam takiego czujnika. Sygnał pojawia się przed włączeniem silnika i po kilku naciśnieciach pedałem hamulca znika, ewidentnie wywołouje go nacisniecie  hamulca bo jak puszczam pedał to go nie ma , znowu naciskiem i jest. Zazwyczaj pojawia się to  po dłuższym postoju ( ale kilka razy pojawił się też  po krótkiej wizycie w sklepie). Kontrolki się nie palą , światło stop działa prawidłowo. Jedyne co zauważyłem to lekko zardzwiałe i wilgotne gniazdo od haka (oryginalnie montowane). Nie mam nietety czasu podjechać dziś do serwisu poza tym problem nie występuje stale, wiec pewnie trudniej będzie go zdiagnozować. Może juź miał ktoś coś takiego? 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

XT'kowe tez fajne, ale dol taki pusty jakis... ^_^

 

bd52f6789567bfcfmed.jpg

Bez przesady, jest przepaść ;-) Nie dość, że czerwone podświetlenie robi robotę to jeszcze ren centralny wyświetlacz jest kolorowy. W ogóle ten z STI jest och i ach.

 

P.S. Akumulator o jakich parametrach powinien się znaleźć w XT? Olałem temat śledztwa podmiany OEMowego Panasonica na zarzyganą Centrę, ale chciałbym chociaż wiedzieć czy ma odpowiednie parametry,

No nie pamiętam jaki "rozmiar" miał OEM ale wydaje mi się że nic o "rozmiarze" mniejszym niż 60Ah nie powinno się tam znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na pierwszym przeglądzie moim XT. Trochę zaskoczył mnie koszt, zważywszy że wiele osób na forum pisało, jakoby nie zdarzyło się im zapłacić więcej niż 1000zł, ale nie o tym chciałem...

 

Przy okazji wymiany olejów, płynów, filtrów itp, podobno został wgrany nowy soft do sterowników samochodu.

Nie wiem czy to przez ten fakt, ale podczas drogi powrotnej, zauważyłem że samochód ma znacznie lepszą reakcję na gaz, i skrzynia jakby pracowała jeszcze lepiej.

Normalnie aż kilka razy musiałem sprawdzić czy na pewno jadę na trybie :D

 

Dodatkowo przy włączaniu zapłonu, na małym ekranie pod daszkiem pojawiają się na parę sekund ikonki z silnikiem, olejem itp. Nie wiem w jakim to celu, być może takim bardziej kontrolnym, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj byłem na pierwszym przeglądzie moim XT. Trochę zaskoczył mnie koszt, zważywszy że wiele osób na forum pisało, jakoby nie zdarzyło się im zapłacić więcej niż 1000zł, ale nie o tym chciałem...

 

Przy okazji wymiany olejów, płynów, filtrów itp, podobno został wgrany nowy soft do sterowników samochodu.

Nie wiem czy to przez ten fakt, ale podczas drogi powrotnej, zauważyłem że samochód ma znacznie lepszą reakcję na gaz, i skrzynia jakby pracowała jeszcze lepiej.

Normalnie aż kilka razy musiałem sprawdzić czy na pewno jadę na trybie :D

 

Dodatkowo przy włączaniu zapłonu, na małym ekranie pod daszkiem pojawiają się na parę sekund ikonki z silnikiem, olejem itp. Nie wiem w jakim to celu, być może takim bardziej kontrolnym, że wszystko jest ok.

O ile się nie mylę to są one na tzw. Zielonym tle. Wiec to są standardowe "przypominacze" ile zostało do kolejnego przeglądu. BTW możesz je sobie sam ustawiać. Trza jeno trochę instrukcjiii poczytać. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę że zbędny mod, jedyne odczucia jakie daje, to dobre samopoczucie, dodatkowe parę kg oraz odpływ kasy z konta... :-)

Akurat tak sie sklada, ze Forek bedzie na razie jezdzil w kraju, gdzie ogolny stan drog bardzo sredni jest, wiec rozporki na pewno nie zaszkodza, to raz ;)

A jako ze jest to produkt rosyjski, to koszt smieszny jest, to dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro jestem umówiony z serwisem.

Klimatyzacja/wentylacja nie działa. Dokładniej mówiąc klimatyzacja działa jedynie przy ustawieniu nadmuchu na nogi i kratki w desce rozdzielczej.

W przypadku innych ustawień nawiewu natychmiast włącza się nagrzewnica (niezależnie od temperatury otoczenia) dodatkowo nadmuch na szybę i stopy bardzo ograniczony.

Mam nadzieję że serwis poradzi sobie z tym do wyjazdu na urlop :-S

W każdym razie na tym polu poprzednie auto nie dawało nam żadnych powodów do narzekania.

 

Wysłano z Xperia Z3

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...